Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Понеделник
16.01.2017, 21:13
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Обичаме се ,но секса ни куца.
Обичаме се ,но секса ни куца.
sunny_stzДата: Сряда, 30.11.2016, 02:27 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 4
Статус: Офлайн
Здравейте! Искам да споделя, нещо, което ме тормози от известно време. С приятеля ми сме заедно от 7 години, не сме женени. Обичаме се, но някак си желанието ни за секс един с друг доста намаля. В последно време почти не го правим ,може би веднъж на 2 седмици ,не знам и аз точно колко. Някак си я няма тръпката вече, както беше преди. Поради тази причина решихме да направим суинг с едни наши приятели за да се разнообразим. Направихме го, хареса ни и повторихме и така от време на време се виждаме за секс. Приятеля ми и приятелката ми доста си допаднаха в леглото и той ми сподели, че с нея прави неща, които с мен не може, защото не ми допадат.Въпреки това, той твърди, че няма чувства към нея, просто секса му харесва. Аз с другия ми приятел , хареса ми, но не е нещо кой знае какво, с моя човек си ми е по-хубаво, правя го просто за разнообразие, но той ми сподели, че вече нямат чувства един към друг със съпруата си (те са женени). Оказа се обаче, че последният път в който се видяхме , разбрах че тя има чувства към моя приятел. Когато разбрах , много се ядосах и започнах да разпитвам приятеля ми дали има чувства към нея, иска ли да е с мен и т.н. Той каза, че иска да е с мен ,но с нея и е хубаво и иска да продължаваме да се събираме. Да, но според мен ще стане по-зле ,ако продължим да го правим, защото нейните чувства ще се задълбочат. Аз нямах нищо против от време на време да правим това, но само за забавление, без чувства, а то какво стана???? Вярно е ,че напоследък секса ни куца и не се желаем така, както преди беше, но бих се постарала това да се промени. Също така моето либидо е по-ниско от неговото. Той почти всеки ден иска секс ,а аз по-рядко и така той сутрин се самозадоволява, защото аз не обичам да го правя сутрин. А с нея като се съберат правят секс по няколко часа. Говорили сме си по темата за нашата връзка и според приятеля ми сме се изчерпали вече и нямало какво да си дадем. Тези думи ме натъжават, защото аз много го обичам, макар и желанието ми за секс да не е голямо. Той също казва, че ме обича и не иска да се разделяме (за сега). Има и друг проблем. Преди работихме една професия и пътувахме по света, но той се отказа и започна да се занимава с нещо друго. Да, но аз не искам да се отказвам от мечтите си ,много време се измъчвах, но реших да не спирам (музикант съм) и направих нов проект с други колеги и има вероятност да замина да работя в чужбина. Тогава може 6 месеца да отсъствам и може да охладнеем един към друг и не знам изобщо дали той ще ме чака :/ Освем това тя го е питала, ако замина дали ще продължат да се виждат. Нещата станаха много овъртяни и май сами си го направихме. Ако знаех, че така ще стане, нямаше да искам, но знаех че моя приятел им нужда от разнообразие, а и аз също. Хем ще ми е кофти ,ако замина ,хем не искам да спирам, защото професията го изисква и нямам голямо бъдеще в България с това. Хем искам да замина, хем знам, че като замина той много ще ми липсва и ще плача за него и има вероятност връзката ни да се провали. Празно и тъжно ще ми е без него. Свикнала съм все да сме заедно навсякъде и ще ми е кофти, ако се разделим. Пиша тази тема за да помоля за съвет. Имам ли правото да го огранича да не се среща с нея, при положение, че аз като замина, той ще остане сам и няма да мога да му дам това, което тя му дава? Имам ли право да изисквам от него да е само с мен, при положение, че замина? Как да съживя връзката ни и според вас обречена ли е тя?

mariya_koevaДата: Сряда, 30.11.2016, 20:43 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 485
Здравейте, sunny_stz!

