Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Събота
10.12.2016, 16:39
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Семейството- безплатна консултация » имам проблем със семейството си (проблем със семейството)
имам проблем със семейството си
ioxoxoДата: Събота, 26.09.2015, 13:28 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте, аз съм на 25 години, омъжена съм и имам дъщеря на 1 годинка. Нямаме възможност да живеем отделно за това ту сме при едните ту при другите родители. С моите родители имам много големи проблеми и това е било винаги. Когато бях малка (от1 - до 4 клас) учех в местното училище. Живеем в малко градче и всички се познаваме. Тогава мойте родители винаги ми даваха за пример останалите деца и никога не хвалеха мен. Бях слаба ученичка но нашите нямаха време и желание да се занимават много  с мен тъй като строяха къща и работеха на две места. След 4 ти клас се преместих в софия в в по-голямо училище, но когато станах 7 ми клас  не успях да кандидатствам  защото имах не много добри оценки,и кандидатствах след 8 ми клас. Тогва баща ми една година пак обясняваше виж другите деца как ттова, как онова а ти... и така след 8 ми клас по не голямо желание от страна на родителите ми се записах във фризиорският техникум, който завърших но мойте родители започнаха да ме сравняват с моята по-малка сестра на която училището много и се отдава. Започнаха да говорят как тя е отличник, как тя прави това и онова  пък аз.. и така .След 12 клас не успях да вляза в желаният от мен университет и те решиха да ме натикат в частен университет. Ок там реших че ще им докажа че мога и знам и не съм по малко от сестра ми завърших с отличен бакалавър и магистър но за тях аз пак не съм достойна за разлика от сестра ми която замина в англия да следва. През времето когато бяхме малки аз и сестра ми аз бях длъжна да я гледам всяко лято когато детската градина не работи, винаги когато ходех някъде с клас или другаде тя трябваше да бъде с мен. И така до скоро я водех на море на почивка и къде ли не.Но споровете с нашите винаги са били част от живота ми. Баща ми има лоша майка която ги е принуждавала да се грижат сами за себе си а майка ми винаги е била лишавана от всичко за смета на брат си. Баща ми е военен а майка ми работи различни неща в годините. Баща ми е работохолик от едната работа на другата и обратно. За него най-важното е че ни е дал висок стандарт на живот. В същото време за да ни го даде той изобщо отсъстваше от нашето възпитание, за което последните години обвинява майка ми че не ни е възпитала правилно. Когато учех висшето си образование първата година те ми го поеха но им беше трудно и втората година аз си намерих работа в софия и учех редовно в благоевград. Аз си знам как съм успявала и как съм се справяла, но сега нашите смятат че са дали всичко от себе си плати ли са ми образованието едва ли не дали са ми старт в живота. Та те дори не се зарадваха  когато успешно завърших и дойдоха на дипломирането ми за да не кажат хората че не са дошли.Не отричам че много са ми помагали и са ми  давали висок стандарт на живот но за сметка на това винаги съм била виновна дори когато сестра ми беше виновна като деца пак на мен се карах. Е права ли съм да смятам че винаги съм пренебрегвана и че отношението им към мен не  меко казано добро.Сега имам дете и не искам то да расте в тези скандали и разправии в който аз живея цял живот  за това търся помощ.

mariya_koevaДата: Събота, 26.09.2015, 21:03 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Статус: Офлайн
Здравейте, ioxoxo!

Защо не живеете само с родителите на съпруга Ви, ако има такава възможност?

Мисля, че проблемът Ви в момента не е само в това, че живеете и при Вашите родители, а е и тази част от миналото Ви, за която пишете. Сякаш не можете да преодолеете негативното отношение на баща Ви спрямо Вас в детството, което е напълно нормално. Съветвам Ви да осъществите директен контакт с колега психолог, който да Ви помогне да отработите негативните емоции.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Семейството- безплатна консултация » имам проблем със семейството си (проблем със семейството)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016