Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Събота
03.12.2016, 08:48
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Несигурност във връзката (Моля дайте съвет, най-вече как да понамаля ревността?)
Несигурност във връзката
Ivan90Дата: Петък, 26.06.2015, 09:52 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 4
Статус: Офлайн
Здравейте, над година ходя със едно момиче. Във началото някак тя бе леко по-хладна към мен. Но нещата се оправиха, студенината и идвала поради др. причини, които си изяснихме. Но за дълаг период тя не спираше всяка вечер да излиза навън с нейни приятелки до доста
късно (аз не се бърках, пък сме и големи хора). Проблема е там че една от
приятелките и не може да търпи излизане на някъде без мъже околу нея. И тъй
като излизаха почти всеки ден до късно вечерта, а и нейната хладност ме провокираха
и започнах жестоко да ревнувам. И тоя факт доста ме влудяваше. След време намаляха
излизанията. Но от няколко месеца пак излизат
(почти всеки ден) и тази нейна приятелка, отново не спира да води какви ли не
околу нея си. Та към края на миналата година нейната приятелка се запознала със някакъв,
и аз го видях един път за кратко. И наскоро един път, даже бях забравил как
изглежда. Та напоследък със този непрекъснато излизат те двете. Смеят си се,
веселят си се. Говорят си вицове, глупости. Но точно последния път когато го
видях чашата преля, точно преди да си тръгнем тя го прегърна за чао. А той я
дигна и разтърси във прегръдката си. Разбрах
във последствие че вечер дори я изпращал. Аз леко се възмотих, но тя каза че уш
нямало проблем. Някак имам чувството че отново поохладня към мене, преди
няколко дена не бях във настроение. Бях се размислил над проблемите си с нея и
мойте лични, не и казвах. И тя ми каза най-хладнокръвно дали да си тръгвала
(понеже явно се засегнала). Понякога и др. път го е казвала, но сега твърде
хладнокръвно. Все едно и бе все тая, аз и казах да остане. После се гушкахме, а
във същото време непрекъснато напоследък ми дава акъл за какво ли не. Хубаво е
да даваш съвети, но понякога ме кара да се чувствам като пълен глупак
неразбиращ от нищо. И това много ме подтиска (аз съм добър човек, и се
притеснявам че заради това си навличам главоболия като все едно да те използва
някой). Иначе аз съм я виждал да прегръща така и други хора. До
преди време изобщо не се интересувах, но напоследък ревността направо ме убива.
Губи ми много време, имам много ангажименти на главата. Непрекъснато се питам
дали да се разделя със нея. Ту го решавам ту се отказвам, искам да взема
най-доброто решение. Все ми се иска да поговоря с някой приятел, но не искам да
ги тревожа със проблемите си защото и те си имат. Моля ако може да ми дадете
някакъв съвет, аз съм разбран човек дори много търпелив.

Съобщението е редактирано от Ivan90 - Неделя, 28.06.2015, 09:52

mariya_koevaДата: Петък, 26.06.2015, 22:18 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, Ivan90!

Смятам, че е още рано да мислите дали да късате с това момиче или не. Дайте още един шанс на връзката си. Поговорете с нея на четири очи тогава, когато и двамата сте спокойни и не сте ангажирани с нищо. Поговорете за посоката на Вашите взаимоотношения. Кажете й, че Ви е неприятно да виждате как някой друг я прегръща, а тя очевидно отговаря на интереса му. Не смятам, че имате проблем с ревността. Ако имахте, нямаше да я оставите да излиза с приятелките си в началото. По-скоро проблемът е това момче, за което става въпрос. Споделете на Вашата приятелка, че бихте искал да е честна с Вас и да Ви каже наистина какво изпитва и към кого.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Ivan90Дата: Петък, 26.06.2015, 23:44 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Aми, поговорихме си. И тя ми каза че нямало такова нещо. И че държи на мен (че ме обича), нядавам се да е така. Мисля да дам шанс на връзката ни, пък каквото стане.

Съобщението е редактирано от Ivan90 - Неделя, 28.06.2015, 10:23

Ivan90Дата: Четвъртък, 02.07.2015, 21:01 | Сообщение # 4
Новорегистриран
Mисля да и кажа, че тоя не ми е приятен м/то. И неговите приятели знам от нея пък били някви избии колци. Имам чувството даже че тая нейна приятелка се опитва да я събере със тоя. Че си нямал приятелка и си търсел, и съм осетил отдавна че не ме харесва(тая нейна приятелка). Мисля да гов. със нея. Наскоро си говорихме, и ми каза пак че ме обича. Даже и плака (понеже бях във лошо настроение, и се бе притиснила да не скъсаме), но каже ли нещо тая тя и тича по задника и задължително. И във крайна сметка, ако се стигне до края ще е заради нея. Просто ми е много неприятно че  тая все я сабира със такива отрепки. Разгонени песове, прсто ми писна. Тъкмо се бях окротил и отново се събраха сега вечерта със тая и песовете. Не мога повече, а имам много важни неща на главата. И се притеснявам че ако се разделим това ще ми попречи доста и на нещата във личен план (много съм чувствителен). Дали да изчакам да отминат при такова положение? И после да правя каквото ще правя?

