Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Сряда
07.12.2016, 12:27
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Не знам
Не знам
somethingnewДата: Петък, 08.08.2014, 00:10 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 2
Статус: Офлайн
"Не знам!" - това е израз, който в последно време прекалено често използвам в опитите си да обясня своето поведение на някой друг. Може би до някакво степен изпитвам някаква несигурност в себе си и разсъждавам прекалено много, и като цяло всичко ми е толкова объркано и се опитвам сам да си го обясня, и може да звучи малко объркано написаното от мен в следващите редове. Често очаквам в дадена ситуация или когато казвам нещо да получа конкретен отговор и това изключително много изнервя хората от мен, а пък от моя страна аз изключително много се изнервям, когато нищо не ми се каже и започвам още повече да си внушавам различни неща и така започва даден конфикт с близки до мен хора. Винаги започвам питанията си или изреченията си с думите "Въпреки, че знам, че ще е доста нахално искам да те попитам...", "Сигурно много ти досаждам...", "Понякога съм ужасен..." и винаги очаквам някой да ми каже "Не не си досаден/нахален/ужасен и т.н." и от там когато не ми се отговори аз започвам да гворя още повече да питам "Какво толкова казах?" , "Просто ми отговри.". Като цяло прекалено много обмислям всяка една ситуация и всякакво действие, и си правя някакви изводи, че хората не искат да се виждаме, че може да ме намразят и т.н. Винаги търся вината в себе си и винаги, когато някой ми се ядоса в дадена ситуация аз казвам "Не ме разбираш какво имам впредвид.", като наистина се чувствам не разбран, защото в повечето от случаите питам нещо с някакъв друг смисъл или с някакъв мой си замисъл и когато човек ми се ядоса на въпроса или ми даде различен отговор от очакваното започвнам да си мисля това, което съм си наумил и което е причината за въпроса ми. Просто не ми харесва това ми поведение - не искам да задушавам хората, да им досаждам и винаги подхождам с голям страх и притеснение към дадена ситуация, за да не стана досаден, да си помислят нещо грешно за мен и т.н.
Като цяло наистина мислите ми са доста объркани в момента и не съм сигурен дали правилно мога да обясня ситуацията. Благодаря предварително за отговора. smile

mariya_koevaДата: Петък, 08.08.2014, 11:02 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, somethingnew!

Неизбежно е в комуникацията между хората да не възникнат понякога недоразумения или въпроси, които подтикват към по-лесно поднесена информация за разбиране. Съветвам Ви да задавате конкретни въпроси, за да получавате конкретни отговори. Например попитайте: "Къде забравих ключовете си?", вместо: "Някой да е виждал ключовете ми?" Недейте да се дразните, когато отсрещният човек не е разбрал какво точно го питате, защото наистина е безсмислено. Често се случва така, че за нас едно нещо е напълно ясно, а за други - не толкова, но затова общуваме помежду си, за да говорим, питаме, доизясняваме, когато е необходимо. Поработете върху самочувствието си. Това е моят съвет. Сигурна съм, че сте приятен на хората, с които разговаряте, и тези мисли за това колко сте нежелан, скучен и досаден трябва да останат някъде настрана. Като гледам, не сте outsider и имате обкръжение, така че се концентрирайте върху промяна на мисловния процес. Запомнете, че грешни мисли водят до грешни емоции, а тези две неща водят до грешно поведение.

Мария Коева
(помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

somethingnewДата: Петък, 08.08.2014, 11:30 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 2
Благодаря много за бързият отговор. smile

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Не знам
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016