Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Понеделник
05.12.2016, 16:31
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Семейството- безплатна консултация » Не мога да взема решение
Не мога да взема решение
fani82Дата: Четвъртък, 26.02.2015, 12:18 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте!Омъжена съм от 2006 година.Аз съм на 30 ,съпругът ми на 43.От самото начало мъжът ми правеше неща на които не обръщах много  внимание.Хранеше  се за обяд при майка си,никога не си пием кафето заедно сутрин.В работните дни отиваше в цеха да си го пие с колеги,а когато не беше на работа в неделя излизаше навън.После разбрах че съм му първата  жена като цяло и затова може би не мислеше че трябва да отдава внимание  и в леглото.Случвало се е ако не си поискам да не се сеща по един месец  за секс.Стигало се е дотам че да му се моля и да плача-какво ми има!?Имам проблем за който му бях казала,че трудно мога да забременея затова да се опитаме след първата година да имаме дете.При което ми каза че не сме били готови за деца още,имал да строи къща и т.н.Минаха се 9  години и разбрах че деца ще мога да имам само инвитро.Постепенно  разбрах че нищо  не ни свързва. Разделени сме от 8 месеца през които се запознах с един мъж .Той  е на моите години и се разбираме чудесно,но се затрудняваме финансово и се чудя дали някога ще съберем пари за инвитро. Докато този проблем при мъжът ми не съществува, но го няма всичко останало-внимание,разбиране, любов. В момента съм сама и се опитвам да разбера  кое е по доброто  решение,с кого да остана.Всички мои близки ми казват да се върна при мъжа си понеже може да ме осигури  финансово,а без пари нямало и любов.И двамата  искат  да остана при тях и ме притискат  да взема решение.А мен ме е страх дали ще взема правилното .Ако има някакъв  начин да ме посъветвате  би било добре .Благодаря ви!

Съобщението е редактирано от fani82 - Четвъртък, 26.02.2015, 14:08

mariya_koevaДата: Петък, 27.02.2015, 19:04 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Статус: Офлайн
Здравейте, fani82!

Запитайте себе си как ще се чувствате по-добре - с мъж, с когото не се разбирате, не се обичате и не може да се понасяте взаимно, но сте финансово осигурена с него, или с мъж, с когото Ви е приятно, разбирате се, обичате се и имате неговата подкрепа, но е без големи финансови средства? Смятам, че вторият вариант е по-достоен за уважение, защото не всичко в живота е пари. Да, разбирам, че искате да имате дете и за тази цел са необходими средства, но в крайна сметка темата "дете и инвитро" не трябва да се превръща във фикс идея за Вас. Оценявайте любовта и уважението, които има в една връзка, а не я измервайте в пари. Ако чувствате, че връзката с мъжа Ви е изчерпана, дайте си шанс да бъдете щастлива с другия мъж. Само ако не опитате, 100% губите!

Успех!

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Семейството- безплатна консултация » Не мога да взема решение
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016