Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Неделя
04.12.2016, 12:10
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Алкохолна абстиненция?
Алкохолна абстиненция?
angelova_plДата: Понеделник, 22.09.2014, 19:23 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 3
Статус: Офлайн
Здравейте,
Съпругът ми /на 33 год./ е алкохолно зависим. Правили сме много опити за отказването му от алкохол - лекарства, посещение на специализирани клиники и т.н. За жалост професията му е такава, че е свързана /донякъде/ с употребата на някакви количества алкохол - уж за настроение.
В следствие на редовната употреба на концентрат, той получи и физически усложнения - увеличен черен дроб, гастрит, а преди два дни го приеха по спешност с диагноза "остър панкреатит". Не се наложи операция, лекарите успяха да овладеят нещата с лекарства, антибиотици и системи.
Както разбирате, в болницата той за първи път от години насам не употребява алкохол.
Сподели ми, че сутринта е помислил, че са го отвлякли и е минало време докато се осъзнае как е стигнал в болницата, кое го е довело до там. Объркал е една жена за бабата на свой близък, говорил и е странни неща... Мен вечерта ме попита няма ли да ходя на свиждане.
Та въпросът ми е: Може ли да има някакви халюцинации, или и аз не знам как да нарека тези внушения, в следствие на спирането на алкохола и как да се процедира от тук нататък след изписването му и съответно прибирането му у дома?
Благодаря предварително!

mariya_koevaДата: Понеделник, 22.09.2014, 20:55 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, angelova_pl!

Необходимо е да се консултирате с личния лекар или с лекарите, които са отговаряли за здравето на съпруга Ви в болницата (най-добре). За съжаление ние, психолозите, не сме лекари и нямаме право (а и знания от медицинска гледна точка) да изписваме каквито и да били лекарства. Като психолог бих могла да Ви посъветвам да помислите дали професията, която практикува съпругът Ви в момента, е наистина пречка за неговото добро здраве и не може ли да се откаже от нея в името на стабилното си здравословно състояние? Здравето е най-важно и без него човек не може да е щастлив и пълноценен.

Мария Коева
(помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

angelova_plДата: Понеделник, 22.09.2014, 22:00 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Благодаря Ви Мария за съвета, той е много точен, НО моят въпрос беше по - скоро дали тези неща, които той си мисли, че е отвлечен, коя е тази жена в стаята и т.н. са в следствие на спирането на алкохола, или проблемът е друг?

mariya_koevaДата: Понеделник, 22.09.2014, 22:06 | Сообщение # 4
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Този въпрос също е необходимо да го зададете на медицинско лице, тъй като той е пряко свързан с медицината, а не с психологията. Съжалявам, че не мога да Ви бъда полезна. Ако имате нещо, което Ви притеснява от психологическа гледна точка и бихте искала да ме попитате, насреща съм.

www.mariyakoeva.weebly.com

angelova_plДата: Понеделник, 22.09.2014, 22:11 | Сообщение # 5
Новорегистриран
Благодаря, не знаех, че е така, иначе нямаше да Ви загубя време...
Просто прочетох тук, във форума някаква публикация, точно по тези въпроси и реших, че проблемът може би е психологически.
Всичко добро smile

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Алкохолна абстиненция?
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016