Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Събота
03.12.2016, 08:43
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Семейството- безплатна консултация » Проблем с половинката ми
Проблем с половинката ми
ProvideRДата: Понеделник, 19.08.2013, 11:47 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 2
Статус: Офлайн
Здравейте,
обръщам се към вас като човек, който може да ме разбере,
имайки предвид специалността ви.
От поне 1 година имаме постоянни караници и спречквания с
половинката ми. Заедно сме от 6 години, много я обичам и правя всичко за нея,
но когато нещо не й оттърва тя отрича, всичко, което правя и ме обижда по
възможно най-тежкия начин. Най-много ме дразни факта, че ме сравнява с други
мъже, което не е правилно, защото всеки е уникален за себе си. Аз съм първият й
мъж, с който е била интимна. Проблеми в секса нямаме, даже постоянно го
разнообразяваме.
2 години правих основен ремонт на апартамента ми (за да не
тегля кредит), което явно се оказа пречка за нея, защото искаше да живеем
заедно, а в случая бяхме разделени в 2 къщи. Предлагам й всичко, а не получавам
в замяна дори благодарност. Мисля, че съм предложил едно добре устроено място
за живот, в което искам да създам уют и семейство. Искам дете - тя не иска!
Било прекалено рано за дете при условие, че сме на по 27 години и двамата.
Постоянно иска да пътуваме (което се опитвам да изпълнявам винаги, но все пак
всичко зависи от разполагаемите пари). Упреква ме, че не организирам пътувания
в чужбина, което ми е малко трудно в момента, заради работата ми. Според мен
основния проблем е, че нямаме социален живот. Тя работи като зам.управител в
кино и има невероятно кофти смени (понякога от 12:00 на обед до 1-2 през ноща
на другия ден). А аз съм от сутринта до ранния следобед, т.е., разминаваме се
доста често. В повечето случаи си лягам сам, вечерям сам, готвя сам, върша
домакинска работа сам и т.н.
Всичко това ми идва в повече и съм на косъм да прекратя това
безумие. Нервите ми не издържат, само за това мисля. Затварям се в себе си
малко по малко.
Вместо да разговаряме спокойна като големи хора, всеки път
разговорът избива на сълзи при нея и се превръща в кофти ситуация, при условие,
че я предразполагам към нормален разговор. Страхотна жена е, умна и много
красива, но ако продължава още тази агония и при двама ни, наистина съм склонен
да се разделим.
Знам, че няма перфектни хора, винаги се намира по нещо,
което да дразни другия. Бил съм с доста жени и всяка е била тотално различна от
другите.
Моля, помогнете ми, дайте ми съвет ако някой е преминавал
през подобна ситуация! Не искам раздяла, а разбирателство, нищо повече.
Специално на мен ми е нужно едно нещо в живота – спокойствие! Заложено ми е в
характера.

Мерси предварително!

mariya_koevaДата: Понеделник, 19.08.2013, 17:40 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, ProvideR,

ситуацията, в която се намирате, няма нужда от прекалено много анализиране. Затова ще бъда кратка. Това е период, през който преминават всички двойки. И е напълно нормален. Имайки предвид, че сте с приятелката си от 6 години, не мисля, че е правилно да Ви посъветвам да се разделите, тъй като това е сериозна крачка. Мисля, че е хубаво наистина да имате малко повече търпение (да, знам, досега може би сте имал прекалено много) и да не се отказвате толкова лесно. От написаното оставам с впечатление, че приятелката Ви има някакви свои неща, които в момента й тежат, и може би за нея ще е добре да посети колега психолог, пред когото да бъде максимално искрена, а това, от своя страна, ще бъде начин, по който ще излезе "наяве" това, което се крие в основата на поведението й. Не я критикувайте и притискайте. Склонна съм да вярвам, че на нея също не й лесно, щом започва да плаче винаги, когато бъдете инициатор на разговорите. Зная, че и на Вас Ви е трудно, но имайте търпение. Попитайте я спокойно и добронамерено каква е причината, поради която се държи по този начин и дали би искала да промените нещо у себе си в положителна насока. Вие пък, от своя страна, може да й споделите какво бихте искал тя да промени у себе си, за да може заедно, лека-полека, да осъществите промяна.

Човешките взаимоотношения са сложни и се изискват много търпение, изключително много любов и желание да запазите това, което имате.

Пожелавам Ви успех!

www.mariyakoeva.weebly.com

ProvideRДата: Понеделник, 19.08.2013, 20:22 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 2
Благодаря за бързият и искрен отговор Мария!
Абсолютно винаги я питам на какво се дължат сълзите й, но тя не ми отговаря. Точно като започна връзката й баща й почина от лоша болест, а той е бил всичко за нея. Много пъти ми е казвала, че съм негово подобие и че това й е помогнало до голяма степен да се отърси от болката от смъртта му. Направил съм нужното, за да я успокоя разбира се.
Постоянно ми повтаря, че съм нервен, бързак, всезнаещ и т.н., което предполагам се дължи предимно на желанието ми тя да не прави грешки и може би на напрежение на работата ми или разприте вкъщи.
Много я обичам и тя ме обича сигурен съм в това, но в момента усещам, че взаимно си правим мръсно и правим напук на другия. Не е правилно, убеден съм, но когато ти вадят нож и ти се защитаваш (нормална човешка реакция).
Силно се надявам да успеем да изгладим нещата. Сигурен съм, че ако и двамата насочим любовта си към едно малко създание, всичко ще потръгне, но това с времето.

mariya_koevaДата: Понеделник, 19.08.2013, 21:13 | Сообщение # 4
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте,

разбирам желанието Ви да подобрите връзката си в по-добра насока. Но, както бях написала, търпението и благоразумието са ключови компоненти в изглаждането и устояването в трудни житейски ситуации. Не се притеснявайте. Както и Вие сам казахте - всичко с времето си. Разбирам и желанието Ви да си имате детенце, но знаете, че родителството е отговорна социална роля, която предразполага хората да се почувстват готови за нея по различно време. Със сигурност не притискайте приятелката си точно за това, защото наистина има шанс да се отдръпне значително. Засега е необходимо да се опитате да вложите сили и енергия, за да се почувствате отново в хармония (и двамата), а нареди ли се то, другото ще си дойде по естествен път.

Има обаче малко разминаване - хем казвате, че искате да защитите приятелката си от житейски несгоди, хем пък й правите "мръсно". Замислете се върху това. Тя също е хубаво да погледне по-реалистично и дълбоко у поведението си, защото със сигурност има неща, върху които трябва да поработи. Не я познавам, но оставам с впечатление, че нещо й тежи в момента и Ви насърчавам с търпение и такт да се опитате да поговорите отново с нея (може да не се получи от първия път), да я прегърнете, целунете и да й кажете мило и нежно, че се измъчвате да я виждате как страда и че сте й упора ВИНАГИ.

Надявам се взаимоотношенията Ви да се подобрят, за да се чувствате истински щастливи, пълноценни и хармонични.

Това е засега, което мога да Ви кажа.

Мария Коева

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Семейството- безплатна консултация » Проблем с половинката ми
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016