Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Събота
10.12.2016, 16:33
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Малък проблем с доверието
Малък проблем с доверието
Tamara6Дата: Сряда, 04.03.2015, 19:34 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте , имам малък проблем с доверието към мъжете. В момента съм сгодена за мъжът на мечтите ми ,който почти всеки ден ми показва колко много ме обича. Но му нямам доверие и постоянно си мисля ,че ми изневерява или че ще го направи без да ми дава повод за това. В ранна възраст баща ми е изневерявал на майка ми и аз съм била свидетел на това.До сега не са ми изневерявали и не знам какво е чувството да ти изневерят,но не искам и да знам.Сигурна съм ,че проблемът се корени някъде в миналото и искам само някакъв съвет как да се справя с проблема . unsure

mariya_koevaДата: Четвъртък, 05.03.2015, 17:52 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Статус: Офлайн
Здравейте, Tamara6!

Правилно сте усетила, че проблемът идва от миналото - тогава, когато баща Ви е изневерявал на майка Ви и сте била свидетел на това. Тогава в съзнанието Ви се е зародила мисълта, че много мъже изневеряват и че не сте застрахована да Ви се случи. Да, няма гаранция, но със сигурност ще Ви кажа обаче, че мислейки по този негативен начин, предизвиквате да се случат негативни неща и накрая наистина да останете наранена. Не си го причинявайте. Сама казвате, че човекът до Вас Ви показва, че Ви обича. Огънят в една връзка се крепи на страст, тръпка и усещането, че не можете да живеете един без друг. А стабилността на същата тази огнена връзка се дължи на ясно и директно общуване, доверие и разбирателство. Ако смятате, че Вашата връзка притежава тези неща, недейте да мислите за евентуална изневяра, защото по този начин само скъсявате щастието си.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Малък проблем с доверието
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016