Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Събота
03.12.2016, 08:43
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Ниско самочувствие, стрес, страх, недоверие. (Ниско самочувствие, стрес, страх, недоверие.)
Ниско самочувствие, стрес, страх, недоверие.
owlДата: Сряда, 23.12.2015, 14:21 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте, обръщам се към Вас с надеждата да се оправя и осъзная.
Толкова много неща са ми натрупани на главата, че не знам от къде да започна.. Като за начало ще започна от там че, когато бях малка всички ми се подиграваха в училище, било то за дебелите ми бузи, макар че не съм пълна в тялото, или за това че съм висока. После започнаха и проблемите с баща ми, 2007 година заминахме аз и брат ми при родителите ми, които бяха в Испания вече една година. С баща ми не се разбирахме, аз бях и мога да кажа че още съм нервна и избухлива, макар да съм на 22год. вече! Той много ме обиждаше, все неща които ме подтикваха още повече към ниското самочувствие. Аз не си мълчах, никога не си мълча, карам се, плача. Винаги съм имала чувството че родителите ми обичат повече моят брат, не ме разбираха, пренебрегнаха ме, не ме подкрепяха. След като започнах да уча в Испания, също имаше деца които ми се смееха и ме беше страх да изляза навън. Вече 2-3 години бягам от света, не искам да излизам, стоя сама в стаята си, пред компютъра, срам ме е от себе си, от погледите на хората, все си мисля че са негативни и сякаш ми се смеят, че съм висока. Отблъсквам всички около мен, нямам приятели от страх да не ми се подиграят. Преди две години обаче се запознах с едно момче от интернет, той беше в България, накрая след доста дълго писане събрах смелост да отида и да се видя с него. Аз вече бях много влюбена в него, дори след като го видях чувствата ми бяха по силни, но той не ме хареса. Побърза да ме изпрати да си тръгна, бях с 2 см по висока от него, но това явно му беше проблем. Когато се качвах във влака се обърнах и той тичаше и бягаше от мен. На другият ден ми писа че не иска да е с мен. Това ме съсипа още повече и се затворих още повече. Понякога си мисля че съм красива, когато се облека хубаво, или си направя прическа или по-добре казано, когато съм в настроение, а това е рядко. На моменти се държа като принцеса, в същото време не се харесвам, много хора са ми го казвали. Миналата година пак се запознах с момче от интернет, видяхме се това лято. Връзката ни потръгна, може би беше прибързано но заживяхме заедно. После разбрах че ми е изневерил, простих му, превъзмогвам още себе си и не мога да забравя за това предателство. Сега сме далеч един от друг, аз се върнах в Испания, каза че ще дойде до един-два месеца да ме види а после и аз ще замина при него. Но недоверието в мен ме убива, всеки ден се събуждам със страх, нерви, имам кълбо от нерви в стомаха си, понякога сутрин се събуждам с плач и нерви, напрежение. Не мога да живея повече така! Измъчвам се всеки ден, не само и за това, но и си мисля че съм на 22 а нищо не съм постигнала в живота си от тези страхове, и се чувствам много сама и не красива. Когато видя хубаво момиче и си казвам че аз съм грозна, с дебели бузи, висока и че никой не ме иска. Нищо чудно да са ми изневерили. Макар изневярата да е била още когато сме си писали и не сме се виждали реално още. Много съм нервна, не приемам чуждо мнение, обиждам се от най-малкото дори да са ми го казали на шега... Просто не знам колко още ще издържа на този стрес и напрежение, на този живот!
Ще се радвам да получа някакво мнение. Благодаря!

Съобщението е редактирано от owl - Сряда, 23.12.2015, 14:30

mariya_koevaДата: Четвъртък, 24.12.2015, 19:51 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Статус: Офлайн
Здравейте, owl!

Вие сте съвкупност от много неща. И положителни, и отрицателни. Вие сте душа, емоции, разум, спомени, настояще, бъдеще. Ако излезете от фокуса "височина и дебели бузи", ще видите коя наистина сте Вие. Не се идентифицирайте единствено с тялото си, защото това ще Ви донесе голяма беда и трудно ще намерите щастие и усещане за пълноценност. Докато не обърнете внимание на Вашите силни страни, винаги ще търсите единствено и само недостатъците си. А всеки човек има много от тях, но хората, които са щастливи, са тези, които са приели себе си като съвкупност от най-различни съставки. Направете го и Вие! Водете си дневник, в който да записвате по три неща от деня, които са Ви направили щастлива. Гледайте за дребните неща, които по принцип не забелязваме! Добре е да развивате различни умения и компетентности, които от своя страна да развият усещане за самочувствие. Включете се в някаква група, в доброволни акции и кампании, станете социално ангажирана, вместо да седите вкъщи и да проклинате себе си. Приятелите ще дойдат, когато самата Вие се почувствате сигурна в себе си, позитивна към околните. Тогава няма как да не създадете силни и устойчиви приятелски отношения. Изневярата кара човек да се чувства разочарован, обиден, с нанесен удар върху самочувствието и самоуважението му. Помислете добре дали може да имате стабилна връзка с момче, което вече Ви е предало. Момчета на този свят има много и точно затова е хубаво да не се хвърляте веднага на първия срещнат, а да отсеете сред многото човекът, с когото ще се чувствате истински щастлива.

Желая Ви успех!

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Ниско самочувствие, стрес, страх, недоверие. (Ниско самочувствие, стрес, страх, недоверие.)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016