Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Неделя
04.12.2016, 12:16
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Гняв (Натрапчиви мисли)
Гняв
HOD777Дата: Четвъртък, 03.10.2013, 22:43 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте. Пиша тук за да разбера дали е нормално следното. Когато общувам с хора, които се държат зле без да са провокирани буквално се вбесявам вътрешно. На практика просто си тръгвам и така въпросът се приключва, но вътрешно ми кипи. И за да си добиете по добра представа ще дам конкретен пример от последната такава ситуация. Отидох до една институция и помолих да ми се извърши дадена услуга. Насреща обаче получих грубо отношение и отказ да ми се свърши услугата. Може би съм уцелил кофти ден за човекът насреща, случва се предполагам. Това което всъщност ме притеснява и за което всъщност питам дали е нормално е следното, че след ситуацията вътрешно започнах да се ядосвам все повече и повече на себе си затова, че за пореден път просто си замълчах и просто си тръгнах без да си търся правата, като този гняв към мен самия започна да се увеличава с всяка следваща минута и това не спира, впоследствие обаче може би след няколко минути не знам точно кога, в главата ми започват да се появяват лоши мисли по отношение да човека, който се е държал зле, мисли от рода на как сривам живота на този човек на парчета, как заради мен го оволняват, как заради мен му източват банковите сметки и всякакви подобни, установих че гневът ми има доста богато въображение. Обаче нещата не спират дотук, след известно време мислите как сривам живота на този човек изчезват и в главата ми се появяват мисли как убивам този човек доста мъчително например как го удрям с бухалка в главата и не мога да спра. По принцип не съм отмъстителен или поне на мен не ми е известно, в крайна сметка всичко става в главата ми. Но все пак тези мисли взеха да остават все по-дълго, отиват часове, понякога се е случвало да съм така обвзет от гняв, че да не мога да заспя, като че ли преди не съм таял такъв гняв към някого толкова продължително. Ами това е като цяло моята ситуация. Благодаря предварително за вниманието и отговора.

BoyanovaДата: Петък, 04.10.2013, 18:36 | Сообщение # 2
Админ
Група: Администратор
Съобщения: 1051
Здравейте,

От това, което споделяте, научавам, че вместо да си защитите правата, проявявайки повече настойчивост, Вие всичко задържате вътре в себе си. Това е неправилно изразяване на агресия. Под изразяване на агресия нямам предвид да хванете и да "изядете държавния служител с парцалите", а да насочите възникналите импулси към защитата на Вашата позиция. Самата агресия не е лошо нещо, ако се изразява правилно и премерено.

Агресията, която не се изразява правилно, а се потиска, както е във Вашия случай, се натрупва и в един момент може да избухне неконтролируемо по най-малкия повод и когато най-малко се очаква. Отрицателните крайни мисли, които Ви спохождат и в които горко му на този, дето се е държал зле, са признаци на голямо количество потисната агресия, която си търси повод да избие.

Можете да направите така- следващият път, когато някой се държи зле, обяснете му, че сте възмутен от поведението му, защитете се аргументирано, отстоявайте правотата си. Не потискайте насъбралото се лошо настроение у себе си и не допускайте да попадате във филми на въображението, рисувани от лоши мисли. Защитете себе си в реалността, а не във фантазния свят. Ще видите, че така нещата ще се нареждат много по-добре.

