Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Понеделник
05.12.2016, 16:30
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » За нашите деца- безплатна консултация » Симулация при дете на 2 г. и 6 месеца?
Симулация при дете на 2 г. и 6 месеца?
romanolДата: Понеделник, 27.01.2014, 18:59 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Става въпрос за дъщеричката ми която е на 2 години и половина и от навършването й на 2 годишна възраст й поставиха диагноза епилепсия. Присъпите й са петит мал (безконтактни втренчвания). Проблемът се състои в това че обиколихме къде що има невролози и не могат да определят на какво точно се дължат пристъпите. При последната ни хоспитализация тя направи такъв пристъп на ЕЕГ-то, но уредът нищо не отчете и поставиха диагнозата под съмнение.
Няколко пъти съм я хващала да се втренчва, но като й махна пред очите премигва, след което се усмихва, а това за мен си е жива проба симулация. Тези случаи са сравнително рядко, в повечето случаи не реагира нито при повикване, нито при побутване, помахване или щракане с пръсти пред очите.
Въпросът ми е възможно ли е толкова малко дете да го симулира? surprised (като си мисли че е игра някаква разбира се)

Съобщението е редактирано от romanol - Tuesday, 28.01.2014, 11:12

BoyanovaДата: Tuesday, 28.01.2014, 23:00 | Сообщение # 2
Админ
Група: Администратор
Съобщения: 1051
Статус: Офлайн
Здравейте romanol

Детето е твърде малко, за да е неискрена реакцията. Т.е. не може да става дума за симулация, дори неволна.

Не е лошо да проверите версията за аутизъм, освен епилепсия. Понякога аутизмът, за съжаление, се съчетава с епилепсията.

Няма как как по форум да се прецени дали случаят с Вашето дете е такъв, затова е най-добре да проведете такава консултация на място с лекар.

психолог Л. Боянова

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » За нашите деца- безплатна консултация » Симулация при дете на 2 г. и 6 месеца?
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016