Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Петък
09.12.2016, 23:09
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Просто приятел
Просто приятел
Diana8194Дата: Неделя, 15.11.2015, 21:12 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 3
Статус: Офлайн
Здравейте! Преди 4 месеца се запознах с едно момче в нета, той всъщност ми е бивш колега, напуснал е малко след като аз съм започнала и не си го
спомням. Казвал ми е, че след това е идвал много пъти в хотела, в който
работих и дори ме е заговарял, но не съм му обръщала внимание, каза ми
дори че ме харесва.. Трудно ми е да повярвам, че не си спомням да съм го
срещала. По това време бяхме и двамата в чужбина в различни градове,
пишехме си всеки ден и се чувахме и аз му споделих, че имам намерение да
отида на футболен мач, и той реши да дойде с мен. Прекарахме си много
хубаво, след това аз се прибрах в Бг, а той остана там. Дойде си на
холидей за 2 седмици и все бяхме заедно. Една вечер като ме остави пред
нас ми каза, че това харесване е прерастнало в нещо повече и иска да сме
заедно. Говорил в по-дългосрочен план, като се дипломирам, тъй като съм
последна година да замина при него и да живеем заедно в чужбина. Каза,
че ме оставя да си помисля. Проблемът е, че аз не изпитвам нищо към този
човек. Най-лошото е, че май го заблудих без да желая. Не беше честно от
моя страна да правя планове с него, да му давам надежда за каквото и да
било. Но имаше някакъв интерес от моя страна, дори тежко преживях като
го изпратих. Беше ми хубаво, правихме си изненади и пр, но при мен
насила не става, ако не почувствам нещо в началото, то няма смисъл да
тормозя и двама ни. Редно ли е да му кажа сега или да изчакам като се
прибере след няколко месеца на живо? И има ли смисъл да опитвам? Дали
след като го опозная и прекарам повече време с него ще почувствам нещо?
Или само ще нараня и двама ни? Да, никой не може да отговори на
последните два въпроса, но все пак.. Моля за съвет, защото не знам как
да постъпя.. Да изчакам ли да се прибере и да видя как ще се чувствам аз
самата около него?
Благодаря предварително и Ви желая всичко най-добро!

mariya_koevaДата: Сряда, 18.11.2015, 18:56 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, Diana8194!

Моят съвет е да бъдете искрена и директна с това момче. Не му давайте напразни надежди. Кажете му сега, а не отлагайте във времето. Може би просто Ви е било приятно с него (съвсем приятелски), а това не бива да го бъркате с любов. Не е нужно да сте груба, кажете му как седят нещата спокойно и уважително. Права сте, че насила хубост не става. Любовта е любов тогава, когато усещаш някого с цялото си сърце и усещаш, че не можеш да живееш без него.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Diana8194Дата: Четвъртък, 10.12.2015, 22:21 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Здравейте, Mariya Koeva!

Първо искам да Ви благодаря за съвета, който смятам за най-правилен в моя случай. Проблемът за отлагане на решението му идва от това, че ме беше страх.. страх един вид да не го загубя. С малко отлагане от моя страна и същевременно събиране на сили и кураж му казах, а той нищо не ми отговори. Дори не ми отговаря, нито ми пише. Търся го, а той не ми отговаря.. всичко друго очаквах, но не и да реагира по този начин.. Не знам какво да правя, мъчно ми е..

mariya_koevaДата: Петък, 11.12.2015, 11:40 | Сообщение # 4
Заслужил посетител
Здравейте отново, Diana8194!

Радвам се, че сте постъпила правилно. Била сте искрена с него, независимо как ще се почувства той. Това, че не Ви отговаря и не Ви пише, е негов избор и моят съвет е да престанете да се опитвате да осъществявате какъвто и да е контакт с него. Ако той Ви потърси, ОК. В крайна сметка това са нещата от живота, да, неприятни са понякога, но по-добре човек да живее с истината, отколкото да се залъгва.

