Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Събота
10.12.2016, 16:39
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 2 of 2«12
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Семейството- безплатна консултация » Семейни проблеми
Семейни проблеми
mariya_koevaДата: Tuesday, 24.02.2015, 19:55 | Сообщение # 11
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Статус: Офлайн
Здравейте, vasna!

Поведението на съпруга Ви е неразбираемо от гледна точка на това, че всеки съпруг и родител се стреми да е колкото може по-близо до съпругата и детето си, а не далеч от тях. При положение, че има къде да живеете тримата, наистина е безсмислено в къщата да сте само Вие и детето. За съпруга Ви може това решение пък да е смислено, защото, ако се премести да живее при Вас двете, ще е далеч от работата си. И тук изниква въпросът - колко важна е за него работата? Важна ли е дотолкова, доколкото да е далеч от Вас и детето? Важна ли е дотолкова, доколкото да НЕ може да се радва всекидневно на Вас двете? ОК, работата може да е много хубава, но нека тогава да се направи компромисен вариант - да пътува до работа и в същото време да живее с Вас и дъщеря си. Съжалявам за откровеността, но отстрани не приличате на СЕМЕЙСТВО. Може да се разбирате и отношенията да са добри помежду Ви, но е важна и близостта между членовете на семейството. Моят съвет е да попитате съпруга си въпросите, които написах по-горе, и да видите какви отговори ще получите.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

gabrielaaaДата: Четвъртък, 18.06.2015, 09:20 | Сообщение # 12
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Zdraveite imam problem nqkude ot edna godina sys semeistvoto si na 15 godini sum prez tezi godini ot koeto sum imala nujda vinagi mi e bilo usigoreno . Predi poveche ot godina zapochnaha problemite. Pochti vseki den imame tema za koqto vinagi namirame da zapochnem skandalite . Vinagi kogato poiskam neshto to ne se usigorqva zapochnah i posegnah kum marihuanata. Vinagi sam imala nujda ot mnogo neshta koito ne sa mi usigoreni veche ot tazi edna godina nasam  , imam nujda i ot pari s koito da si zakupq neshta ot koito imam nujda molq vi pomognete mi i mi daite nqkakuv savet !

mariya_koevaДата: Събота, 20.06.2015, 12:31 | Сообщение # 13
Заслужил посетител
Здравейте, gabrielaaa!

Кое по-точно не Ви се осигурява? И защо? Възможно е нещата, които искате, да
са свързани с наличието на по-големи финансови възможности, които
родителите Ви на този етап да нямат. Що се отнася до марихуаната - посетете http://www.nfp-drugs.bg/bg/map.php и ще намерите професионалисти, които да Ви помогнат.

Мария Коева

Съобщението е редактирано от mariya_koeva - Събота, 20.06.2015, 12:31

deti1983Дата: Сряда, 16.12.2015, 11:13 | Сообщение # 14
Новорегистриран
Здравейте,
със съпруга ми сме женени от 9год.,Напоследък постоянно секараме.За какво ли не и най-лошото е, че рефлектира върху децата.Голямото ни дете е втори клас и започна да има проблеми в училище.Бие се,бута се.Опитвам се да обясня на съпруга ми дане крещи за щяло и нещяло нооооо няма отклик.Той си мисли,че ролята на майката е да се грижи за децата,да готви,чисти,пере а мъжът да носи пари и да си прави каквото иска.То да бяха едни пари.Аз с моето майчинство плащам сметки купувам храна и когато ми свършат брат ми ми праща да има най-вече за децата.А той оставя по 200лв максимум и твърди,че другите му трябват за негови си нужди.Да заплатата не му е голяма имаме и кредит но не е чесно да лишава децата си от внимание.Той никога и никъде не ходи с нас.Аз съм навсякъде сама.Парите са фактор но за мен най-важното е спокойствието на децата.Искам да запазя семейството си нали затова сме се оженили и създали тези деца.Моля ви помогнете ми посъветвайте ме какво да правя.

mariya_koevaДата: Сряда, 16.12.2015, 17:52 | Сообщение # 15
Заслужил посетител
Здравейте, deti1983!

Щом от страна на съпруга Ви няма отклик, опитайте да поговорите с някои значими за него хора - например с неговите родители, приятели. Споделете им за ситуацията и да се опитат те да поговорят с него и да му обяснят, че повишаването на тон и прилагането на авторитарен стил на възпитание не водят до нищо хубаво. Разбира се, без той да знае, че сте им казала. Плюс това съпругът Ви трябва да осъзнае, че живеем във времена, в които ролята на жената далеч не е само полагане на грижи за децата и изпълняване на домакинските й задължения.

Мария Коева

gaarainloveДата: Събота, 06.08.2016, 10:12 | Сообщение # 16
Новорегистриран
Здравейте искам да споделя от няколко седмици се караме с мъжът заради родителите ни той се ядосва че мен нашите ме използват както си искат докато сестра ми каквото каже го правят а аз ако искам да попитам нещо и да направят почва с въпроси незнам какво да правя то това каране почна откакто сестра ми предаде майчиството си на майка ни без да се замисли дали на мен ми пречи и аз разбирам в последствие и така и мъжът ми и на него не му харесва това че са взели решение без да ме питат дали имам нещо против аз вече се бях примирила но и не ми пречи се но когато сестра ми идваше на гости на нашите (те живеят в друг град) масата винаги е готова всичко има а когато аз мъжът ми и детето ни (живеем в един град с майка ми но в различни квартали) винаги само на по кафе и на него това му прави впечатление и един ден се карах ме за това че какви са те и какви сме ние че да се държат така аз говиждах това но не исках да се стига до скандал и гледах да омекотя отношенията между двете страни и така става почти постоянно сега работите се затегнаха нещата се влошават а аз не знам как да постъпя как да съм по силна и да обясня на майка ми без да я засегна просто изпадам в нерви и плача много

mariya_koevaДата: Събота, 06.08.2016, 11:13 | Сообщение # 17
Заслужил посетител
Здравейте, gaarainlove!

