Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Понеделник
05.12.2016, 16:30
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Какво да правя със себе си? (раздяла)
Какво да правя със себе си?
linaДата: Сряда, 17.06.2015, 17:01 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 2
Статус: Офлайн
Здравейте,

Толкова съм объркана в момента че дори не знам дали това е правилната част от форума, в която да споделя своя проблем. До преди 2 седмици имах връзка, която обаче продължи 3 години. През цялото това време по различни поводи аз бях обвинявана че съм егоистка, за всякакви неща...Просто много дълга история. Накрая се разделихме кажи речи по взаимно съгласие - никой от нас не издържаше вече да бъде обвиняван и манипулиран. Разделяхме се може би 8 пъти до сега - и после пак се събирахме - до седмица, две. Аз тъкмо да се отърся и да се пооправя малко, той пак ме потърси, съберем се, така 1 месец и пак се разделяме. Това сега за мен е края, поне по малката причина че повече не издържам и не мога така. С всеки път психиката ми става все по-лабилна и в момента съм в отчайващо положение - самосъжалявам се, за това че съм му давала толкова много шансове, яд ме е дори, но най-лошото е че съм със супер разбита психика. За сравнение - преди 3 години - позитивна, лъчезарна, голямо диване, без много много да му мисля и с много контакти. Сега - не ми се вижда с никой, не ми се прави нищо, нямам желание за каквото и да било и най-лошото - шегите, които преди ме разсмиваха сега ме разстройват. Най-малките забележки, които ми правят хората - започвам да мисля по тях, правят ми голямо впечатление, изпитвам винаги чувство на вина. Днес беше прекалено, когато един колега се пошегува с мен че съм станала много нахална а аз се разплаках пред него. той каза, че не е срещал много такива чувствителни хора, а аз само че не е негова вината. Но сега ме е много срам, че така стана. Не съм такава и не искам да съм. Какво да правя? С времето нещата не се оправят а стават дори по-зле. Дори и когато излизам с приятели, ходех на излети и пътувания, но нищо не помага. Помощ!

mariya_koevaДата: Сряда, 17.06.2015, 20:53 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, lina!

Със сигурност трябва да приключите тази връзка веднъж завинаги, защото тя Ви изхабява.
Няма смисъл да бъдете с човек, с когото не се чувствате щастлива. За да
излезете от състоянието, в което сте сега, трябва да сте активна. Зная,
че ще Ви се стори трудно, но ще се справите! Поемете отговорност за
нещата, които искате да промените, и избягвайте да се обвинявате за
нещата, които не сте могла да промените или да контролирате. Започнете с
малки цели. Казвайте си колкото може по-ясно какво искате да създадете в
живота си. Бъдете ясна защо точно това искате да постигнете и как то ще
промени живота Ви. Изяснете си какво трябва да направите, за да го
постигнете. Разберете какви препятствия Ви очакват. Усещайте се, когато
говорите негативно за себе си. Напишете си от 3 до 5 действия, които
трябва да направите, за да постигнете целите си. Останете фокусирана
върху тях. Направете опит да правите нещата, които сте харесвала преди,
дори и да не Ви се иска на момента. Изразявайте емоциите си чрез
рисуване, танци, спорт. Срещайте се с приятели. Не се затваряйте в себе
си. Ако усещате, че имате нужда, не се колебайте да осъществите директен
контакт с колега психолог, който да Ви помогне в реално време и
пространство.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Съобщението е редактирано от mariya_koeva - Сряда, 17.06.2015, 20:53

linaДата: Четвъртък, 18.06.2015, 07:20 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Много благодаря! smile

rmilevaДата: Събота, 27.06.2015, 07:37 | Сообщение # 4
Новорегистриран
Здравейте, 

Казвам се Радка и сън на 25г.Преди около 2 седмици се разделих с приятеля си, след 5г връзка.Раздялата я пожела той.Написа ми,че мин.6 мес. съм го тъпчила, не съм му давала свобода на действия...ИСтината е , че наистина толкова време се карахме, нонстоп скандали и то най вече от моя страна, защото на мен някои неща в неговото отношение не ми харесваха.Тои през това време не сядаше с мен да ми казва,че приерно това не му харесва, много пъти исках от него да е искрен а тои , че е... И накрая си изля всичко на мен, иска да се видим и да му върна ключовете, но аз пожелах да не се виждае, а да се разделим просто по facebook...Много пъти му писах, но виждам,че е прекалено наранен и е бил нещастен с мен, но и разбирам,че е тои е интроверт и вместо да реши проблема, избухна,всичко си изля наведнъж.Честно казано, боли ме много и все още не мога да приема раздялата, не знам какво да правя.Искам да си го върна обратно а ме е страх,защото не знам как да постъпя.Нима трябва да се примиря с това? Благодаря Ви много.

mariya_koevaДата: Събота, 27.06.2015, 14:21 | Сообщение # 5
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, Радка!

Според мен не трябва да гледате назад, а да продължите напред. Очевидно от известно време не се разбирате с приятеля си, карате се, а двама души не могат да бъдат щастливи заедно, ако постоянно има скандали между тях и не се понасят. Няма смисъл да губите ценно време и да се опитвате да си върнете нещо, което не Ви принадлежи. Всяко зло за добро. Сега това, което може да направите, е да не се затваряте в себе си, да излизате навън, да се занимавате с нещата, които Ви доставят удоволствие. Нищо не е фатално. Млада сте, животът е пред Вас! Явно приятелят Ви не е човекът за Вас и е по-добре да отворите очите си за този, с когото ще се чувствате истински щастлива.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

rmilevaДата: Събота, 27.06.2015, 17:35 | Сообщение # 6
Новорегистриран
Права сте.Налага се да продължа напред и да приема раздялата в сърцето си.Благодаря Ви много.

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Какво да правя със себе си? (раздяла)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016