Никой не е наша собственост и следователно на никой не сме собственост. Има много успешни връзки от разстояние. Има и много провалили се. Дали приятелят Ви ще се среща с въпросната жена или с някоя друга, не е от значение, ако самият той има нужда от това. Всеки може утре да срещне някой друг, с когото да разбере, че му е по-хубаво да бъде. За съжаление сексуалните игри, които сте практикували, са оказали неособено добър ефект. Според мен вместо да разнообразите сексуалния Ви живот, сте предизвикали точно обратното - създали сте си допълнителни главоболия. В случая - с въпросната жена, за която разказвате. Огънят в една връзка се крепи на страст, тръпка и усещането, че не можете да живеете един без друг. А стабилността на същата тази огнена връзка се дължи на ясно и директно общуване, доверие и разбирателство.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

kk_03Дата: Неделя, Yesterday, 19:09 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Здравейте! И моят проблем се състои в същото - обичаме се, но сексът не че куца, в смисъл, че не е добър, а е твърде рядък. С приятелят ми сме заедно от 3 години. Връзката ни започна с това, че заради него зарязах стария си приятел, с който бяхме заедно 5 години. Аз хлътнах много бързо, а в последствие се оказа, че за него тогава нещата са били по-скоро игра и забавление. Първите година и половина той и пишеше с други, излизаше с приятели по дискотеки постоянно, използваше наркотици и не ми обръщаше никакво внимание, правихме секс много рядко, дори сам си призна, че ми е изневерявал - " не системно" и "само в началото" по негови думи. Аз страдах много и много ме нараняваше факта, че търси други жени и постоянно усещах как губя самочувствие и сякаш не съм достатъчно красива и добра за него. Същевременно много други момчета ми обръщаха внимание и искаха да са с мен, в университета всичко ми вървеше перфектно, но точно там където исках да блесна и да съм щастлива, нещата не ми се получаваха. Стигнах до там да направя най-глупавото нещо, като мислих, че ще се почувствам по-добре и аз също започнах да му изневерявам, но ефектът беше обратен, убедих се, че не искам други , а него. Чудех се, ако не го интересувам или привличам, защо изобщо е с мен и ако ме използва, каква му е ползата. Междувременно той ми казваше, че ме обича, че за 1-ви път обича истински, че си представя да сме заедно цял живот, но аз му нямах никакво доверие. В последствие баща му се разболя от рак, водихме тежка битка, аз бях неотлъчно до него, въпреки че никой не разбираше защо го правя, аз също не знам, от любов вероятно. Баща му почина и той изпадна в дълбока депресия, разбираемо. Винаги правех всичко, което можех, за да се чувства по-спокоен и много исках да му помогна, всичко да се нареди и да сме щастливи след всички тези изпитания. След смъртта на баща му знам, че ми е много благодарен, сигурна съм, че ме обича и че наистина си представя да сме заедно за напред. Мина известно време, почти живеем заедно, има големи скандали на моменти, стигали сме дори до побои. Не мисля, че ми изневерява, но на моменти виждам чатове с момиче и ревността ме съсипва. След всичко, което преживяхме, някак си очаквам много повече от това, което е в момента. Сексът все още е рядък, а напоследък в малкото пъти, в които се случва, е след пиянска вечер. Правим го по 1,2 пъти на месец, а за връзка от 3 години, в която дори в началото е нямало чест секс, вече си чувствам много зле. Много го обичам, но наистина ревността и липсата на секс ме побъркват и не знам какво да направя, не знам как да променя нещата, опитвала съм различни неща, но се се получава, а той на тема "секс" не говори с мен, опитвала съм, но или избягва темата, или не ми отговаря изобщо,а съм виждала преди чатове с други, в които говорят само за това. Моля за съвет, защото съм отчаяна и всичко това ме измъчва ужасно.

Съобщението е редактирано от kk_03 - Неделя, 15.01.2017, 19:14

mariya_koevaДата: Понеделник, Днес, 19:20 | Сообщение # 4
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 485
Здравейте, kk_03!

Най-малкият Ви проблем е сексът. Казвате, че с приятеля Ви не се разбирате, имате скандали, стигате чак до побоища. Плюс това той очевидно си пише с други момичета, не е особено заинтересуван от Вас и Вашата връзка. Според мен трябва да помислите много добре има ли нещо, което Ви задържа при този човек, как виждате бъдещето си с него, въобще оставете настрана за малко секса и констатирайте върху взаимоотношенията си с Вашия приятел - доколко пълноценни са те и тази връзка кара ли Ви изобщо да бъдете щастлива.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Обичаме се ,но секса ни куца.
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2017