Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Неделя
04.12.2016, 12:15
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Как да се отърва от ненужни и негативни мисли.
Как да се отърва от ненужни и негативни мисли.
shushumigiДата: Понеделник, 05.10.2015, 11:33 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Излизах с едно момче/мъж, скоето много бързо стана ясно, че нещата няма да се получат, най-вече защото той
не искаше да положи каквито и да било усилия в нашите отношения, да не
споменавам че през цялото време през което излизахме той не се държеше джентълменски .  Най-вероятно причината беше, че скоро се бешеразделил с предишната си приятелка, която според мен е голямата му любов и
която той още обичаше и с които са имали много общи планове.  За съжаление се разделихме по много обиден замен начин. Тук е мястото да спомена, че няколко месеца преди случката след
която се разделихме, аз в съвсем  нормален разговор му обясних, че много гохаресвам, но повече харесвам себе си и не виждам смисъл да продължим да поддържаме отношения. Той ме помоли да не се разделяме и каза, че всичко ще се промени и
нареди, но да не се разделяме.
Това което ме притеснява е,че вече два месеца почти всеки ден мисля за неадекватното му поведение през
времето, в което имахме връзка и за това което ми причини една конкретна вечер и
си задавам въпроса “Защо?”.  Аз винаги съм била много коректна и всеотдайна къмнего. Съвсем наясно съм, че от тези мисли няма смисъл . Не желая да поддържам  никакви отношения с него, нито искам да сеопитам да рестартираме връзката (той вече има нова, която е започнала много
скоро след нащата раздяла).  Той от своястрана се свързва с мен на около 2 седмици и това ме вбесява.
Въпросът ми е, как даизхвърля ненужните и негативни мисли от главата си и защо те са там.

mariya_koevaДата: Понеделник, 05.10.2015, 20:15 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, shushumigi!

Натрапчивите мисли, които са обзели съзнанието Ви, са в него, защото Вие им позволявате да са там. Приемете фактът, че всичко с това момче е приключило и продължете напред, без да се самообвинявате за миналото и да го анализирате постоянно. Когато усетите, че отново започвате да премисляте нещата и да търсите отговори, си припомняйте, че в момента въпросното момче е с друго момиче, забавлява се, гледа напред и не се самоизмъчва, както правите Вие. Зная, че отстрани може би звучи малко грубо, но щом искате да намерите решение на проблема, ще трябва да приемете моя съвет. Може да напишете на лист хартия всичко онова, което желаете да му кажете, и да изхвърлите после написаното. По този начин ще се почувствате по-добре. А Вие не спирайте да се оглеждате за човека, с когото ще сте истински щастлива.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

mimoДата: Понеделник, 12.10.2015, 19:09 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
mariya_koeva, tyk li ste

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Как да се отърва от ненужни и негативни мисли.
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016