Поговорете с майка си и й кажете, че имате нужда от повече обич и внимание от нейна страна. И не само Вие имате нужда от това, а и мъжът Ви и детето Ви. Кажете й, че Ви е направило впечатление отношението й към сестра Ви и я попитайте на каква база то е по-добро. С комуникация проблемите ще се изгладят, а не с премълчаване на нещата. 

Мария Коева

mimowrcДата: Понеделник, 08.08.2016, 22:42 | Сообщение # 18
Новорегистриран
Здравейте,
Бих искал да ми дадете съвет или по-скоро дали съм постъпил правилно.
Имам дете от друг брак което е на 17г. За голямо съжалене майката направи всичко възможно да не виждам детето включително и това да го настройва против мен. Това доведе до няколко години от невъзможност да контактувам с детето. Така продължих живота си тъгувайки за детето ми. Намерих друга жена с която живея вече 7г. Имаме детенце на 4г. Наистина живеем много добре и се разбираме отлично. От преди 3 години вече имам възможност да виждам и първото си дете, но за съжаление майката отново контролира детето заплашвайки го или по-скоро то живее със страха , че ще и се карат ако се види с моята втора жена. За това нашите срещи трябваше да се осъществяват във нейно ( на втората ми жена)отсъствие. Това доведе до нейното раздразнение за това , че тя е отхвърлена. Между другото първото ми дете и майка и живеят в германия и мога да я виждам веднъж в годината за около 10на дни. Тази година обаче положението сеЗдравейте,
Бих искал да ми дадете съвет или по-скоро дали съм постъпил правилно.
Имам дете от друг брак което е на 17г. За голямо съжалене майката направи всичко възможно да не виждам детето включително и това да го настройва против мен. Това доведе до няколко години от невъзможност да контактувам с детето. Така продължих живота си тъгувайки за детето ми. Намерих друга жена с която живея вече 7г. Имаме детенце на 4г. Наистина живеем много добре и се разбираме отлично. От преди 3 години вече имам възможност да виждам и първото си дете, но за съжаление майката отново контролира детето заплашвайки го или по-скоро то живее със Траха , че ще и се карат ако се види с моята втора жена. За това нашите срещи трябваше да се осъществяват във нейното ( на втората ми жена)отсъствие. Това доведе до нейно раздразнение за това , че тя е отхвърлена. Между другото първото ми дете и майка и живеят в германия и мога да я виждам веднъж в годината за около 10на дни. Тази година обаче положението се подобри и на срещите ни може да присъства и втората ми жена. И наистина се почувствах много щастлив.
И така до момента в който втората ми жена имаше рожден ден на който тя настоя да сме само аз, тя и нашето детенце което е на 4г. Когато и казах , че искам и голямата ми дъщеря да присъства имайки предвид , че и тя е част от семейството въпреки , че не живее с нас, жена ми неотстъпи и искаше да сме само тримата. Това доведе до много голяма конфронтация и размени на остри реплики.въпреки всичко аз взех и голямата ми дъщеря с нас което тотално провали празника на жена ми. Осъзнавам грешката , че не трябваше да я вземам, но имайки предвид , че съм силно привързан към децата си , аз не можех да приема факта, че едното ми дете няма да е с мен въпреки желанието на съпругата ми.
Въпросът ми е дали съм постъпил правилно и дали жена ми има право да не желае присъствието на първото ми дете на нейния празник знаейки колко много обичам децата си? подобри и на срещите ни може да присъства и втората ми жена. И наистина се почувствах много щастлив.
И така до момента в който втората ми жена имаше рожден ден на който тя настоя да сме само аз, тя и нашето детенце което е на 4г. Когато и казах , че искам и голямата ми дъщеря да присъства имайки предвид , че и тя е част от семейството въпреки , че не живее с нас, жена ми неотстъпи и искаше да сме само тримата. Това доведе до много голяма конфронтация и размени на остри реплики.въпреки всичко аз взех и голямата ми дъщеря с нас което тотално провали празника на жена ми. Осъзнавам грешката , че не трябваше да я вземам, но имайки предвид , че съм силно привързан към децата си , аз не можех да приема факта, че едното ми дете няма да е с мен въпреки желанието на съпругата ми.
Въпросът ми е дали съм постъпил правилно и дали жена ми има право да не желае присъствието на първото ми дете на нейния празник знаейки колко много обичам децата си?

mariya_koevaДата: Tuesday, 09.08.2016, 09:59 | Сообщение # 19
Заслужил посетител
Здравейте, mimowrc!

Бих искала да Ви помоля да редактирате написаното, тъй като има разминавания в последователността на историята. 

Мария Коева

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Семейството- безплатна консултация » Семейни проблеми
Page 2 of 2«12
Search:

Boyanova © 2016