Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Понеделник
05.12.2016, 16:31
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Нежелани мисли
Нежелани мисли
mihityyy98Дата: Четвъртък, 03.04.2014, 23:53 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 11
Статус: Офлайн
Здравейте! Имам проблем със нежелани мисли.Имам приятел от доста време сме заедно и когато стане въпрос за нещо свързано например с мъж или с мъжката аудитория аз започвам да си мисля неща които знам че не искам но и не мога да ги спра.И заради тези неща изпитвам вина към приятеля си все едно го лъжа( говорила съм с него доста на тази тема и не можем да си обясним защо се получава).Всичко му споделям.Четох че се получава след депресия,имахме един голям спор преди години от тогава започнаха тези натрапчиви мисли,имаше период бяха спрели но от няколко месеца отново се появиха.Нямам си обяснение помогнете с какво мога да го предотвратя.

mariya_koevaДата: Петък, 04.04.2014, 12:19 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравей отново, Михаела!

Бих искала да ми дадеш повече информация за това какви мисли по-точно имаш, свързани с мъжката аудитория, но не успяваш да ги предотвратиш? И какво имаш предвид, когато казваш, че сякаш лъжеш приятеля си?

Не мога да гадая. Затова е хубаво да ми обясниш по-добре ситуацията, за да имам възможност да ти отговоря компетентно.

Мария Коева
(помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

mihityyy98Дата: Петък, 04.04.2014, 12:58 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Aми то не е свързано само с мъжката аудитория просто нея съм дала са пример.Трудно ми е да обясня какво точно имам предвид.Просто става нещо или става въпрос за някого и аз започвам всякакви неща да мисля и не мога да спра,искам не ми е приятно да го правя това нещо но не мога.И за лъгането просто чувствам вина че съм мислила дадената глупост и имам желание да му я споделя.Пример:Имаше един период в който се чудех дали го обичам,в действителност аз знам че го обичам и разбирам че това е пълна глупост но не мога да го спра.Дано сте ме разбрала знам че е малко завъртяно,но малко ми е трудно да го обясня

mihityyy98Дата: Петък, 04.04.2014, 14:22 | Сообщение # 4
Новорегистриран
И благодаря за бързите отзиви!

mariya_koevaДата: Петък, 04.04.2014, 15:31 | Сообщение # 5
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Ще ти пиша по това, което си споделила за обичта. Ако вземем тази мисъл за пример (че се съмняваш, че обичаш приятеля си, а ти знаеш, че не е така), бих могла да кажа, че щом тя се е породила (даже и за момент), значи има нещо, което я е провокирало да излезе наяве. Бих могла да предположа, че причината е, че се чувстваш виновна пред него, че сякаш го лъжеш. И оттам идват въпросите на несъзнателно ниво като: "След като усещам, че може би го лъжа, наистина ли го обичам?"; "Ако наистина го обичам, правилно ли е да го лъжа?" От друга страна, казваш, че ти не го лъжеш действително и нямаш такива намерения. Което подсказва, че трябва да се чувстваш по-уверена в себе си и във връзката си. Наистина ми е трудно да отгатна за какви неща точно става въпрос, но до този момент бих могла да кажа, че проблемът ти е свързан с недостатъчна увереност в себе си. Повярвай, че наистина обичаш този човек и че той също те обича! Защото, мислейки по този негативен начин, имаш реалната възможност да го изгубиш, ако продължиш със съмненията.

Ако скоро успееш да подредиш мислите си, чувствай се свободна да споделиш по-конкретно проблема си.

www.mariyakoeva.weebly.com

mihityyy98Дата: Петък, 04.04.2014, 16:00 | Сообщение # 6
Новорегистриран
Благодаря ще помисля над това!

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Нежелани мисли
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016