Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Събота
10.12.2016, 16:35
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Омраза или нещо друго....?
Омраза или нещо друго....?
vikrifДата: Събота, 03.11.2012, 14:32 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравей,поздравления за сайта.
Незнам как да опиша точно нещтата,но ще опитам.
За съжаление става въпрос за лоши взаимотношения с първа братовчедка.
Преди 5 години семейставата ни се преместиха зад граница заедно.Тогава аз на 17 ,а тя на 15.
В България сме се виждали рядко,но тук искахме да използваме ситуацията и да бъдем заедно.
Не след дълго когато и те си стъпиха на крака тя спря иска да общуваме.Дори майка и ме помоли да и се извиня,незнайно защо....но тя била малка още тийнейджерка ала бала и аз веднага го направих без да знам защо с цел да оправя взаимоотношенията.От тогава нещата не вървят,живеем в един град,но когато се виждаме покрай разни места дори не ме поздравява и сестра и също ,а и чичо ми ме е подминавал,което вече е необяснимо тъпо.Поради това че незнам ,какво стана постоянно се измачвам и чувствам подтисната. Братовчедка ми е от типа,който от малка мисли че е страшната хубавица,затова съученичките в България не я харесвали,постоянно само момчета са и в главата и как да изглежда по важна.Направих опити да се видим за кафе ...тя казва да Вики разбира се и в последния момент винаги става нещо ,а аз като някоя хлапачка очаквам с нетърпение и като идиот отново опитвам.От година вече неправя опити,но се измачвам всеки път когато я видя или чуя нещо за нея,защото винаги демонстрира поведение че аз съм маловажна,по-малко човек все едно и немога да си обясня защо.Когато знам че ще се срещнем на волейбола и другаде,започвам да се притеснявам как ще изглеждам и какви ли не лудости.Няма друг човек който да ме смачква по този начин. Имам чувството ,че може и да полудея някой ден наистина незнам на какво се дължи това.

mariya_koevaДата: Tuesday, 06.11.2012, 16:34 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Статус: Офлайн
Здравейте, vikrif!

Защо искате на всяка цена да имате добри взаимоотношения с човек, който ви игнорира, не проявява интерес към това да се видите или да поговорите, и не се разбирате? Оставете това момиче да живее по начина, по който желае, а вие се присъединете към хора, с които ще имате общи интереси, хобита и теми за разговор. Няма причина да се притеснявате от братовчедка си. Излизайте навън, без да ви е страх дали и къде ще я срещнете. Грижете се за външния си вид заради самата себе си, а не, за да бъдете красива и очарователна в нейните очи.

Хубаво е да повдигнете малко самочувствието си. Открийте кои са вашите силни страни, в какво сте добра, в коя сфера може да развиете вашия потенциал. Срещайте се с повече хора, забавлявайте се, и ще видите как положителните емоции ще изместят фокуса от братовчедка ви. Да, тя е част от вашето семейство, но няма смисъл да се унижавате и да подронвате авторитета и достойнството си, за да бъдете с някого, който не ви уважава.

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Омраза или нещо друго....?
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016