Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Сряда
07.12.2016, 12:32
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Много голям инат..
Много голям инат..
NickyДата: Четвъртък, 05.02.2015, 00:37 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте! Приятелят ми , с когото сме заедно вече 2 години и няколко месеца казва, че съм всичко за него, че много ме обича.. дори ме включва в бъдещите си планове, но..  е огромен инат.. преди време, когато се скарахме, той винаги звънеше, търсеше ме, искаше да се сдобрим, а сега като се скараме сякаш...сякаш е толкова сдържан... и успява да се овладее.. да чака аз да го потърся, а аз откачам.. чувствам, че сякаш му е все едно дали ще сме заедно или няма... все изкарва мене виновна, когато се скараме и си позволява напоследък много да ме обижда , дори и не нарочно... много е избухлив..явно ежедневието го е изнервило много .. или и аз не знам но подвиква за почти всяко нещо.. аз се опитвам всячески да му угодя всеки път, да му бъде уютно и приятно с мене, да му помагам с каквото мога..да му бъда опора.. но той все извърта нещата, че всеки път аз правя скандалите, че аз съм виновната, никога не гледа себе си. И грам я няма романтиката... веднъж не ми е подарил цвете без повод например, а аз и също и близките и приятелите ми смятаме , че го заслужавам.. има момичета,които са по-зли и коварни и от дявола, а мъжете ги следват като кученца.. а жените като мене?!? .. не зная какво да правя, но явно аз съм тази с по-слабия характер от двама ни... по-уязвима съм..по-лесно прощавам, а може би и го обичам повече... Как да се опитам да променя нещата и да го "превъзпитам"? Това неговото прекалено голям инат ли е , или егото му е прекалено голямо? А той няма кой знае какви постижения в живота... не е някой преуспял, за да се има за голямата работа.. а се държи така , сякаш едва ли не той е най-великият и ако искам да съм с него трябва да играя по неговите правила, в противен случай се цупи и сърди...

mariya_koevaДата: Четвъртък, 05.02.2015, 01:17 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Статус: Офлайн
Здравейте, Nicky!

Досега сте била свикнала Вашият приятел да Ви търси първи след някое скарване и по този начин сте била свикнала с мисълта: "Ето, щом той ме търси пръв, значи му пука за мен и ме обича!" От един момент нататък обаче нещата са започнали да се случват по друг начин - не Ви звъни пръв, не се опитва да разреши проблема на всяка цена и така си мислите, че на него му е все тази за Вас. Съветът ми е да обърнете поглед към себе си. Дали има нещо, което да промените? Ако прочетете това, което сте написала, ще видите, че всичко гъмжи от негативни неща. На пръв поглед изглежда, че обвинявате за всичко приятеля си, а Вие, от своя страна, нямате никакви грешки. Възможно е и да нямате, но все пак помислете. По принцип има един момент, в който, ако отсрещната страна се е сърдила винаги за глупости и другият човек се е опитвал всячески да оправи нещата, да му е омръзнало от това поведение и да е решил, че не му се занимава повече. Помислете за какво точно се карате с приятеля си. Вътрешно Ви се иска да сте център на внимание и чувствата да Ви бъдат доказвани непрекъснато. Това е нещо, върху което е хубаво да поработите. За съжаление няма как да превъзпитате зрял човек. Или го приемате такъв, какъвто е, или си търсите друг. Още нещо - имам чувството, че сякаш водите монолог сама за себе си. Пробвала ли сте да кажете това, което сте написала, на приятеля си? Отстрани изглежда, че недоволствате и се бунтувате, без да има кой да Ви чуе. Действайте като зрял човек и поемете отговорност за ситуацията.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Много голям инат..
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016