Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Събота
03.12.2016, 08:48
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » За нашите деца- безплатна консултация » аз и моя син... (липса на възпитание,никакъв шанс за нормален разговор)
аз и моя син...
dimitrichkaatanasovaДата: Петък, 26.06.2015, 20:28 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 4
Статус: Офлайн
Съобщението ми е трудно са се събере в две фрази..проблема е голям и съм почти на границата да забравя че имам син както са направили и други в подобна ситуация но не мисля че е правилно ..опитах с какво ли не но моят син остава същия невъзпитан безотговорен ..постоянно ме обижда ,не го интересува нищо ,вечно мрънкащ и недоволен..аз не съм майката ,аз съм тъпата,маймуна .. и това възпитание  не е от мен..

mariya_koevaДата: Петък, 26.06.2015, 20:57 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, dimitrichkaatanasova!

Информацията, която давате, е много малка, за да получите компетентна психологическа помощ. Ако желаете, споделете малко по-подробно за проблема, който имате с Вашия син.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

mariya_koevaДата: Събота, 27.06.2015, 13:24 | Сообщение # 3
Заслужил посетител
Здравейте отново, dimitrichkaatanasova!

Синът Ви е пълнолетен и е време, в което да започне сам да се грижи за себе си, а не да очаква непрекъснато някой друг да му дава пари и да се грижи за него. Защо не поговорите с него в тази насока - да си намери работа, да стане финансово независим и че нямате възможност да го издържате? Вие, от своя страна, се фокусирайте малко повече върху собствения си живот. Вижте какво липсва в него и стъпка по стъпка започнете да го променяте, като си начертаете реалистични планове с реалистични цели за постигане. Вие не сте лоша майка, просто синът Ви е свикнал, че все ще давате и ще давате и на него тази ситуация му е удобна. Покажете му, че вече е голям човек и е време да се хване в ръце. Вие никога няма да го изоставите, но нека и той поеме отговорност за живота си.

Успех!

Мария Коева

mariya_koevaДата: Понеделник, 29.06.2015, 20:42 | Сообщение # 4
Заслужил посетител
dimitrichkaatanasova, зад това поведение на сина Ви може да се крият доста неща. Които може и да няма как да разберете. Може да му е неудобно да сподели с Вас. Може и да не намира за нужно да сподели с когото и да било. Опитайте да насочите сина си в посока да сподели с някой доверен човек как се чувства, тревожи ли го нещо, има ли действително нужда от нещо. Той няма ли приятели, общи познати, близки? Предложете му да осъществи директен или индиректен контакт с колега психолог, който да се опита да му помогне. В противен случай насила Вие нищо не може да направите. За да се случи определено нещо, е необходимо да има желание и от двете страни. На този етап това е, което мога да Ви кажа.

Мария Коева

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » За нашите деца- безплатна консултация » аз и моя син... (липса на възпитание,никакъв шанс за нормален разговор)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016