Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Събота
10.12.2016, 16:38
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 212»
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » депресия (с натрапливи мелодии)
депресия
мичкиДата: Събота, 31.01.2015, 15:12 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте за първи път се разболях от депресия преди 6 години,тогава ми идписаха Пароксат от 20 мг на ден и ривотрил,ривотрила беше за 2 месеца и го спрях пароксата го пия и досега,тогава се вдигнах на крака за 3 месеца,но тук от 6 месеца ми се случва нещо гадно натрапват ми се различни мелодии в главата,и ако знам на кого е съм спокойна но ако не мога да се сетя изпадам в страх и почвам да е търся по компа,защото почвам цялата да треперя и ме е страх че няма да мога да е открия,това ми се случи защото преди 6 месеца чух една песничка която ми напомни за друга и тръгнах да е търся но не е откривах и ме обвзе някаква паника че няма да мога да е открия и песента няма да ми излезе от главата че ще ми се тананика и от там започна всичко като се сетя за някоя песен или чуя от някъде някоя песен,ако знам на кого е съм спокойна но не е ли знам почва голямото търсене,страха че няма да е открия и т.н,ходих при психиатърката си тя каза че това са натрапливи мисли изписа ми и флуанксол към пароксата,какво значи това натраплии мисли и как мога да се отърва от всичко това,навремето като бях изпаднала в депресия ме беше страх да излизам за де не умра,въстанових се с пароксата за три месеца а сега от това не мога да изляза вече 6  месеца,не влизам в магазини от страх да не чуя някоя позната песен и да не е знам на кого е и да се повттори пак същото,ако песента е непозната не ми прави впечетление изобщо и друго искам да попитам ако може от както ме хвана това вече 6 месеца съм и на ривотрил по четвъртинка от 2,0мг сутрин и вечер а искам вече да го махам психиатърката ми казва .една седмица само вечер и го махаш но мен ме е страх толкова рязко да го спра,ще се радвам ако някойй ми отговори и също ако може да ми каже някаква схема за намаляване и спиране на ривотрила.Благодаря предварително

mariya_koevaДата: Събота, 31.01.2015, 16:14 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, мички!

Въпросите, които задавате, трябва да ги насочите към психиатър. Психолозите нямат право да изписват медикаменти и нямат професионална компетентност в сферата на медикаментозното лечение. Хубаво ще е да работите с психотерапевт във връзка с натрапливите мисли, които имате.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

КикаІДиковаДата: Неделя, 01.02.2015, 21:45 | Сообщение # 3
Посетител
Съобщения: 30
Здравей, мички.
Това, което споделяш, е доста сериозно и моят съвет към теб е да се отнесеш и ти много сериозно към това! 
Обсесиите много често се превръщат в обсесивно-компулсивно разстройство, което, ако не се вземе предвид още в ранните етапи на възникване, с времето се задълбочава много и превръща живота на човек в един непрестанен кошмар!!! 

Пишеш: "въстанових се с пароксата за три месеца а сега от това не мога да изляза вече 6  месеца.."

Искам да ти обърна сериозно внимание над това, че медикаментите задължително се съчетават с терапия! Иначе ефектът им трае, докато ги пиеш. После всичко се връща с нова сила в живота ти!!
Разпитай и проучи внимателно за колега психолог, който може да те поеме и да работите съвместно! Има начини да излезеш от този порочен кръг, но трябва да започнеш от самото начало и поред да ги караш.. 
Можеш дори да попиташ психиатъра си за човек, към който да те насочи. 

Поздрави
Кика Дикова

mi4ki123Дата: Понеделник, 02.02.2015, 11:24 | Сообщение # 4
Новорегистриран
Съобщения: 5
Здравейте аз все още си пия Пароксата,ходих на психотерапевт за тези натрапливости тя ме попита "като намериш песента какво става" и аз и казах че се успокоявам след това ме попита "ако не е намериш" и аз и казах че съм напрегната няколко дни и се успокоявам и тя ми каза че значи съм намерила решението на проблема си и да е намеря и да не е намеря все се успокоявам така че няма за какво да се тревожа това бяха думите на психотерапевта

mariya_koevaДата: Понеделник, 02.02.2015, 20:49 | Сообщение # 5
Заслужил посетител
Здравейте отново, мички!

Ако не сте удовлетворена от съвместната си работа с психотерапевта, имате право да потърсите друг. Мога да Ви дам координати на лично съобщение, ако желаете.

P.S. Ще Ви бъда благодарна, ако пишете от един username. Ако имате технически проблеми с влизането във форума, пишете лично съобщение на моята колежка, психолог Людмила Боянова.

Мария Коева

mi4ki123Дата: Понеделник, 02.02.2015, 22:47 | Сообщение # 6
Новорегистриран
Незнам нещо неу мога да влязя в този форум аз съм от Варна,и на този етап не мога да си позволя психотерапевт,защото съм финансова зависима от мъжа с когото живея а за него това всичко за него са глупости и имам достатъчно психически тормоз от него,а за психотерапевта където ходих където погледнаха на проблема не толкова сериозно беше в фондацията Семейства в риск и там предимно обсъждахме психологичния тормоз върху  мен и дъщеря ми от мъжа с когото живея,и не обърнаха внимание на този проблем който описвам,ходих там защото както ви казах не мога да си позволя от финансова страна психотерапия а знам че ми е нужна и много искам да ходя но нямам възможност и не ми се дава такава,само да намекна че искам да отида и то стават едни скандали просто нямам думи,чакам само да се стабилизирам финансово да започна работа някъде и да спра да живея в този кошмар,защото си мисля че всичко идва от този непрестанен тормоз в къщи просто бащата на дъщеря ми е алкохолик и живота ми е ад,Оставам ви имейла си защото малко съм на вие с компютрите и не мога да вляза в това което ми написахте ако решите да ми пишете имейла ми е -fanii_1998@abv.bg казвам се Милена Дамянова

mi4ki123Дата: Понеделник, 02.02.2015, 22:49 | Сообщение # 7
Новорегистриран
имейла ми е fanii_1998@abv.bg сЛЕД fanii има долна черта 1998@abv.bg

mariya_koevaДата: Tuesday, 03.02.2015, 10:46 | Сообщение # 8
Заслужил посетител
мички, имате лично съобщение от мен във форума.

Хубав ден!

Мария Коева

mi4ki123Дата: Tuesday, 03.02.2015, 10:52 | Сообщение # 9
Новорегистриран
Нещо не мога да открия съобщението къде трябва да излезе във форума ли е съобщението или на имейла ми незнам ако е във форума къде трябва да се покаже не го намирам

mi4ki123Дата: Tuesday, 03.02.2015, 10:55 | Сообщение # 10
Новорегистриран
Благодаря ви намерих го но както казах аз просто нямам финансоовата възможност да посещавам

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » депресия (с натрапливи мелодии)
Page 1 of 212»
Search:

Boyanova © 2016