Съобщението е редактирано от Ivan90 - Четвъртък, 02.07.2015, 21:34

mariya_koevaДата: Петък, 03.07.2015, 10:37 | Сообщение # 5
Заслужил посетител
Ivan90, каквото е писано да се случи, ще се случи. Няма да можете да го предотвратите. Затова - не мислете прекалено много, действайте според конкретната ситуация и правете това, което смятате за добре. А що се отнася до въпросната приятелка - жалко, ако заради нея прекъснете взаимоотношенията си с момичето и изтъкнете нея (приятелката) като причина. Ако има наистина любов между Вас двамата, тя трябва да е по-силна от нея.

Успех!

Мария Коева

Ivan90Дата: Петък, 03.07.2015, 15:16 | Сообщение # 6
Новорегистриран
Благодаря ви за съвета, ще трябва пак да си поговорим. Кофтито е че незнам как да и кажа по завъртяно че според мен приятелката и прекалява понякога. И че доста от хората със, които се събира не ми харесват. И не ми е кеф и тя (моето момиче) да се събира със тях.

Съобщението е редактирано от Ivan90 - Петък, 03.07.2015, 15:24

AleksДата: Петък, 24.07.2015, 15:30 | Сообщение # 7
Новорегистриран
Съобщения: 2
Здравейте, моля за съвет. Колебая се между двама мъже и не знам кого да избера. Първият с него имам връзка от 4 месеца, като сме се виждали не повече от 10 пъти, защото напусна работа и замина в Чужбина да работи, при което един ден ми каза, че не иска да се връща в България. След няколко дни обаче ми каза, че размислил и ще се върне в България. С него се чувствах добре но той просто много бързаше да го направим и все ме притискаше.
А вторият за когото се колебая, по негови думи (защото аз това не го помня наистина) сме се виждали 2008 година в една болница, където сме били и двамата тогава той не е посмял да ме заговори, и така сме изгубили връзка. Докато миналата година случайно се открихме в един сайт, и от тогава и до днес не спираме да поддържаме връзка, много пъти ме е ядосвал и дори съм прекъсвала контакти с него, но после все нещо ме караше да го потърся отново и отново. Така в един момент той ми призна, че ме обича и от моя страна имаше някаква тръпка, но тогава просто не се получи, майка му отначало е била против мен и все се опитваше да ни скара, и аз тогава заради нея се отказах. Но ето, че сега той отново се появи в живота ми (вече след като имам връзка с първото момче) и отново е до мен споделяме си всичко, подкрепи ме дори, когато моят приятел ми каза, че иска да остане в Чужбина, той ме слушаше по телефона да плача. Държи се страшно мило с мен, сякаш тръпката се върна и за двамата и не знам какво да правя. Толкова години ме е търсил, толкова пъти сме се подкрепяли взаимно.А сега става и нещо странно с това момче. Просто има някаква необяснима и много силна връзка между нас според мен, защото напоследък ако се случва нещо лошо с него, аз просто го усещам обзема ме някаква странна паника и след време той ми казва, че наистина е станало нещо. Другото което е, моят приятел, този с когото съм като му говорех, колко го обичам той винаги говореше за бившите си, колко го обичали те, и какво правили те за него, а аз не съм. Докато при второто момче това го няма, той ми говореше един единствен път за едно момиче, с което дори не е искал да има нищо общо но тя го преследваше и щом разбра, че не ми е приятно просто спря да говори за нея. Затова не знам, с кого от двамата е правилно да продължа, вчера когато споделих за тръпката си към това момче, на моя приятел, и му казах, че се чувствам като к....... той ми каза само: "Ами сама си го правиш" , докато когато кажа, на този приятел, че се чувствам така заради цялата тази история той ми се ядосва и ми казва: "спри да се мислиш за такава, не си такава". Затова просто не знам, с кого от двамата е правилно да продължа и какво да правя. Моля ви за съвет.

mariya_koevaДата: Петък, 24.07.2015, 20:25 | Сообщение # 8
Заслужил посетител
Здравейте, Aleks!

Според мен е добре да прекратите връзката си с първото момче. Изпитвате по-дълбоки чувства към второто момче и като че ли от разказа Ви се разбира, че с него си допадате повече. С първото момче се чувствате притисната и не усещате добро отношение от него спрямо Вас. Бъдете честна и не играйте двойна игра също така. Дайте шанс на връзката си с другото момче, а времето ще покаже дали наистина сте един за друг.

Успех!

Мария Коева

AleksДата: Петък, 24.07.2015, 22:55 | Сообщение # 9
Новорегистриран
Съобщения: 2
Благодаря много за бързият отговор и аз съм на мнение, че трябва да опитам късмета си с второто момче защото той ми се доказа с годините, макар и само по скайп без да сме се виждали на живо, той ми доказа, че ме обича истински.

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Несигурност във връзката (Моля дайте съвет, най-вече как да понамаля ревността?)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016