Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Понеделник
05.12.2016, 16:31
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Как да го накараме да се прегледа? (спешно!!!)
Как да го накараме да се прегледа?
SunnyДата: Неделя, 29.03.2015, 16:53 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте! Пиша тук, понеже от скоро в семейството ми има проблем. Скоро с приятеля ми се върнахме от чужбина и
отидохме при родителите ми за малко, но забелязахме, че има нещо нередно в отношенията между майка ми и баща
ми. Баща ми е станал съвсем различен човек.Започнал е да се заяжда с всички хора около него, най-вече с майка ми и
изкарва нея винаги виновна за всичко. Лошото е че скоро разбрах от друг човек, близък на семейството , че баща ми
една вечер не е пуснал майка ми вкъщи. Когато разбрах много се ядосах и се чудя какво да направя за да нямаме
проблеми с него. Майка ми се чувства зле, защото той постоянно я обижда и тя най-малкото нещо да му каже, той
започвал да и крещи и да и казва, да не му казва какво да прави. Алкохола също зле му влияел, защото като пийнел
една чашка, започвал да става агресивен да крещи и да се заяжда, обижда и т,н, и т,н, Въпроса ми е как ние с приятеля
ми да го накараме да отиде на психиатър , защото според всички той има някакви психични проблеми и трябва да се
лекуват на време за да не стане по-лошо. Въпроса е , че не знаем как ще реагира, като му кажем че му има нещо,
възможно е и да стане по-лошо и да се ядоса и на нас но аз не мога да оставя нещата така и майка ми да страда,
защото ние с приятеля ми не се задържаме много в Бг и след месец пак ще заминаваме и съвсем няма да можем да
оправим нещата и не искам проблемите да се усложнят.Ако има някой, който се занимава с такива проблеми, ще съм
благодарна да ми даде някакъв съвет как да действаме с него и как да го накараме да започне да се лекува, за да не
се задълбочат нещата. Майка ми казва, че е на ръба и не може да живее така с него, но няма къде другаде да отиде,
той даже понякога и казвал да си ходи от където е и някакви такива глупости....Моля за съвет какво да правя и към
кого мога да се обърна за помощ?

Съобщението е редактирано от Sunny - Неделя, 29.03.2015, 16:55

mariya_koevaДата: Неделя, 29.03.2015, 19:27 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Статус: Офлайн
Здравейте, Sunny!

Радвам се, че искате да помогнете. Хубаво е обаче да обясня в какво се състои професионалната компетентност на психиатъра и в кои случаи трябва да се обърнете към него. Психиатърът се занимава с най-различни проблеми на психиката, но за разлика от психологическата помощ, психиатричната намеса е наложителна, когато са налице болестни прояви и симптоми на психично заболяване. Той се занимава с тежки диагнози като шизофрения, олигофрения и епилепсия, а също и с други психични разстройства. За разлика от психологическата помощ, психиатричната включва и медикаментозно лечение с основните групи лекарствени препарати - невролептици, транквиланти, седативни препарати и др. Като правило психиатърът прекарва значително по-малко време с пациентите си и главният метод на лечение е фармакотерапията. Не е необичайно страдащите от определени психологически проблеми да ползват услугите и на психиатър, и на психолог. Според мен баща Ви има нужда от психолог, за да успее да се справи с агресивните си импулси и овладяването на гнева. Психологът подпомага отделната личност в процеса на самостоятелното й взаимодействие със средата в ситуации на избор и преодоляване на пречки и затруднения. Той работи с психически здрави хора от всички възрастови групи с различни психологически проблеми, например дистрес, неувереност в себе си, неприятни чувства и емоции, конфликтни ситуации в работата и дома, комплекси и др. Работи се с широк спектър от техники за промяна на мислите, чувства, вредни навици. Обект на професионалната дейност на психолога е човекът, а процесът на психологическото подпомагане се осъществява поетапно, като психологът сам определя и изпълнява подходящите за всеки конкретен момент професионални дейности.

При всички положения обаче баща Ви трябва да има желание да осъществи контакт с психолог. За съжаление не може да го накарате насила. Нека майка Ви се опита да поговори с него, когато е спокоен и не е ангажиран с нищо, по възможност извън вкъщи. Трябва да има някаква причина за това държание от негова страна. Майка Ви не бива да търпи подобно поведение и да позволява да не зачитат достойнството й.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Как да го накараме да се прегледа? (спешно!!!)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016