Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Понеделник
05.12.2016, 16:27
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Проблем с влюбването
Проблем с влюбването
TodorДата: Сряда, 14.09.2016, 14:54 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 5
Статус: Офлайн
Здравейте,

намерих този прекрасен сайт в търсене на решение на проблема ми. Много съм объркан и не знам как да подходя.

Сега съм на 26 години, но искам в най-скоро време да се оженя и да стана баща.

Преди 2 месеца приключих дългосрочната си връзка, защото с момичето така и не можахме да намерим душевен мир.

Предишните ми връзките са били доста по-повърхностни, затова и няма смисъл да ги коментирам. 

Самият аз не мога да определя какъв точно е проблема, само в мен ли е или наистина просто не съм срещнал точния човек.

След раздялата, започнах да се виждам с едно момиче, много си допаднахме, но още преди да стане нещо дойде религиозна/духовна тема след, която нито аз, нито тя остана привлечена към мен, изцяло се отблъснахме. Аз съм деен православен християнин, докато тя доста залита по вярвания, които се отричат от православието.

След това с друго момиче започнахме да се виждаме. След като малко я опознах се отблъснах от нежеланието й да се усъвършенства, отделно не ми хареса това, че за всичко гледаше да се напасне по моето мнение, един вид за да сме заедно. И както и с първото момиче, след отблъскването от моя страна нищо не е същото.

След известно време се запознах с друго момиче, бяхме в компания и още като се запознахме всички разбраха, че тя ме харесва. От мен го нямаше това харесване. Тя засили страшно много флирта и в един момент започна да ми харесва. Проблемът дойде когато започнах да я опознавам. За почти всичко имаме коренно различни мнения, като най-важните са отностно: религията, здравето, лекарите, финансовата грамотност, убежденията като цяло.
Тя е много уверена в себе си и това много ме привлече, но при евентуална връзка биха възниквали много проблеми, всъщност имахме един спор още преди да е имало целувка. Това че сме толкова различни ме отблъсква, може да има физическо привличане, но за мен е важно да има и душевен мир.

Чувствам се много объркан и не мога да си разбера проблема, както и да намеря решение за него. Дали изискванията са ми твърде високи? Моля дайте мнение.

Това което искам е жената до мен да е:
- съзнателна православна християнка, т.е. да не е само по презумция
- да споделяме сходни хранителни навици, с цел здравослен живот - да споделяме базисни знания за храните 
- да споделяме сходни знания отностно финансите, както и десни убежения
- да е уверена в себе си, съвестна и отговорна за действията си

Разбира за да искам всичко това, самият аз го предлагам, като смея да твърдя, че съм натрупал и прилагам доста знания в тези сфери.

Благодаря Ви предварително за всички мнения и съвети!

mariya_koevaДата: Сряда, 14.09.2016, 19:07 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, Todor!

Всеки има "идеал" за човека, който търси до себе си. Хората използват думата "идеал", но предполагам, сте наясно, че съвършени хора няма. Нито безгрешни. Ще Ви задам няколко въпроса - ако си допаднете с някое момиче, но тя не води толкова здравословен начин на живот, колкото Вие, какво следва? Ако Вие не хапвате чипс например, а тя - да, какво следва? Ще я зарежете ли? Ако си допаднете с някое момиче, но тя е "скарана" с математиката и няма подобните знания по финанси, които Вие имате, ще я зарежете ли? Плюс това - какво имате предвид под "душевен мир"? Разбирам, че вероятно имате познания в определени сфери, но затова ние, хората, сме индивидуални сами по себе си, защото всеки от нас има свои собствени интереси, мечти, цели, желания, приоритети. Важно е човекът, който е до нас, да ни пасва по характер, навици, начин на живот. Останалото се нагажда според ситуацията.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

TodorДата: Сряда, 14.09.2016, 20:21 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Здравейте,

благодаря Ви, че се отзовахте.

Накарахте ме да се замисля. Предполагам, че от следното идва проблема. Макар и да не са разведени родителите ми, израстнах в нервна среда, заради техните спорове. Слава на Господ, техните отношения се нормализираха, но тъй като бях дете, ми е останало в съзнанието, че разминаванията във възгледите е предпоставка за караници. А това, че баща ми се принуди да отстъпи с цел да няма караници, никак не ми харесва.

Под душевен мир имам предвид - разбирателство и подкрепа за целите на другия, най-вече в лоши моменти, а в добрите такива, разбира се взаимна радост и щастие. В лошите моменти, при едно постоянното осъждане, заради неразбиране на целите на другия, би могло да доведе до раздяла/развод, според мен.

Какво е Вашето мнение по тезите ми?

ani_dДата: Tuesday, 04.10.2016, 15:37 | Сообщение # 4
Новорегистриран
Може би очакванията за това каква е същността на жената до Вас Ви кара да се чувствате разочарован.

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Проблем с влюбването
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016