Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Петък
09.12.2016, 23:11
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Разплакване
Разплакване
SmalLsMurFsДата: Петък, 02.11.2012, 23:14 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте !
Искам да споделя една моя слабост в психологически план. В форума има тази тема за разплакването, но моето е някакси по-страно. Когато някой ми повиши тон, но не ми го повиша за да ми се кара а за да ме хвали когато сравнява + с - . Тогава винаги избухвам незнайно защо.. казвате да мисля за друго, но човека ми се "кара" аз му се смея ... Надявам се да сте ме разбрали ии някой да ми помогне защото неможе винаги когато ми говарят с по-висок тон аз да бликвам .. ??? !

BoyanovaДата: Понеделник, 05.11.2012, 15:46 | Сообщение # 2
Админ
Група: Администратор
Съобщения: 1051
Статус: Офлайн
Здравей SmalLsMurFs,

Причината за подобно нещо обикновено се корени в детството, при попадане в ситуация, на която поради своята неопитност детето не е успяло да отреагира правилно, а в последствие реакцията се е фиксирала и се е превърнала в устойчив модел на реакция. Това може да се промени. Като за начало опитвай да контролираш отношението си към ситуацията, да си даваш отстъп от време за реакция- поеми дълбоко дъх и брой до 10, а след това отреагирай на събитието по правилния начин като се проследяваш да не избухваш, да не се смееш в неподходящ момент.

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Разплакване
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016