Мария Коева

Diana8194Дата: Сряда, 30.12.2015, 12:56 | Сообщение # 5
Новорегистриран
Здравейте отново, Mariya Koeva!

Не знам дали имате право да отговаряте на лични съобщения, но Ви писах преди известно време. По времето, когато му казах всичко, но нещата в момента стоят по друг начин. В момента, в който той се отдръпна, в момента, в който го нараних, мен също ме болеше, много ме болеше и не можех да го оставя, колкото и да опитвах. И на този етап смятам, че мога да опитам, тъй като аз не съм безразлична към него, не съм, макар все още да не съм стигнала до онзи етап в чувствата си, до който той ми каза, че е. Но се колебая и съм толкова нерешителна. Когато той се доближи - в случая ме попита дали искам да отидем на почивка, като се прибере в България след два месеца - аз някак си се отдръпвам, притеснявам се, и колкото и да ми се иска да го направим, се страхувам и ми трепне отвътре в продължение на дни. Като типичен представител на зодия Дева твърде много разсъждавам и анализирам случващото се около мен и не мога да се впусна, понякога ми е доста трудно. Не мога да си обясня защо се чувствам така. Много измъчвам него и себе си, но се привързах към него, от месеци поддържаме контакт всеки ден, пишем си, чуваме се, защото в момента няма как да се видим на живо. Той също постоянно казва, че е свикнал с мен, а аз му казах, че няма как човек да свикне за толкова кратко време. А ние наистина бяхме заедно за кратко няколко пъти. Но може би се привързахме с това, че се търсим и си пишем по няколко пъти на ден, заспивам с неговото "Лека нощ" и се събуждам с неговото "Добро утро". И разбира се, той ми каза, че знае какво иска за себе си, но не е сигурен за мен.. Как е възможно да искам да съм с този човек и в същото време, когато той се доближи още повече, аз да слагам край и да си втълпявам, че не мога и ме е страх да съм с него. Подозирам, че главната причина се крие в това, че от прекалено много време съм сама и не съм имала досега толкова сериозна връзка, каквато той си представя. Не, че аз не съм мечтала за това, но наистина не очаквах че ще ми се случи, че ще е толкова внезапно всичко и най-малкото че ще срещна човек, с когото ще имаме общи цели, мечти, виждания за живота, и допирни точки. Просто си мисля, че не мога да го изпусна.

Извинявам се, че продължавам да пиша, но се усещам, че имам нужда да поговоря с някого, и затова съм решила след празниците да отида на психолог, просто защото имам отчайваща нужда да поговоря със специалист и да открия себе си, да разбера какво всъщност искам, дали ме е страх от нещо, какво ме притеснява и защо се чувствам така. Всеки ден мисля за него и за случващото се и не спирам да плача и да се тормозя. Това не може да продължава така.

Желая Ви весело посрещане на Новата 2016 Година! Нека тя да бъде изпълнена с много здраве, щастие, любов, успехи и с много прекрасни и положителни емоции!

Съобщението е редактирано от Diana8194 - Сряда, 30.12.2015, 13:10

mariya_koevaДата: Сряда, 30.12.2015, 20:29 | Сообщение # 6
Заслужил посетител
Здравейте, Diana8194!

Прекалено много страхове имате. Когато човек усеща, че е срещнал наистина правилния човек, той не изпитва страх, а е уверен в чувствата и избора си. Вие самата трябва да сте сигурна, че в този мъж намирате своята сродна душа, която ще бъде с Вас и в добро, и в лошо. Може би наистина сте се привързала към него, но все пак си отговорете на въпроса като какъв го възприемате - като приятел или като любим? Понякога границите между тези две понятия се размиват и в такива моменти може да си мислим, че обичаме някого, а ние просто да изпитваме по-топли чувства към него на база уважение и доверие, които той ни дава. Ако имате нужда, поговорете с колега психолог. Виртуалният контакт със специалист не може да замени директния, така че когато поговорите с колега психолог на четири очи, със сигурност ще Ви се изяснят още неща.

Мария Коева

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Просто приятел
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016