Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Неделя
11.12.2016, 00:17
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Семейството- безплатна консултация » Това ли е краят на връзката ни? (Непрестанно се караме ,искам това да спре)
Това ли е краят на връзката ни?
FlowerДата: Tuesday, 12.07.2016, 15:52 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 5
Статус: Офлайн
Здравейте
От много време се измъчвам,защото няма на кого да споделя . Със съпругът ми сме в много труден период и постоянно се караме ... а напоследък дори предпочитаме да мълчим , което задълбочава проблемите .
Ще започна с малко предистория . Заедно сме от 13 години . Всичко беше много хубаво . Бяхме приятели ,споделяхме си всичко ,постоянно си говорехме и нямахме тайни един от друг . Да,карали сме се ,но не е било нищо сериозно . Преди 3 години сключихме брак и не след дълго той подхвана темата и за бебе. Казваше ,че много иска да стане баща ,че ще се грижи за мен и бебето ,каза че само това му трябва за да е истински щастлив. Аз в началото не бях готова , беше ме страх , не знаех дали бих била добра майка . Но мина известно време и дойде момента, в който почувствах ,че съм готова . Всичко беше планирано , забременях и той беше наистина толкова щастлив . Изненадваше ме с цветя , балони , гушкаше ме ... за около 2-3 месеца ,след което всичко коренно се промени . Аз бях много нервна ,исках всичко да е перфектно когато бебето се появи . Може би от хормоните станах много сприхава , плачех често и исках да му споделям тревогите си както преди , но на него сякаш му беше омръзнало...често ме оставяше да си плача сама,а той отиваше да спи в хола или излизаше с приятелите си да се напушат . Толкова пъти съм го молела да спре ,защото когато пуши марихуана става много безотговорен,но всеки път молбите ми водят до скандал . Казва ,че това си е негова работа и веднага щом му звъннат той зарязва всичко и излиза . Междувременно малко преди беба да се роди той реши ,че ще започне свой собствен бизнес. Похарчи всичките ни спестявания за да закупи нужните му консумативи . Но постоянното напушване го правеше прекалено несериозен в това му начинание и вместо да влага свободното си време в разработване на бизнеса си той предпочиташе да стои на дивана,да яде и да гледа телевизия . Аз го подкрепих въпреки ,че виждах как ще свърши всичко . Залових се с цялата работа ,направих всичко ,което мога за да му помогна като се надявах ,че това негово начинание може да го откъсне от сегашната му компания . Дойде и най-щастливия ден в живота ми. Роди се нашата сладка беба и промени всичко,дори и баща си . Сякаш онзи любящ ,грижовен мъж който толкова много обичам се върна . Беше толкова мил и внимателен , така се грижеше за нас ,обграждаше ни с внимание ,помагаше ми много с домакинската работа . Аз изпаднах в някаква депресия и все си мислех ,че не съм добра майка и не мога да се справя , а той ме утешаваше . Беше ми голяма упора ,за което съм му искрено благодарна . Но тази идилия продължи около 1-2 месеца , след което на него отново му омръзна да слуша за проблемите ми и започна да се затваря в себе си . Липсата на секс направи нещата още по-лоши . Той не искаше да разбере ,че ме боли от шевовете ,които имах.Аз дори започнах да си мисля ,че имам проблем и отидох на лекар ,но ми казаха ,че е нормално .Започнах да виждам едно негово лице ,което не познавах до тогава . Когато разговаряме не ме гледа или ако ме погледне виждам омраза към мен .Опитите ми за разговор за наго са мърморене . Казва ми ,че съм зла и че не иска да има нищо общо вече с мен. Но не ме напуска . Просто млъква и очаква аз да му се извиня ,дори и той да е бил виновен .Вече 6 месеца непрекъснато се караме . Междувременно той реши ,че ще напусне постоянната си работа ,защото иска да се отдаде на бизнесът си. Уви обаче...отдаде се на пушене и стоене вкъщи . Липсата на пари ме изнерви още повече . Няколко пъти повдигнах въпроса за започване на работа . Отначало бях деликатна , сега съм директна . Казваше ми "спокойно" ,а сега се изнервя щом го попитам дали няма да започне работа и казва ,че не разбирал езика ( английски). Преди няколко дни реши ,че ще се откаже от бизнеса си ,защото не върви ,но все още няма изглед да си търси работа . А дните се  нижат и нямаме пари да си платим квартирата ,но подхващането на темата води пак до скандал . Работи само 2-3 часа дневно,връща се и си стои .Вчера го помолих да разхожда дъщеря ни 1 час на ден . Искам да остана за малко сама ,защото от 7 месеца съм напълно отдадена на отглеждането на беба и имам нужда от малко време само за себе си . Но той каза " незнам,ще видим... другите жени как се справят?" . Дори когато искам сериозно да поговорим за отношенията ни той започва иронично да ме имитира и повтаря това което казвам или казва ,че вече сме говорили по този въпрос .
Знам ,че обясненията ми станаха прекалено дълги,но проблема не е един . Просто всичко води до караници. Все едно вече не говорим един език . Аз много искам да оправя нещата ,обичам го и се надявам ,че и той все още ме обича .Не знам дали съм права ,но си мисля ,че разговорът е в основата на здравата връзка. Мъжът ми обаче не мисли така . Понякога толкова се отчайвам , чувствам се безсилна и се чудя дали това не е краят и дали има смисъл да се боря ? Единствената радост в живота ми е усмивката на дъщеря ни .Незнам какво да направя и ще съм много благодарна ,ако ми дадете съвет как да запазя връзката ни .Не искам повече да се караме . Просто искам да е по-отговорен към нас .

