Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Понеделник
05.12.2016, 16:34
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » За нашите деца- безплатна консултация » СЕКСУАЛНИ ИГРИ В ДЕТСКАТА ГРАДИНА
СЕКСУАЛНИ ИГРИ В ДЕТСКАТА ГРАДИНА
donkaДата: Четвъртък, 23.04.2015, 10:26 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 4
Статус: Офлайн
Здравейте пише ви една изключително притеснена майка може би аз съм за психолог не знам...но от няколко дни детенцето ми на 3.5 г. ми говори как с някакво момченце в градината като ходели до тоалетна той я барал ...как и пробивал дупки и някакви такива неща...не може точно да ми обясни понеже не говори добре ...но аз не спирам да си представям как малтретират детето ми и ще полудея а няма как да разбера това дали е вярно ...аз не знам как точно да разбера дали това е вярно ...говорих два пъти с госпожите те отричат било невъзможно едва ли не детето фантазирало имало въображение и тем подобни но аз не мога да спя и да се храня на ръба съм на нервен срив дори се задушавам нощем...моля ви помогнете ми как да разбера истината ...може ли това да я травмира и трябва ли да я лекувам ако се е случило....какво да направя ...да я спра от градина не мога самотна майка съм ...просто съм в паника ...моля ви дайте ми съвет...

donkaДата: Четвъртък, 23.04.2015, 10:47 | Сообщение # 2
Новорегистриран
...моля ви също да ме посъветвате как да говоря с детето на тази тема защото като ми каза всичко това аз не можах да се овладея и изпаднах в ужас започнах да треперя и тя усети напрежението ми казах и че това е лошо ...че не искам да ходи повече с него в тоалетна...че той е лош и всякакви такива страхотии ...а май не трябваше ...имам чувството че я стресирах уплаших и травмирах допълнително...дано ми помогнете ...благодаря ви предварително...

mariya_koevaДата: Четвъртък, 23.04.2015, 13:11 | Сообщение # 3
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, donka!

Успокойте се! Смятам, че детето Ви не е малтретирано и не бива да се слага етикет "тормоз" върху ситуацията, преди да бъде изяснена както трябва. Попитайте дъщеря си как изглежда въпросното момченце, как се казва, в какви взаимоотношения са в детската градина, от кога се случва това, чувства ли се ТЯ изплашена от случилото се. След това, когато получите отговор на тези въпроси, може да поговорите с родителите на момченцето с оглед на това, което Ви е споделила Вашата дъщеря. Нека те тогава да поговорят със сина си. Не зная доколко може да разчитате на подкрепата на детските учителки, но в краен случай, ако нещата продължават и няма ефект, може да се обърнете към директора на детската градина.

Опитайте се да запазвате спокойствие и да вдъхвате доверие на дъщеря си, когато говорите по тази тема.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Съобщението е редактирано от mariya_koeva - Четвъртък, 23.04.2015, 13:12

donkaДата: Събота, 25.04.2015, 09:45 | Сообщение # 4
Новорегистриран
...здравейте как да се успокоя като детето ми отново ми разказва че когато ходи до тоалетна това дете я притеснява и опипва ...и не само дори ми намеква за по сериозни неща...после започна пак да отрича ...може ли да ми дадете съвет как да разбера истина ли е това или лъжа ами ако наистина има насилие ...няма ли метод за диагностициране или сигнали по които да се установи дали с детето е било лоупотребено...

donkaДата: Събота, 25.04.2015, 10:13 | Сообщение # 5
Новорегистриран
...със сигурност доста майки имат моя проблем но като мен са объркани понеже нищо не може да се докаже а травмите си остават за нашите деца цял живот ако е имало нещо такова...не бих си го простила ...учителките твърдят че няма такова нещо малки са може да фантазират може да са си играли просто ...детето казва друго...а майката се чуди от къде да скочи...
...дори да е било игра за опознаване това не е ли травмиращо за детето ако не е искало да го докосват и изследват...???

mariya_koevaДата: Събота, 25.04.2015, 17:35 | Сообщение # 6
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте отново, donka!

Давам Ви съвет на базата на това, което пишете. В първия си пост не сте споменала, че детето Ви намеква за по-сериозни неща. Така че, ако това наистина е вярно и с дъщеря Ви се злоупотребява сексуално, тогава може да се говори за насилие. Което значи, че час по-скоро трябва да установите какво действително се случва. Дадох Ви съвет какво е хубаво да направите на първо време. Разбира се, не мога да Ви задължа да го последвате. За съжаление не мога да разговарям директно с дъщеря Ви и да Ви дам отговор дали това е истина. Виртуалната психологическа помощ е само насочваща, затова ще е хубаво да потърсите директна психологическа помощ и да се свържете с детски психолог, който има професионален опит с деца.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Съобщението е редактирано от mariya_koeva - Събота, 25.04.2015, 17:36

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » За нашите деца- безплатна консултация » СЕКСУАЛНИ ИГРИ В ДЕТСКАТА ГРАДИНА
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016