Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Понеделник
05.12.2016, 16:32
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Разлика в годините и отдалечаване
Разлика в годините и отдалечаване
Iva55Дата: Понеделник, 28.03.2016, 12:23 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте!
Казвам се Ива и съм на 23 години. С приятеля ми имаме 16 години разлика, но за 2-те години, в които сме заедно не се усещаха изобщо до преди няколко месеца. Държеше се с мен като с жена, любов, страст, уважение. Но напоследък всичко, което правя, го дразни, никога не се справям достатъчно добре, вината е в мен, каза ми, че все едно живее с дъщеря си. А не беше така, приемаше ме като зряла и сериозна жена. Имах самочувствие, а сега скандалите и сълзите ми са ежедневни и се чувствам като дете, наказано от баща си. Изходът за него е да слушам, да мълча и да изпълнявам, защото бил по- опитен и той трябвало да ме учи на характер и живот. Не искам той да ме учи, искам да сме заедно, на едно общо ниво, за учене- имам баща ми. Просто отношението му много се промени, не усещам любов, може би защото вече я няма, не правим нищо заедно. Преди излизахме за по кафе, вечеря, разходка, а сега общата ни " разходка" е пазаруване в магазините. И ме пита това не стига ли? Е, как ще стига?! За кафе аз да съм поемала инициативата, за леглото също, е нали той е мъжът, не мога за всичко аз да го подсещам? Не искам едностранна връзка. Старая се, завърших и веднага почнах работа, само и само да му е добре, но... Усещам, че никога няма да съм достатъчно добра за него, и ми е мъчно, че не беше така преди, сега от връзката ни не остана нищо, лошите моменти са всеки ден, а хубавите се изпариха...
Благодаря предварително за отделеното време. Хубав и успешен ден!

mariya_koevaДата: Tuesday, 29.03.2016, 16:36 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Статус: Офлайн
Здравейте, Ива!

Разликата в житейския опит сътворява проблеми във връзки като Вашата. На 39 години се предполага, че човек е развил кариера, постигнал е голяма част от мечтите си, разбрал е какъв професионалист желае да бъде и се отдалечава от лудориите на младостта. Приятелят Ви е натрупал житейски опит, който е далеч от Вашия. И това е напълно нормално. В началото на една връзка всичко е прекрасно. Но любовта проличава тогава, когато двама души осъзнаят, че имат един и същ светоглед, навици, разбирания. Приемат се такива, каквито са. А във Вашата връзка сякаш се усеща как Вие имате нужда от независимост и я търсите точно както тийнейджър се бунтува срещу правилата на родителите си. Приятелят Ви може би вече се замисля за семейство, дете. Как Ви се струва това? Готова ли сте да се грижите за дете и да сте майка? Погледнете в перспектива - след известно време дали няма да съжалявате, че не сте се "налудувала" и да Ви липсва това безгрижно на пръв поглед време, което имате в момента? Връзката с някого, който е много по-голям, може да отнеме от тръпката да намерите пътя си. Не ставате по-зряла, когато около Вас има по-възрастни хора, а когато изживявате всяка минута, учейки се от настоящето.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Съобщението е редактирано от mariya_koeva - Tuesday, 29.03.2016, 16:43

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Разлика в годините и отдалечаване
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016