психолог Боянова

nirvana85Дата: Tuesday, 25.03.2014, 16:47 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Здравейте, аз съм омъжена и имам дете, наскоро ми се случи нещо ужасно и незнам как да го преудолея. Един мъж, с който съм имала връзка преди, отново се появи в живота ми след повече от 10 год., в началото дори не се поздравявахме, но малко по - малко започнахме да общуваме, беше безобидно в началото, докато един ден беше прекалил с алкохола и дойде на работата ми и докато се опомня той ме целуна. Аз се стъписах, ужасих се и в този момент дойдоха едни мои приятели, те нищо не видяха. Помолих ги да ми помогнат да го разкараме, беше трудно и видяха много хора. След това тръгнаха слухове и този мъж се амбицира, започна да ми звъни по телефона, искаше връзка с мен, казваше, че още ме обича и че никога не ме е забравял и ме заплашваше, че ако разкажа на мъжа си за целувката той няма да ми повярва, че е било само това и аз глупачката се вързах. Времето минаваше, той не спираше да ме търси, едвам се справях със всичко и не ми позволяваше да се откажа. Започна да ми нарежда какво да правя, как да се обличам, да спра да нося брачната си халка, не искаше да ме вижда със съпруга ми, не искаше да карам нашата кола и всякакви всевъзможни неща. Естествено искаше и интимност, но се оправдавах, че няма как да излезна и това ме спасяваше известно време. Поиска да му изпратя снимки, първо нормални, а после и по интимни, принуди ме и аз се съгласих, изпратих му няколко, по бельо без да ми се вижда лицето и две, на които се вижда лицето ми, едната с гол гръб, а другата как съм си прихванала коленете с двете си ръце, но без да се виждат нито гърди, нито нещо друго. И това беше най - голямата ми грешка. След това той реши, че няма да продължаваме така и че трябва да се разведа. Ако сама не го направя, той ще го направи вместо мен и затънах в кал до уши. Аз го умолявах да не го иска това, но той не отстъпи и в един момент аз се уморих. Не издържах на това и му казах, че няма да се разведа и да прави каквото иска. И той качи тези снимки във фалшив профил в нета, изпрати покани на съпруга ми, на приятелите ми, на колеги и аз бях съсипана. Незнам как да се защитя, ходих при адвокат, той каза, че е безполезно да се боря срещу това и да се оправяме с мъжа ми по втори начин, исках да подам жалба в полицията и се обадих на този кретен и му казах, че ще заведа дело, а той ми отвърна да не се опитвам, защото е по - силен, ще каже, че сама съм си го търсила и ще спечели, понеже ме изнудваше да му пиша смси по всяко време и да бъдат мили и да му казвам, че го обичам и аз. Беше запазил всеки смс, всяко обаждане. Отказах се и от тази идея. После опитах други начини, но той и до днес не се е отказал, веднъж качва снимките, веднъж ги маха, но го прави от чужбина. Иска да ме съсипе, да ми разруши семейството, да ме унижава, да страдам, руши достойнството ми и изживявам огромен тормоз. Близки, родители, съпругът ми ме упрекват и казват, че аз съм си виновна и защо не съм казала навреме и сега сама да се спасявам. В бездна съм, искам да се спася и физически и психически. Моля Ви помогнете ми. Не спя, не ям и не живея нормално, намерих този сайт и сега недеждата ми е тук. Не мога да докажа, че ме е изнудвал, помогнете ми!

moeto podsaznanie e nai - dobriqt mi priqtel

mariya_koevaДата: Tuesday, 25.03.2014, 21:47 | Сообщение # 4
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, nirvana85!

Няма нужда да разискваме кой крив, кой прав, както се казва. Станалото е станало и сега наистина трябва да предприемете адекватни мерки, за да оставите в миналото си този тормоз, който Ви съпътства. Съжалявам, не съм юрист, и поради тази причина Ви давам линк, от който ще намерите координати на адвокат Милена Миткова от гр. София, която съм сигурна, че ще Ви даде много полезни съвети за това как да процедирате оттук нататък. Работила съм с нея в екип в организация, насочена към жертви на психично, емоционално, физическо или сексуално насилие. Ако желаете да се свържете с нея, кажете, че сте насочена от мен.

www.mitkovalawyers.com

Пишете ми отново.

Мария Коева
(помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Съобщението е редактирано от mariya_koeva - Tuesday, 25.03.2014, 22:00

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Гняв (Натрапчиви мисли)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016