Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Понеделник
05.12.2016, 16:32
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Проблеми със здравословно състояние
Проблеми със здравословно състояние
ViksДата: Петък, 29.01.2016, 14:32 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте!

Бих искала да Ви споделя как се чувствам напоследък. На 26 год съм, завърших висшето си образование преди 2 години и не работя. Живея при родителите си, отношенията ни са добри. От 2-3 месеца започнах да се чувствам зле без някаква причина - главоболие, световъртеж, болки в корема, косопад и какво ли още не... Ходих на лекар, правих си кръвна картина - показателите са в норми. На практика излиза, че съм здрава, но всъщност не се чувствам никак добре и това продължава и до днес. От скоро започнах и да се задушавам на моменти, да не мога да си поема въздух, силно сърцебиене, чувствам се все едно ще умра. И това се появява ей така, от нищо не е провокирано.

Последното, за което се сетих беше невролог. Отидох преди месец на преглед, изписаха ми доста лекарства за пиене, но получих нещо като алергия и реших да ги спра. А и ми бяха изписали да пия и анти депресанти, а не ми се искаше да прибягвам към такива. Не знам дали правилно съм постъпила като съм ги спряла. Ако се налага пак ще потърся консултация със специалист, но не знам вече към какъв да се обърна.

Сега съм в безизходица така да се каже и ми е трудно да реша какво да правя, за да се почуствам по-добре. Вече и когато се опитвам да говоря с родителите ми, си мислят, че нищо ми няма и ми казват "Стегни се", което на мен изобщо не ми помага да се почувствам по-добре, а точно обратното. Болките и дискомфорта, който изпитвам всеки ден са реални, не си ги въобразявам и поради тази причина наистина ми е много трудно да водя вече нормален начин на живот. Просто не съм същия човек. А иначе никога не съм била вманиачена на тема "здраве", даже по лекари много рядко ходя и все съм гледала ако е наистина наложително -тогава, а не просто за профилактика.

Не съм преживявала някакъв силен стрес през живота си, но по характер съм по-затворена и доста чувствителна. 

Ще се радвам на съвет от Ваша страна!
Поздрави!

mariya_koevaДата: Петък, 29.01.2016, 20:22 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Статус: Офлайн
Здравейте, Viks!

Според мен е правилно да посетите отново невролог и ако той Ви изпише необходимите медикаменти, да ги приемате, за да имате шанс да се оправите. Не съм лекар и не бих могла да кажа защо получавате главоболие, болки в корема и т.н. Казвате, че сте по-чувствителна. По принцип по-чувствителните хора често започва да ги боли корем например или да усещат, че сякаш се задушават, когато са изправени пред някакъв проблем. Но това е генерализиращо. Посетете конкретния специалист и ако желаете, отново пишете.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Проблеми със здравословно състояние
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016