Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Сряда
07.12.2016, 12:31
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Притеснителността ми ме убива ;-(
Притеснителността ми ме убива ;-(
dxiДата: Четвъртък, 25.08.2016, 18:09 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 5
Статус: Офлайн
Радвам се,че открих точно този форум! Нуждая се от задълбочено мнение от специалист по проблема ми. Започвам направо, без увъртания.

От няколко години насам, не мога да се отпускам ,когато съм навън. Походката и стойката ми се вдървяват ВЕДНАГА щом изляза, и  не са естествени и свободни. Изпускам пари, непохватна съм. Когато съм в кафене, странно подхождам към чашата, естествено отново е вдървено и изкуствено, дори отпиването на една глътка кафе или взимането на чаша в ръка го правя изкуствено, или треперейки.. Едно е как го правя вкъщи,
друго е как го правя навън. Навън мисля за всяко мое движение, и знам,че всеки го забелязва. А вкъщи не се замислям за това, не се замислям как стоя и т.н . Навън просто не мога да стоя отпуснато. Не мога да стоя свободно, както вкъщи. Винаги съм в отбранителна позиция и кръстосани ръце и крака. Не знам как да избягам от този тормоз ,преследващ ме вече 8 години. Дори в магазина ме преследва тази притеснителност.  Не мога спокойно да оглеждам щандовете и да се оглеждам свободно. Главата ми гледа в една посока, взимам каквото търся и веднага се изнизвам... Когато трябва да плащам,блокирам, когато трябва да мисля колко трябва да ми върнат,  а когато прибирам пари или документи от някакво някакво учреждение,  не мога да си прибера спокойно парите и документите в чантата, ставам отновно непохватна и ако  трябва да ги прибера вътре, трябва да ги смачкам напълно, защото не мога да се успокоя и да ги сгъна и прибера като хората...
Когато се намирам пред много хора, ПОСТОЯННО НЕРВНИЧА и гледам нервно, защото се притеснявам и имам нуждата постоянно да говоря с някой,защото това е единственото,което УСПОКОЯВА нервността ми в такъв момент; или пък просто да се махна от мястото(ако е КАФЕНЕ).  Наистина имам ОСОБЕН проблем с НЕРВНОСТТА. То е свързан с
притеснителността. Когато трябва да чакам реда си или да чакам някого ставам много нервна и неспокойна. Нямам предвид нервна като агресивна или нещо подобно, а точно обратното - много неспокойна и притеснителна.
Очите ми стават неспокойни и шават навсякъде.  Самото ми лице винаги е много неспокойно и не е в свободна позиция.  Много хора го забелязват това в мен, не мога да го скрия за огромно съжаление. НЕ мога да прикривам уязвимостта си. Когато съм в университета и е пълно с хора в стаята, не само стоя с кръстосани крака, ами и лицето ми и очите ми стават нервни и стоя така,че все едно се крия от някой. Така изглеждам отстрани. Не мога да гледам СВОБОДНО НАЛЯВО И ДЯСНО, защото има хора и просто това блокира свободното ми движение на лицето,очите и тялото. Мога още много да пиша по темата, но не искам да става дълго. Нуждая се от наистина компетентно мнение КАКЪВ Е ПРОБЛЕМЪТ МИ?!  Искам да знам НА КАКВО МОЖЕ ДА СЕ ДЪЛЖИ? Да не би да се корени на това,че имам ниска самооценка?! Дори и да имах висока, пак щях да съм притеснителна сред хора. Искам също така да разбера, дали е възможно с приемам някакви хапчета, които ще ми помогнат да се отпускам пред хора и навън? Моля ви, кажете ми,че има ОПРАВИЯ и лек този мой ГОЛЯМ проблем : ((((

Съобщението е редактирано от dxi - Четвъртък, 25.08.2016, 18:14

mariya_koevaДата: Петък, 26.08.2016, 14:33 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, dxi!

Хубаво е да се обърнете към психотерапевт. Хубаво е също така да се запишете на някакъв курс по език, танци, фитнес, където ще сте заобиколена от хора, които имат Вашите интереси, и лека-полека, комуникирайки с тях, ще придобивате самоувереност и ще се справите с притеснителността си. А и ще намерите нови приятели. Не са Ви необходими никакви хапчета. Както казах, осъществяването на директен контакт с психотерапевт + включване в дейности, които ще повишат самооценката Ви, ще дадат най-добър резултат.

Желая Ви успех!

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

dxiДата: Петък, 26.08.2016, 15:11 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Ходя на курс по език, но индивидуално,тоест само аз. Права сте,че имам занижена самооценка!

ani_dДата: Tuesday, 04.10.2016, 15:49 | Сообщение # 4
Новорегистриран
И аз също съм имала периоди, в които съм се чувствала така. Не знам на какво се дължи. Наистина груповите занимания помагат, поне при мен. Нужно ми е просто да се посвещавам на такива за по-дълго време, за да мога да свикна с другите участници и те с мен.

WhateverДата: Неделя, 16.10.2016, 22:03 | Сообщение # 5
Новорегистриран
Съобщения: 6
Според мен трябва да си промениш мисленето. Повечето хора мислят точно като теб. Всеки си мисли, че всички него гледат и забелязват всички негови недостатъци. Но ако всеки е толкова вглъбен в себе си, то няма как това, което ти си мислиш, а именно, че всички гледват всяко твое движение да е вярно wink

Така че се опитай да разбереш, че тези твои неловки движения, позата, шаренето на очите повечето хора може даже да не ги забележат smile Така мисля, че доста по-леко ще ти бъде. Успех smile

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Притеснителността ми ме убива ;-(
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016