Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Неделя
04.12.2016, 12:16
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Страх,сънища,паника (Помощ)
Страх,сънища,паника
megi123Дата: Понеделник, 09.05.2016, 11:04 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 5
Статус: Офлайн
Здравейте! Аз съм жена на 33 години. Имам дъщеря на 7 години. Съпругът ми живее и работи в чужбина. 
Имам проблем и не знам как да го разреша. Изпитвам постоянен страх за здравословното състояние на семейството ми и най вече за дъщеря ми. Постоянно ме атакуват лоши мисли и винаги мисля ,че ще се случи нещо лошо. Постоянно сънувам сънища и като прочета тълкуванията  ме тормозят дни наред. Снощи сънувах поредния сън - дъщеря ми която е с дълга коса почти до кръста ,че е с къса косичка и аз съм много тъжна от този факт, след което прочетох тълкуванието не мога да се успокоя от ужасното нещо което прочетох. Моля ви кажете ми сънят ми означава ли ,че нещо лошо ще се случи? Как да се оттърся от тези лоши мисли ,които ме спохождат постояно? Предавам негативната си емоция и страха си и на дъщеря ми.  Благодаря Ви предварително!

mariya_koevaДата: Понеделник, 09.05.2016, 11:53 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, megi123!

За да не правя реклама, изпращам Ви на лично съобщение координати на колега психолог с дългогодишен професионален опит в областта.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

yoanka_nenkovaДата: Неделя, 12.06.2016, 22:09 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Съобщения: 1
Здравейте,аз съм болно момиче на 15 години и не мога да ходя!Много ми тежи,че живота на всичките ми близки е много труден заради мен и те се лишават от много неща!Също така много се боя какво ще стане с мен когато мама и тате си отидат.Задавам си хиляди въпроси: Какво ще стане с мен? Къде ще отида? Кой ще се грижи за мен? Има ли смисъл да живея,тъй като никога няма да имам свое семейство,деца мъж,работа! Аз не живея,аз просто съществувам!

Имам и друг проблем!Той е,че до преди няколко години аз можех да ходя и бях много, много по-добре здравословно,но един ден си играех на вън и си счупих крака,гипсираха ми го и повече не можах да проходя!Всеки ден изпитвам вина защото съм убедена,че ако бях положила повече усиля в рехабилитацията сега щях да ходя,но аз просто се отказах,а сега вече е много късно,няма връщане на зад!Тази вина ме преследва всеки ден,не мога да си простя,че сама си съсипах живота само защото просто не намерих сили и се отказах!

Моля ви дайте ми съвет как да преодолея това убийствено чувство за вина което изпитвам всеки ден! Моля ви помогнете ми да го преодолея и да продължа живота си!

mariya_koevaДата: Tuesday, 14.06.2016, 19:35 | Сообщение # 4
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, yoanka_nenkova!

Съжалявам за това, което преживявате. Сигурна съм, че Ви е много трудно и в моменти на отчаяние губите смисъл от живота и изпадате в неприятни състояния. На първия Ви въпрос бих могла да кажа, че е много рано да мислите за загубата на Вашите родители. Те предполагам са все още млади и имат ресурс да се грижат за Вас още дълго време. Да, смъртта на всеки човек е неизбежна, но не се затормозявайте психически да разсъждавате върху такава философска тема. Радвайте се на родителите си, показвайте им своята обич. На втория Ви въпрос бих могла да кажа, че няма смисъл да се самообвинявате за нещо, което не може да промените. Ако осъзнавате някои свои грешки, вземете си поука от тях и гледайте напред, колкото и трудно да Ви изглежда. Сигурна ли сте, че "няма връщане назад"? За съжаление е необходима много по-задълбочена комуникация с психолог, за да Ви се помогне по възможно най-ефективен начин. 

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

dxiДата: Четвъртък, 25.08.2016, 18:08 | Сообщение # 5
Новорегистриран
Съобщения: 5
Това са натрапчиви мисли,според мен...

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Страх,сънища,паника (Помощ)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016