Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Събота
03.12.2016, 08:46
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Депресия
Депресия
donins1999Дата: Събота, 09.05.2015, 17:55 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
На 15 почти навършени 16години се чувствам депресирана поради загуба на себеуважение, самочувствие и нямам сили за гледане напред в бъдещето.. всичко започна от миналото лято когато бях с едно момче 4месеца, в което се влюбих..всичко беше нормално докато се разделихме, две седмици след това бях много потисната и бях в друг град където тръгнах с друго момче, само за да забравя за болката и като цяло той беше първото момче което пожела вниманието ми.. с него имахме интимни контакти, които не бяха до такава степен желани от мен и след един месец го скъсах е тръгнах с друго към което бях много привързана и отново имахме интимни контакти(не става дума за секс) но след два месеца той ме скъса и се похвали с това какво сме правили от тогава не мога да спра да мисля за това ям много малко е постоянно спя..това се случи още преди 6месеца..и наскоро опитахме пак с момчето в което бях влюбена и още съм, но той реши че не иска да е с мен защото смята че хората не се променят и не иска да вижда онова глупаво момиче в мен...наскоро се разрових в интернет да проверя откъде всъщност се заражда този проблем при мен и открих това, което и усещах- че загубих себе си, своите морали и достойнство и колкото повече губя уважение към себе си толкова повече и момчето губи уважение към мен а ние не обичаме хора които не уваваме...така че въпросът ми е- как да си върна самочувствието при положение че се чувставм глупава и омърсена физически

mariya_koevaДата: Неделя, 10.05.2015, 13:39 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Статус: Офлайн
Здравейте, donins1999!

Може би ще е хубаво следващият път, когато си харесате някое момче, да не избързвате да тръгвате с него, а да го опознаете известно време, преди да предприемете следващата крачка. Иначе в противен случай е възможно да останете разочарована и предадена. Не може да върнете времето назад, така че по-скоро гледайте напред и се опитайте да развивате градивна връзка, която да премине в интимна. Момчето, което ще си заслужава, ще е това, което не разказва наляво и надясно какво е станало, обича Ви и Ви уважава. Целият живот е пред Вас, тепърва ще имате много възможности да откриете правилния човек! Плюс това - от личен опит вече знаете, че когато тръгнете с друг, това не изтрива автоматично болката за другото момче, с което сте скъсала. В такива ситуации трябва да си дадете време, да изстрадате мъката си и да се научите да сте без момчето, по което сте страдала, за да може да имате успешна връзка с друг. Засега - останете за малко сама, не се "хвърляйте" в следващи връзки. Не сте изпаднала в депресия, просто Ви е гадно защо обстоятелствата са се стекли по този начин. Занимавайте се с неща, които Ви доставят удоволствие, излизайте повече навън, слушайте музика, хранете се. Без храна няма как да сте енергична и концентрирана. Срещайте се с приятели, спортувайте. Въобще бъдете активна и не се затваряйте в себе си! Най-хубавото предстои!

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Депресия
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016