Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Петък
09.12.2016, 23:15
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Любов
Любов
valia_6969Дата: Сряда, 25.02.2015, 22:28 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Казвам се Виктория на 15 години съм.Влюбих се,колкото и банално да звучи.Наложи ми се да порасна прекалено бързо на тази възраст.Имам левкимия,поставила съм си цели,които да изпълня.През 2013 год се запознах с мъж,живее до нас на 24 години.Да голям е .Не,не ме използва.Познава ме по-добре от самата мен.Родители ми разбраха  и говорех с него,оттогава той се промени изцяло към мен.Имам чувството,че е до мен от съжаление.Обичам го,много.Готова съм на най-нереалното нещо,за да му докажа всичко това.Нямаме връзка,тоест не може да се нарече такова,защото никой не трябва да знае за нас.Съветвайте ме какво да правя,умолявам ви..

mariya_koevaДата: Петък, 27.02.2015, 02:01 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, valia_6969!

Как се е променил този мъж към Вас? И защо да е с Вас от съжаление? След като двамата имате връзка (макар и тайна, доколкото разбирам), не трябва ли той да знае, че го обичате, щом сте с него? Защо трябва да му доказвате, че го обичате? Има въпроси, които е хубаво да намерят своя отговор, за да мога да бъда полезна.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

бети79Дата: Четвъртък, 05.03.2015, 11:25 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Съобщения: 2
Здравейте, имам проблем който не мога да взема сама решение, трябва да е от човек които е независим, ето проблема- имам 6-годишна връзка с мъж, той на 38 аз на 36 години, проблема е че за тези години, нито веднъж не ме е поканил в тях, не ме е запознал с родителите си , нито веднъж не ме е завел някъде с него когато има служебни мероприятия , виждаме се само и единствено в петък вечер за по 2-3 часа, много рядко на кафе през седмицата, а сме на години, и мисля че за толкова години заедно трябва да мислим за някакво бъдеще заедно, на думи много го бива да ме убеждава че ме обича, но защо не ме допуска в личното си пространство....... трябва ли да прекратя подобна връзка......

mariya_koevaДата: Четвъртък, 05.03.2015, 18:04 | Сообщение # 4
Заслужил посетител
Здравейте, бети79!

Наистина е доста странно всичко това, което описвате. Попитайте в прав текст този мъж какви са неговите намерения към Вас, как вижда развитието на Вашата връзка, кажете му, че имате нужда да прекарвате повече време заедно, а не единствено в петък вечер. Не Ви ли са правили впечатление досега тези неща или просто е дошъл моментът, в който Ви е омръзнало отношенията помежду Ви да продължават така?

Мария Коева

бети79Дата: Петък, 06.03.2015, 12:01 | Сообщение # 5
Новорегистриран
Съобщения: 2
Здравейте, опитвала съм да говоря с него.....дори и наскоро, той много умело избягва темата, или казва че не е готов, та това са 6 години......забелязвала съм но.......просто го обичам, но разумът ми казва вече друго, ако ме разбирате, затова искам и друго мнение, какво мислите Вие за това държание от мъж на тези години, имали смисъл да се измъчвам с подобна връзка

mariya_koevaДата: Петък, 06.03.2015, 21:21 | Сообщение # 6
Заслужил посетител
Здравейте отново, бети79!

Не мога да взема решение вместо Вас какво да правите оттук нататък, но мога да Ви кажа, че тази т.нар. "връзка" не е ОК. Всичко, което този мъж Ви е казал, звучи абсурдно. Сигурна съм, че има много мъже, които биха били със сериозни намерения към Вас и да Ви правят истински щастлива. Не мога да гадая дали ситуацията ще се промени, но не Ви пречи да дадете последен шанс на този мъж и ако до известен период от време не се вземе в ръце, да сложите край на цялата сага.

Мария Коева

nev2096Дата: Сряда, 18.03.2015, 10:54 | Сообщение # 7
Новорегистриран
Съобщения: 1
От преди много години харесвах едно момче. Нещата с него не се получиха относно от негова страна. Имах партньор до себе си 1 година който беше 10 години  по-голям от мен, чувствах се спокойно с него. Но в един момент се появи това момче което харесвах и така се стекоха обстоятелствата, че вече сме заедно, но явно представите ми за него от преди и това как ще се чувствам с него преди са били коренно различни. Сега се чувствам така сякаш аз давам в всичко в тази връзка без да се оценя. От отсрещната страна получавам само упреци , подценявания и наставления. Понеже аз уча в Пловдив, а той живее в Карлово се виждаме рядко и то ако аз отида. Той поставя всичко друго на първо място освен това да дойде да се видим. На мен всичко ми е средства и ми тежи от финансова гледна точка. Постоянно се караме , той ми замазва очите с това колко ме обича и не може да живее без мен, но аз не го чувствам по този начин , за мен празните приказки и думите не са основата на една връзка. Изгубих желанието дори да се виждаме като знам колко скандали още ще преодолея. Както съм посочила преди 1 година изгубих баща си и се чувства празнота поне която една мъжка подкрепа може да я запуши , макар и да не може да я запълне. Объркана съм , чувствам се зле, разочарована и нещастна в отнощение на любовта.

mariya_koevaДата: Сряда, 18.03.2015, 18:10 | Сообщение # 8
Заслужил посетител
Здравейте, nev2096!

Няма смисъл да сте с някой, с когото се чувствате подценена и нещастна. Има много мъже, с които ще сте истински щастлива и удовлетворена от връзката си с тях. Просто трябва да си дадете време, за да откриете правилния човек. Щом от страна на сегашния Ви приятел няма инициатива за развитие на връзката Ви, явно не е мъжът за Вас и няма смисъл да продължавате да се измъчвате. Гледайте напред!

Разбирам тъгата по починалия Ви баща. Със сигурност той ще се радва да Ви вижда по-усмихната и позитивно настроена, отколкото ронеща сълзи. smile Приемете загубата му като нещо, което е било писано да стане. Излизайте навън с приятели, рисувайте, танцувайте, спортувайте. Бъдете активна! Няма да е зле да осъществите директен контакт с колега психолог, ако тъгата Ви се задълбочава.

Мария Коева

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Любов
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016