Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Събота
10.12.2016, 16:34
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Семейството- безплатна консултация » семейство (нужда от съвет)
семейство
аннаДата: Неделя, 30.10.2016, 00:18 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 5
Статус: Офлайн
Здравейте,за първи път споделям с някого проблема си. Женена съм от две години, имаме си всичко, жилище и кола,хубава работа и за двамата, живи и здрави родители и близки, но нямаме дете. И там е проблема. Нямам желание за секс, от там няма как да дойдат децата. Моля за помощ,съвет, мнение от личен опит.... искам да си запазя семейството,обичам съпруга си. Той е търпелив с мен,но всичко си има граници..... искам да живея нормално... той полага всякакви грижи и внимание това да се промени,но няма резултат. Различна атмосфера, романтика, филми, любовна игра, всичко за което се сетите. Нуждая се от помощ .....

mariya_koevaДата: Неделя, 30.10.2016, 17:48 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, анна!

Може би очакванията, че "вече е време за дете" Ви карат да усещате секса като задължение, а не като удоволствие? Иначе - нежеланието за секс може да бъде асоциирано с определена атмосфера, ситуация, както и с връзката, в която се намирате, а може и да е налично във всички сексуални изживявания, независимо от обстоятелствата. Вие ще трябва да уточните това за себе си. Може да се дължи на психологически фактори, като усещане за вина, срам и тревожност, както и физически - липса на достатъчно естрогенен хормон, странични ефекти от лекарства, които взимате. Опитайте да релаксирате преди секс, ако се усещате напрегната. Понякога двойката трябва да поработи върху възможни проблеми, които може да създават стрес или са причинени от наличието на този дискомфорт.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

аннаДата: Неделя, 30.10.2016, 18:18 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 5
Не е само дете,проблема не е от сега,срам ме е да споделя от кога. Относно смяна на мястото,и това сме пробвали,къде ли не сме ходили,на много места пробвахме. Мъжът ми полага мн усилия, их казала всичко възможно, не виждам да ме е срам от него или от нещо,вина не знам за какво. Прехвърлям всичко,което сте написали като насоки,и не виждам реление .....

mariya_koevaДата: Неделя, 30.10.2016, 21:05 | Сообщение # 4
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте отново, анна!

Моят съвет е да се консултирате и със сексолог. Аз от форума, дистанционно, не бих могла да Ви бъда напълно полезна. Нещата, които Ви написах, са много генерализиращи. Необходим е разговор, в който да се задават въпроси, да се получават отговори, да се добие същинска представа за ситуацията.

Желая Ви успех!

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Семейството- безплатна консултация » семейство (нужда от съвет)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016