Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Сряда
07.12.2016, 12:28
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Отчаян съм
Отчаян съм
kostadinovfДата: Събота, 11.05.2013, 01:17 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 2
Статус: Офлайн
Здравейте! Много се надявам да ми помогнете. Имам следния проблем, на 17 години съм и от 1 година имам косопад, и забелязвам, че косота ми леко е оредряла. Много съм притеснен да не оплишевея и постоянно мисля за косата, постоянно я дърпам, за да видя дали пада и ако видя някое паднало косъмче се отчайвам и почвам да се ядосвам, и това продължава вече една година. Косата направо ми е обзела ума. Не излизам много навън, седа си вкъщи и постоянно се ядосвам, станах много агресивен с околните и със себе си. Нямам никакво самочувствие, притеснявам се, че приятелите ми и околните ще ме забележат и ще ме отблъснат, че никое момиче няма да ме хареса като забележи редката ми коса и тн. Имало е моменти, когато дори съм плакал. Не знам какво да правя, самосъжалявам се, не се харесвам, ставам и лягам с мисълта за косата и със страха от оплешивяване.

BoyanovaДата: Събота, 11.05.2013, 18:56 | Сообщение # 2
Админ
Група: Администратор
Съобщения: 1051
Здравейте kostadinovf,

Причините за падането на коса могат да бъдат най-различни. Коса може да пада включително от стрес. Но преди да се реши, че това е причината, трябва да се изключат другите варианти. Някои от тях могат да са недостиг на желязо в организма, неправилна грижа за косата, излишък на тестостерон (мъжкия полов хормон), нарушение на кръвоснабдяването на главата. Различни болести като анемия, диабет и още някои, може да имат върху косата същия ефект като описания от Вас.

Ето защо правилното е първо да се обърнете към лекар. Можете да започнете с личния и да Ви насочи към конкретен специалист при необходимост. Така ще стопирате проблемът с косата посредством правилното решение и ще си възвърнете самочувствието.

Ако никой лекар не открие здравословна причина за това състояние, едва тогава остава вариантът стрес и следва да ме потърсите отново.

Надявам се да съм Ви била от полза.
психолог Л. Боянова

kostadinovfДата: Събота, 11.05.2013, 23:03 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 2
Благодаря ти Баянова за отговора, от 2 месеца съм на витамини за косата на Фитовал и спазвам хранителен режим, ходил съ на дерматолог няколко пъти и така не можах да разбера дали може да става дума за алопеция, всекидневно забелязвам промяна в косата си. Не знам, ходил съм при специалисти и незнанието дали изобщо имам проблем с косата (алопеция, сезонен косопад и тн.) просто ме подлудява. Не знам към кой да се обърна, как да изкарам от ума си страха от оплешивяване.

BoyanovaДата: Неделя, 12.05.2013, 08:33 | Сообщение # 4
Админ
Група: Администратор
Съобщения: 1051
Здравейте отново,

Първото, което Ви трябва, е точно да се диагностицира коя е причината за косопада. Съобразно причината е и лечението. Ако няма установена причина, то съответно и няма как да се вземат мерки, понеже за отстраняването на дадената причина си има последователност от точно определени стъпки, която е валидна само за дадената причина.

Затова и Ви препоръчах да говорите първо с личната лекарка, за да Ви насочи към специалист. И след това вече да пробвате с предписано съобразно причината лечение.

Ако тази стъпка вече сте я минал и не сте попаднал на добър специалист, то хубави отзиви за специалист с опит в лечението на косопад се случва да споделят за доц. д-р Надежда Тонкин.

Доц. Д-р Надежда Тонкин
специалист по кожни болести и косопад
гр.София
бул. "Бр. Бъкстон , бл. 5 , вх. А , ет. 2 , ап. 4
тел : 02 / 856 70 88

Ако имате възможност, потърсете я.

психолог Л. Боянова

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Отчаян съм
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016