Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Сряда
07.12.2016, 12:28
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » болестно недоверие
болестно недоверие
inadukovaaaaaaДата: Събота, 07.02.2015, 16:37 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте
Проблемът ми е следния : с приятелят ми сме заедно повече от 2 години , както и живеем заедно от известно време. Той обаче не ми вярва. Мисли , че му изневерявам. Спала съм с доста мъже преди него и сега отказва да повярва , че не му изневерявам. Рови ми в телефона, като не намери нищо ме обвинява , че съм изтрила. Ако се случи да ми звънне и да е бил изключен тотално превърта. Не е ревност , просто натрапчиви мисли , че спя с други мъже. Не е от тези болестно ревниви мъже , които следят приятелките си. Само и единствено тотална липса на доверие. Не съм била с друг , той поглъща цялото ми време и енергия, изобщо не мога да помисля за нещо подобно. Питах се дали има някакъв психичен проблем, нещо като параноя или натрапчиви мисли и на този проблем има ли решение ?
Благодаря

mariya_koevaДата: Събота, 07.02.2015, 17:12 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Статус: Офлайн
Здравейте, inadukovaaaaaa!

Във Вашата ситуация не става въпрос за ревност, а за липса на доверие. А тази липса на доверие е дошла от това, че в миналото си сте била с доста мъже. Това, което не можах да разбера, е дали сте била едновременно с повече мъже или поотделно? Ако е първият вариант, тогава приятелят Ви наистина би могъл да има основание да не Ви вярва достатъчно. Ако е вторият вариант, е хубаво да му обясните, че колкото и мъже да е имало в живота на една жена, винаги идва моментът, в който тя среща най-достойния и ЕДИНСТВЕНИЯ. И ако виждате в лицето на приятеля си мъжът, с когото искате да бъдете до края на живота си, следва да няма проблем. Показвайте му, че го обичате, че имате нужда от неговата любов и подкрепа. Не мисля, че нещата са чак толкова крайни, за да говорим за психични проблеми и паранои. Надявам се проблемът да се изглади по-бързо и да бъдете истински щастливи заедно.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » болестно недоверие
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016