Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Неделя
11.12.2016, 00:16
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Семейството- безплатна консултация » Проблем със съпруга ми (Не знам дали го познавам)
Проблем със съпруга ми
Valentina_HrДата: Четвъртък, 23.07.2015, 08:41 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте! Ще се опитам да бъда кратка. Казвам се Валентина, на 26г. Имам съпруг и две прекрасни деца от него. Той е мъж мечта, не преувеличавам. Интелигентен и талантлив, безкрайно добър и всеотдаен в семейството, а любовта си към мен изразява непрекъснато. Малко ме е срам да си призная, но той успя да съчетае така нещата, че да му остава повече време за децата ни от на мен самата и практически, той ги отгледа и продължава. Имал е тежък живот, доколкото съм подочувала от негови близки и приятели, но никога не е коментирал лошите събития от миналото си с мен. Знам, само че има странни белези по ребрата от едната страна като изгаряния от фасове, които не ми дава да докосвам и да коментирам. Преди да сключим брак баща му ме предупреди, че е бил наркоман, но не спомена на какви наркотици, за какъв период от време и кога ги е спрял. Каза само да го пазя, а да пазя и себе си. Когато попитах Марио (така се казва мъжът ми), той каза само "Това е приключено." Досега не съм усещала да има тъмна страна, ако мога да се изразя така, дори забравих за предупреждението на баща му много бързо, но напоследък съм притеснена за него. Откакто го познавам (8 години) пуши трева, но не по често от веднъж на 5-6, а и повече месеци, обикновено само няколко "дръпки" и то винаги с компания. Алкохол, освен по поводи (Нова Година, рожден ден или голямо събиране на компанията) никога, а и не е стигал до голямо напиване. Евентуално 1-2 бири в големите жеги. Преди 7-8 месеца отиде в съседен град за няколко дни по работа, нещо обичайно, налага му се да пътува 2-3 пъти годишно. Когато му се обадих вечерта беше абсолютно неадекватен, говореше завалено и пълни безсмислици. На сутринта ми се извини, не помнеше нищо. Каза, че се е срещнал с негов приятел и неволно прекалил с алкохола. Повярвах му, нямах причина да не му, но на същия ден вечерта телефона му беше изключен, а на следващия се прибра вкъщи пиян. Най-тревожното беше, че беше шофирал пиян, а той е най-отговорния човек, когото познавам. Опитах се да разговаряме след като изтрезня, но той каза "Просто така се случи. Забрави го.".. В следващия един месец нещата си бяха същите като преди, докато не го прибраха един ден негови приятели мъртво пиян СЛЕДОБЯД. Бях в шок! Беше 15:00 часа, а той не знаеше къде се намира и дори не можеше да върви сам. Това просто не беше моят мъж. Този път реших, че няма да го оставя намира, докато не каже какво се случва с него. Споделих му всичките си объркващи мисли и му поисках обяснение. Той стоеше спокойно, гледаше ме, изслуша ме и накрая каза "Ти и децата ни сте най-прекрасното, което ми се е случвало, но аз не съм свикнал да живея добре." Тези думи много ме объркаха и нараниха, почувствах съжаление към него, исках да разбера какво го мъчи и да оправя нещата, но не можех. Затова просто го прегърнах и заровихме и тази случка. След седмица той отново се напи до безпаметност и тогава говорих с баща му и всичките му по-близки хора, за които се сетих, но те не ми казаха нищо, което да ми помогне. Баща му намекна, че е бил 4г зависим към най-тежкия наркотик (предполагам хероин) и е преживял загубата на много хора (кои и колко, как и защо, историята мълчи). Имам усещането, че Марио е предупредил всички да не ми казват нищо... 
Не мога да опиша колко съм объркана! Този човек е толкова откровен и искрен във всичко, което говори и върши, а изведнъж не "обелва" повече от две думи за миналото си и проблемите си. Не знам какво да правя. Трябва ми съвет и се чудя дали не му е нужна помощ от специалист. 
В момента нещата не вървят на добре, понякога вечер слага децата да спят, чака мен да си легна и сутрин го заварвам на дивана в хола, а до него празна бутилка от водка, а понякога и някой недопушен джойнт. Непрекъснато повтаря, че всичко е наред и това е временно, но вече не мога да му вярвам. Какво да правя? ..

mariya_koevaДата: Четвъртък, 23.07.2015, 13:13 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 481
Статус: Офлайн
Здравейте, Валентина!

Със сигурност има някаква причина, която да обяснява поведението на съпруга Ви. Може нещо да се е случило, което да го притеснява, а да не иска да сподели с Вас (за да не Ви натоварва най-вероятно). Може и отново да е станал зависим към наркотиците, което не Ви го пожелавам. И към алкохола. За съжаление не мога да гадая какво се случва. Има нещо със сигурност и най-важното е, че съпругът Ви не отрича това, а казва, че е временно. Думите му, че не е свикнал да живее добре, също са сериозен знак, че по всяко едно време може да посегне към наркотици и/или алкохол. Това, което Вие сте в състояние да направите, е да поговорите с него и да му обясните, че се тревожите за здравето и живота му и че искате наистина да му помогнете. Предложете му да осъществи директен контакт с колега психолог, с когото да сподели защо прави всичко това, ако ще се чувства по-удобно пред непознат човек. Може и чрез индиректен контакт - много колеги вече предлагат психологически консултации по имейл. Поговорете с негови приятели, попитайте ги дали виждат нещо по-притеснително в поведението му и откога датира то. Бъдете търпелива и недейте да очаквате мигновени резултати.

Ако желаете, пишете ми отново.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Семейството- безплатна консултация » Проблем със съпруга ми (Не знам дали го познавам)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016