Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Събота
10.12.2016, 16:38
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Семейството- безплатна консултация » Проблем с родителите и с баба (не искат да съм с моя приятел)
Проблем с родителите и с баба
GiokkyДата: Петък, 05.06.2015, 12:06 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 2
Статус: Офлайн
Здравейте,
Казвам се Гьокчен,тази година завърших 12-ти клас.
Имам голям проблем с моито родители и с баба ми с която живеем в една къща.
Имам приятел от 1 година вече и те не го одобряват,категорично не искат да съм с него.
Живея в малко село,в което хората говорят какви ли не измишльотини за младите.
Естествено се говори и за нас с моя приятел,че не сме един за друг,че той бил еди какъв си еди що си... но всичко което говорят няма нищо общо с истината(защото аз го познавам,а нашите даже не са разговаряли с него),а моите родители им вярват и вече една година съм под голямо напрежение.Чувствам се смазана,защото трябва да се разкъсвам на две,между приятеля ми и моите родители...Предстоят ми изпити,които са много трудни а нямам миг спокойствие,за да седна и да уча както трябва...вече ми минават някакви мисли дали да не се самоубия...така всички ще мирясат.
Много ми е тежко...обичам го,но обичам и безкрайно много родителите си..те са ме направили това което съм,за което съм им много благодарна,но не мога да ги накарам да разберат,че не съм малко дете и че имам глава на раменете си.И най-важното,аз трябва да реша с кой да продължа живота,а не те(включително и баба ми).
Много се чудих дали да не ходя направо на консултации при някой психолог,но не искам да притеснявам наще,затова Ви пиша тука.Дайте ми съвет,моля ви sad

mariya_koevaДата: Петък, 05.06.2015, 20:00 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, Giokky!

Защо не пробвате да излезете някъде заедно Вие, приятелят Ви и родителите Ви? По
този начин хем те ще се запознаят с него, хем ще имат възможност да
разберат що наистина за човек е той. Важното е да се чувствате истински
щастлива с това момче, уважавана и подкрепяна от него. А ако въпреки
всичко родителите Ви продължават да Ви правят проблеми, хубавата новина
е, че вече сте пълнолетна и може да взимате сама решения. Бъдете
разумна.

Може да осъществите директен контакт с колега психолог и без Вашите родители да знаят за това.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Съобщението е редактирано от mariya_koeva - Петък, 05.06.2015, 20:01

GiokkyДата: Петък, 05.06.2015, 23:51 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 2
Родителите ми не мисля че ще се съгласят да излезнат с него... Майка ми даже ми е казвала,че неиска да се запознава с тоя човек или пък да има нещо общо с него.Просто ми казват: "Той не е за теб!" и това е .. след това не слушат никакви аргументи от моя страна sad

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Семейството- безплатна консултация » Проблем с родителите и с баба (не искат да съм с моя приятел)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016