Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Неделя
04.12.2016, 12:12
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » СПЕШНО - НЕГАТИВНИ МИСЛИ, НЕУВЕРЕНОСТ (непрекъснати мисли, изпълнени с негативизъм, съмнения,)
СПЕШНО - НЕГАТИВНИ МИСЛИ, НЕУВЕРЕНОСТ
nadivasДата: Tuesday, 25.08.2015, 10:47 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте

На 34 години съм с висше образование и тази година през март смених работното място - с идеята да се развивам ЧР и ТРЗ, но няма и след месец ме обвзе паника, че не мога да продължа сама напред. В последствие останах без работа - вече 2 месеца, имам непрекъснато мисли - повече негативни, колебания, подлагам всичко на съмнения, няма я тази увереност в мен, нерешителна. А преди март бях активна и вземах без проблем решения. В резултат много отслабнах. Как мога да си стана същата, нужно ли е да пия лекарства, предстои ми да започна работа - а трябва да съм уверена в това което правя.

mariya_koevaДата: Сряда, 26.08.2015, 21:02 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, nadivas!

Защо изведнъж Ви е обзела паника, че не можете да продължите сама напред? Има ли някаква причина?

По принцип негативното мислене никога не е във Ваша полза. За да бъдете ефективна и продуктивна на работното място, трябва да сте уверена в това, което правите. Всеки човек, когато започва нова работа, има период на адаптация. Това е напълно нормално. Няма нужда да пиете каквито и да е лекарства, защото нищо страшно и фатално не се случва.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

TomovaДата: Сряда, 14.10.2015, 09:32 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Здравейте,
аз съм на 22 години от 5 години се борч с теглото си за съжаление без резултат в последните 2 години с обратен ефект.Аз самата не се чувствам добре като съм пълничка,нямам достатъчно самочувствие ,не се чувствам комфортно в никакви дрехи, почти всяка вечер ме избива рев без  причина, нахлуват ме мисли за смърт ,на моменти имам чувство че съм безполезна,а не е тека.Опитвам се помогна на всеки с каквото мога,отворена съм много към всички хора,наивна и доверчива съм. Несъм какъв ми е проблема но не бях такавка

mariya_koevaДата: Сряда, 14.10.2015, 18:42 | Сообщение # 4
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, Tomova!

Предоставям Ви част от моя статия, свързана с теглото и самовъзприятието, публикувана в е-списание за психология "Посока".

Много момичета не харесват тялото си. Мислят го за дебело или занедостатъчно привлекателно. Важно е всяко момиче да се харесва такова, каквото
е. Всяка от вас е уникална и чаровна по свой собствен начин. Доброто
самочувствие е в основата на това как се възприемате, какво взимате повече от
живота – положителното или отрицателното, как идентифицирате събитията, които
ви се случват. Как да се „дистанцирате” от малко повечето килограми или от излишното
фокусиране върху по-малкия бюст например? Ето начините, които може да опитате…
  • Тялото, което виждате в огледалото, е вашето ина никой друг. Независимо каква форма има то. Важно е да се харесвате такива, каквито сте. Живи и здрави сте, животът неви е ощетил. Всяка от вас е уникална по собствен начин. Когато се събудите
    сутрин и се погледнете в огледалото, си кажете: „Обичам те и се гордея с теб, (вашето име)! Днес синеотразима! Когато изляза от вкъщи по-късно, ще зашеметя всички с чара и
    елегантността, които притежавам!” Ще спечелите повече, когато се обличате с
    удоволствие и усмивка, а не с недоволство заради това, че дрехите ви стягат
    съвсем мъничко. Имайте предвид, че ако сте похапнали малко повече в този
    момент, е нормално да се почувствате подути за известно време и това да се
    отрази на дрехите ви, така че, спокойно!

ВАЖНО! Ако имате малко повече килограми и това наистина ви притеснява, посетете личния си лекар или ендокринолог. Не взимайте хапчета за отслабване, защото те имат доста странични ефекти и няма да са в състояние дапомогнат.
  • Хранете се здравословно с пълната палитра отвитамини и полезни вещества. Спортувайте. Спортът подобрява настроението, повишава тонуса, мотивира и помага запридобиването на усещане за структура и контрол. Добра идея е да посетите диетолог,който да ви изготви специален режим на хранене, без да бъде обвързан с
    гладуване. Много еважно каква храна консумирате, каква култура на хранене сте развили и кои храни
    толерирате. Закусвайте обилно (без да преяждате), хранете се по малко,но често през деня, и не прекалявайте вечер преди лягане. Опитайте да се хранитев точни часове – по този начин тялото ви ще привикне с режима, а това ще
    помогне за по-добрата обмяна на веществата.

• Опитайте се да изградите самочувствие, катоси правите комплименти по 3 пъти на ден. Кажете си колко сте хубава в роклята, която сте облякла или как новитеобувки ви правят неотразима. Нанасяйте свеж грим върху лицето си. Грижете се за
    кожата си. Ще видите, че една прическа например променя страшно много човека! Важни
    са привлекателността и позитивността, които излъчвате. По-големият бюст или
    по-малко закръгленото дупе не са маркер за красота, чар и сексапил.

Пишете по 3 положителни неща, които са ви се случилипрез деня и са ви накарали да се почувстватещастливи. Успешнопреминалият ден не се характеризира с това колко на брой калории НЕ сте
погълнали или с достигането на перфектните килограми, а с радостта, която сте
почувствали от факта, че сте доживели и днешния ден.
  • Развивайтесебе си като личности, защото самочувствието, на първомясто, се гради на базата на знания, умения икомпетентности, а не с липсата на килограми. Важно е да се развивате,да обогатявате знанията си и тогава ще бъдете недостижими! Какво от това, ако
    тежите малко повече, но сте отличникът на училището и владеете 2 езика, а
    „клечките” не могат да ви стъпят и на малкия пръст? Какво от това, ако тежите
    малко повече, но до себе си имате прекрасен човек, който обичате и ви обича, а
    по-слабите се чувстват самотни и плачат през нощта заради липсата на мъжко рамо
    до тях? В крайна сметка нещата, които са важни в живота на човека, са здравето,
    щастието и удовлетвореността от живота, успешната професионална реализация и
    любовта, която изпитва, когато види усмивката на любимия човек. Останалото
    минава и заминава. Днес ще тежите например 50 кг., утре – 53 кг., на третия ден
    – отново 50 кг. Преходните неща имат по-ниска стойност от истинските и достойни
    неща, заради които си заслужава да си кажете: „Господи, благодаря ти, че
    живея!”

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » СПЕШНО - НЕГАТИВНИ МИСЛИ, НЕУВЕРЕНОСТ (непрекъснати мисли, изпълнени с негативизъм, съмнения,)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016