Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Неделя
11.12.2016, 13:51
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Сама в чужбина
Сама в чужбина
vilievgenievaДата: Четвъртък, 10.09.2015, 13:39 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте. От 2 седмици съм студентка в Дания. Мислех,че ще се справя с промяната и с отделянето от семейството ми,но уви.. нямам желание да правя каквото и да е, прибирам се рано, предпочитам да съм сама, наистина не знам какво се случва с мен. Винаги съм била целеустремена и енергична, а сега ,тук, всичко ми е безразлично и чуждо . Ходенето на лекции помага, съсредоточавам се, но прибера ли се, или започвам да плача, или просто не говоря с никого. Семейството ми ми липсва, чувствам се изолирана .. Имам нужда от съвет , трябва да преборя това състояние .. smile

Съобщението е редактирано от vilievgenieva - Четвъртък, 10.09.2015, 13:40

mariya_koevaДата: Четвъртък, 10.09.2015, 18:23 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 482
Статус: Офлайн
Здравейте, vilievgenieva!

Адаптацията в друга държава и отделянето от родителите на тази възраст е винаги много трудно. Не се свиква лесно. Но съм сигурна, че когато мине известно време, когато си намерите приятели и запълните ежедневието си, лека-полека ще се адаптирате към тази ситуация. Сега може да Ви се струва невъзможно, но се случва. Опитайте да комуникирате с Вашите родители и приятели в България по Skype, телефон, електронна поща винаги, когато има такава възможност. Хубаво е, че се съсредоточавате по време на лекции. Това е много важно и показва, че все пак не сте паднала толкова духом, нали така? smile Поздравления, че учите в чужбина и запомнете - ако сте апатична, няма как да се справите с настоящата ситуация. Развивайте се, намерете своя път. И общувайте, не стойте изолирана, бъдете активна в намирането на нови приятели.

Желая Ви успех!

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Сама в чужбина
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016