Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Петък
09.12.2016, 23:16
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Едностранна любов (Имам нужда от съвет)
Едностранна любов
dopeДата: Сряда, 28.10.2015, 12:20 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 2
Статус: Офлайн
Предварително се извинявам, ако има подобна тема, но съм много отчаяна и се нуждая от съвет и се надявам тук да го получа.
 С приятеля ми бяхме заедно 8 месеца, като 2 от тях минаха само в разправии и караници. На 19 години съм, той на 20. Познаваме се от 4 години, но от 1 си станахме близки.
 Той първи показа интерес към мен, след като бившата му приятелка го заряза (бяха заедно 10 месеца и много я обичаше). Първоначално бях неуверена. Мислех, че той иска просто да се забавлява и да се възползва от мен, за да я забрави. Излязохме 2-3 пъти и видях, че има нещо. Забелязах искрите, които прехвърчаха. Исках сериозна връзка и исках да съм с него. Казах му го. Оказа се, че той също иска да сме заедно. Всеки ден си пишехме. Той учеше в един град, аз в друг. Знаехме, че просто искаме да сме заедно. На 4-тия месец от връзката ни му казах, че искам да уча в град, различен от този, в който той учи. Този факт той го знаеше, защото като започнахме да се опознаваме му го казах. Стана му неприятно. Опита се да ме убеди да отида при него, но аз си държах на своето. Той не ме притисна и ме остави сама да реша къде искам да бъда. След време видях колко силни са чувствата му. Дойде лятото. Той си намери работа на морето. Отново бяхме в 2 различни града. Всичко беше наред докато в един момент той започна да се вържи отвратително. Казваше ми, че знам как да се държа с противоположния пол, че съм му като домашен любимец, че едва ли не съм скучна. Реших, че се мисли такива неща, защото за цяло лято се видяхме 4 пъти. Всеки път като си легнехме в леглото той се обръщаше към стената, почни не показваше близост. Знаех, че нещо се случва. Осъзнах и аз какво точно изпитвам и отидох при него, в града, в който той учи. Той ме накара да мисля, че грешката за това, че връзката ни вече не беше същата е в мен. Исках да я поправя. Исках да му покажа, че знам как да се държа с него и че искам да сме заедно. Тогава започнах да искам да се виждаме по-често. В един момент той се чувстваше притиснат, което отново си беше моя грешка. Той ми каза, че чувствата му към мен вече не са същите и много ми заболя от това. Търпях гадното му отношение, обидите, всичко.. само и само да сме заедно. След още 1-2 месеца той ми каза, че му се живее сега, но когато пожелае да си намери сериозна приятелка мен вече няма да ме има на разположение. Не знаеше какво иска. Скъса с мен по Интернет. Същия ден се видяхме в една дискотека. И двамата знаехме, че ще сме там. Отидох да говоря с него. И двамата бяхме под влиянието на алкохол, той повече. Казах му, че не искам да бъда с друг. Тогава той ми призна, че ми е изневерил с момиче за една вечер. Стана ми адски неприятно. Разплаках се и му казах, че го обичам. Той пък ми каза, че бил нещастник и няма начин да не види какво изпуска, ако не е с мен. Тогава аз първа и за първи път му казах, че го обичам. Не получих никакъв отговор (в последствие се оказа, че той това нещо не го помни). Питах го няколко пъти дали оставаме заедно. Той казваше "да" всеки път. На следващия ден той ми писа. Държеше се много добре с мен. Останах с впечатлението, че нещата ще се оправят. Започнах по-малко да го търся, за да не се чувства притиснат. За една седмица се видяхме може би два пъти, съвсем случайно се засякохме. След още известно време се случи така, че имах възможност да го извикам да спи при мен. Той дойде и се държеше добре. Вече показваше някаква близост, забелязах и че си носеше подаръка ми за рождения му ден. Имах надежди, че нещата ще се получат. След два дена той ми писа и отново ми каза, че иска да се разделим. Отново всичко се случи по Интернет. Каза, че някакъв негов близък му дал съвет, че връзката ни не трябва да продължи, след като той вече няма силни чувства към мен. Каза, че дори и това да скъса с мен да е най-голямата му грешка, той е готов да я направи. Аз му заявих, че докато не дойде да говори с мен на 4 очи, няма да приема, че нещата между нас са приключили. Той каза, че известно време се бил мъчил, било му трудно. Мислел, че нещата са се променили, но не било така. Казах, че за времето, което сме били заедно, може просто уважението да ни остане, поне като не е имал любов. Той твърдеше, че любов е имало. Държа тук да отбележа, че в тази 8-месечна връзка секс не е имало. Той каза, че ако е искал да се възползва от мен, е щял да го направи, но се радва, че не е. Заявих му, че ако той не дойде да сложи точката, аз ще го направя, защото ми омръзна всеки ден да си мени мнението относно това дали иска да е с мен. Той каза, че когато можел, щял да дойде да скъса с мен на живо.
 В момента съм много тъжна и объркана. Колкото и да казвам, че ми е писнало това не е така. Искам да сме заедно и искам да върна чувствата му към мен, но не знам как. Много моля за съвети. Искам тази връзка да продължи. Опитах се да бъда максимално подробна в описанията си и се надявам да получа някакви отговори.
 Благодаря предварително за отделеното време!

mariya_koevaДата: Сряда, 28.10.2015, 21:47 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, dope!

Моето мнение е, че няма смисъл тази така наречена "връзка" да продължава. За тези 8 месеца какво наистина сте усетила? Почувствала ли сте се истински обичана от това момче? Почувствала ли сте се за миг сигурна в чувствата му? Що за наглост е, че когато може, ще дойде да скъса с Вас? Сякаш трябва да седнете и да чакате да дойде кой знае какво. Опитайте се да помислите още веднъж върху ситуацията и да си дадете сметка, че заслужавате нещо много повече от това някой да Ви "сервира" непрекъснато как днес му е хрумнало, че повече не иска да е с Вас, а утре - че иска (образно казано). Тепърва ще имате достатъчно възможности да срещнете правилното момче, с което ще сте обичана, щастлива и спокойна.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

dopeДата: Сряда, 28.10.2015, 23:56 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 2
Още от началото на връзката съм сигурна в чувствата си и знам какво искам. Точно там е проблемът, защото бях останала с впечатлението, че щом аз давам нещо за връзката и той ще го прави, доверих се и останах излъгана.

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Едностранна любов (Имам нужда от съвет)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016