Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Неделя
04.12.2016, 01:47
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Семейството- безплатна консултация » семейството-безплатна консултация (страх от разкриване)
семейството-безплатна консултация
emiliДата: Сряда, 17.02.2016, 15:57 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Имам нужда от помощ .Проблемът ми е следният преди 20 год.бяхме разделени със сегашният ми съпруг в последствие се събрахме само че с една лъжа от моя страна ,че не съм била с друг но излъгах зящото мъжът ми не искаше да е с мен ако съм била с друг .Преди известно време приятелка от години ми се разсърди и ме е страх че ще му каже всичко което съм и споделяля за човек с когото съм била докото не бях със съпругът ми и дори правих аборт от него.Не мога да призная нищо на съпруга си той ще ме остави сигурна съм а имаме и дете .Много съм притеснена само за това мисля няма с кой да споделя.Обичам и съпругът си и не искам да го загубя.Какво да правя просто незнам моля помогнете ми.

mariya_koevaДата: Сряда, 17.02.2016, 21:51 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, emili!

По принцип не сме застраховани от нищо в живота. Но със сигурност мога да кажа, че мислейки негативно, предизвикваме да ни се случат наистина негативни неща. При положение, че сте била с друг мъж, когато сте била разделена със сегашния Ви съпруг, какъв е проблемът? Не сте изневерила все пак. Даже и да сте правила аборт в миналото. Смятам, че човек трябва да приеме миналото на партньора си, независимо какво е било то. А относно приятелката Ви - защо просто не поговорите с нея и не се изясните помежду си?

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

darinaДата: Събота, 16.04.2016, 13:42 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Съобщения: 2
Здравейте !Имам голям проблем и той е следният!С мъжа ми сме 8 години заедно!Той беше на 16 а аз на 21 когато се запознахме!Имам 2 деца (не от него)на 8 и на 9 години!Работех само аз,освен последната година и половина!Работех в бар последните 5 години и от 2 години започнах да предлагам услуги за пари!Не му казах поради много фактори!Преди 3 месеца той разбра за това което правя!Наложи се да обяснявам доста дословно какво се е случило,но предполагам е логично че той не ми вярва за нищо!Проблеми винаги сме имали-деца,родители,посягал ми е и обиждал много пъти,но след тази ситуация проблемите станаха нетърпими!Един ден добре ,2 дена скандали и много разправии!Не ми вярва за нищо,дори и истината да казвам!Смята че и любовници съм имала!Освен,че ме удря-няколко пъти посегна и на живота си,което всъщност е нещото за което се обръщам към вас!Той отказва да посети психолог,и преди тези неща съм го молила!Не знам какво да правя!Моля помогнете ми!

mariya_koevaДата: Събота, 16.04.2016, 15:23 | Сообщение # 4
Заслужил посетител
Здравейте, darina!

Защо е посегнал на живота си? И за кое по-точно търсите съвет - как да се опитате да го накарате да посети психолог или как да преодолеете ситуацията, за която разказвате? Не зная каква е причината да започнете да предлагате услуги за пари, но със сигурност знам едно - доверието изгуби ли се веднъж, трудно се възстановява след това. Не е невъзможно. Трябва да се замислите сериозно върху взаимоотношенията си с Вашия мъж. Щом той си позволява да Ви обижда и да Ви удря, сте жертва на психично и физическо насилие. А това не е никак маловажно.

Мария Коева

darinaДата: Събота, 16.04.2016, 15:56 | Сообщение # 5
Новорегистриран
Съобщения: 2
Посегнал е защото го е заболяло!Какво да правя ,за да не го направи пак?И как да го накарам да отиде на психолог!Смятам че имаме нужда и двамата!

mariya_koevaДата: Събота, 16.04.2016, 16:10 | Сообщение # 6
Заслужил посетител
darina, мъжът Ви може би наистина има нужда от професионална помощ от психолог. Но за съжаление, ако той сам не поиска това, Вие не сте в състояние да го накарате. Това, което Вие може да направите, е да инициирате директен и откровен разговор между Вас двамата, в който да поговорите и да обсъдите ситуацията - Вие, от своя страна, да му кажете защо сте предлагала въпросните услуги и въобще всичко онова, което смятате за необходимо, а той да Ви каже какво го е наранило, защо го е наранило, как виждате взаимоотношенията си оттук нататък. Разбира се, при взаимно съгласие и желание може да посетите семеен консултант, като с негова помощ да си изясните още повече неща.

Мария Коева

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Семейството- безплатна консултация » семейството-безплатна консултация (страх от разкриване)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016