Съобщението е редактирано от Flower - Tuesday, 12.07.2016, 15:55

mariya_koevaДата: Сряда, 13.07.2016, 14:54 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 481
Здравейте, Flower!

Съпругът Ви трябва да потърси професионална помощ, за да се справи с пристрастяването си към марихуаната. Продължителната употреба на марихуана води до негативни настроения и нагласи, нарушена способност за концентрация, нарушени волеви процеси, формиране на психическа зависимост, респираторни заболявания и рак на белите дробове. Нейната употреба е една от основните причини, поради които не можете да осъществявате ефективен диалог със съпруга си. Работа със семеен психолог също би оказало добро влияние върху взаимоотношенията помежду Ви, но най-напред той трябва да осъзнае проблема си. Проблем, който оказва негативно влияние както върху него, така и върху Вас и детето Ви. Сама много трудно (да не кажа невъзможно) бихте се справила в разрешаването на този проблем.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Съобщението е редактирано от mariya_koeva - Сряда, 13.07.2016, 14:54

FlowerДата: Сряда, 13.07.2016, 16:09 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 5
Благодаря ви много за отговора.
Много бих искала да се консултираме със семеен психолог. Няколко пъти съм му предлагала ,но той не е съгласен . Все пак ще се опитам да го убедя , защото наистина се чувствам безсилна, но най-лошото е ,че той не осъзнава пристрастяването си и се ядосва когато му говоря за това .Видях ,че в сайта се предлага онлайн консултация . Еднократен отговор ли включва и само с имейл ли се провежда ?Може ли в Скайп например ?

mariya_koevaДата: Сряда, 13.07.2016, 17:39 | Сообщение # 4
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 481
Здравейте, Flower!

Онлайн консултациите, за които предполагам говорите, се провеждат от колежката, психолог Боянова. Тя е описала условията за това в сайта. Предполагам, до сегашният момент няма промяна в тях, но не мога да Ви дам категоричен отговор, затова е най-добре да се свържете с нея.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Семейството- безплатна консултация » Това ли е краят на връзката ни? (Непрестанно се караме ,искам това да спре)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016