Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Понеделник
05.12.2016, 16:27
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Панически атаки
Панически атаки
stelaДата: Петък, 14.09.2012, 15:59 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте,казвам се Стела на 35 години съм. Преди две години почина майка ми и от тогава започнаха здравословните ми проблеми(главоболие,световъртеж,учестен пулс около100) правих изследвания на хормони те са в норма.Преди месец и половина отидох на психиатър каза че имам паническо разтройство изписа ми есцитазан ,но не сам сигурна че ще се получи само с него.В началото като започнах да го пия симптомите ми се увеличиха за около две седмици сега се чувствам малко по добре.Заставям се да излизам на вън ,записах се на шофьорски курсове старая се да се боря сама с паническите атаки и другите симптоми. Имам две малки деца и трябва да се грижа за тях. Ще се радвам ако ми помогнете.

BoyanovaДата: Събота, 15.09.2012, 09:18 | Сообщение # 2
Админ
Група: Администратор
Съобщения: 1051
Статус: Офлайн
Здравейте Стела.

Приемете искрените ми съболезнования. Загубата на близък е най-тежкото събитие, с което се сблъсква човек. Такова събитие винаги провокира много дълбоки преживявания и болезнени емоционални състояния. Всеки по различен начин преживява загубата. Понякога душевната болка от загубата може да бъде много тежка и продължителна и да доведе до такива неща, каквито описвате.

Правилно постъпвате, че излизате навън, борите се.

Що се отнася до паник-атаките, когато се проявяват, в човешкото тялото се излива биохимия, главно адреналин, кортизол и др. които причиняват всички неприятни преживявания. Променя се и мозъчната биохимия.

Лекарствата успокояват тази биохимия, но тъй като паник-атаката не е вирус или подобно, то ако причината за появата им в психиката не е отстранена, те ще се появяват и можете да се озовете в затворен кръг. Права сте да не сте сигурна, че ще се получи само с лекарство.

Съществува разделение между психиатрията и психологията като науки. Компетентен да Ви каже диагноза и да Ви предпише лекарство е психиатърът, а компетентен да Ви даде техниките, чрез които да се справяте с паник-атаките и другите симптоми е психологът. В България малко не е като по другите държави и психолог може да не Ви е препоръчан.

Две години е много време. Няма как в рамките на отговори в един форум да Ви се помогне.

Ако желаете, то можете да продължите с мен работа по паник атаката и другите симптоми, като се възползвате да го сторите онлайн (кореспонденцията протича по мейл). Месечната абонаментна такса за психологична консултация е 50 лв, които се превеждат предварително по банков път. В случай, че това Ви интересува, свържете се с мен от тук: КЛИК , за да уточним подробностите.

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Психология на личността- безплатна консултация » Панически атаки
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016