Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Петък
09.12.2016, 23:15
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Несигурност (Проблеми в общуването с другия пол, ако той е обект на желан)
Несигурност
friend32Дата: Петък, 05.09.2014, 18:28 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте, аз съм жена на 31 години, разведена с 1 дете. Откакто се разделих с бившия ми съпруг ( преди 4 години) не съм имала интимна връзка с мъж. Проблемът, е че всеки път, когато почувствам влечение към някого, поведението ми се променя. Ставам необщителна, надута, горда. Отдръпвам се и може би отблъсквам човека. Искам да се променя и да спра да се държа по този начин, но не мога. В момента съм отново в това положение. От 1 година съм влюбена в един мой колега, но нищо не се случва. Самият той дава смесени сигнали и съм много объркана. Не знам дали си въобразявам, че между нас има някаква тръпка, дали аз отблъсквам въпросния мъж с поведението си или той е просто нерешителен. Но все пак 1 година, не е ли прекалено дълго време ? Настина не знам какво да си мисля. Вече ми е толкова трудно да работя ежедневно с него. Само до преди 2 месеца, можех да се обзаложа, че е влюбен в мен, но вече не знам. А аз продължавам да се държа отчуждено, въпреки че вътрешно изгарям. Дори обмислях варианта, да напусна работа си, въпреки че я харесвам и не знам дали ще намеря нещо по-добро. Но съм готова да рискувам само за да сложа край на този ад и да си върна спокойствието. Спира ме фактът, че тази ситуация се повтаря за 3 път, при последните два  - смяната на работното място се оказа само временно решение ( за около месец -два) докато започна нова работа и тогава всичко се повтаря.
Чувствам се много самотна. Проблемът е, че нямам много социални контакти. Времето ми е разпределено между работата и грижите за детето вкъщи. Моля дайте ми някакъв съвет, защото вече не издържам.

mariya_koevaДата: Петък, 05.09.2014, 20:34 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, friend32!

За да имате възможност нещата да се получат с някой мъж, ще е необходимо да промените някои аспекти от поведението си. Да вземем за пример този мъж, към когото изпитвате симпатии в момента - за да разбере той, че наистина го харесвате и не Ви е безразличен, започнете да разговаряте повече с него. Попитайте го нещо, поискайте му мнение. Бъдете естествена! Това може би е нещото, върху което ще трябва най-много да поработите, защото очевидно поведението на горда и необщителна жена няма да Ви помогне. Представете си, ако Вие искахте да "припарите" до някой мъж, а той е "надувко", който на всичкото отгоре не обелва и дума, как щяхте да се чувствате? Такова поведение по-скоро дистанцира от останалите хора, отколкото помага. Може би се страхувате да не бъдете наранена? Може би това поведение Ви е като защитна стена? Една година е наистина дълго време. Не мога да гадая дали този мъж Ви харесва, или не. Смятам, че това е донякъде интуитивно и може би сама бихте могла да се досетите. Защо трябва да напускате работата си? Това е бягство от проблема. По-добре вземете нещата в свои ръце, променете прическата си, сложете си свеж грим, вървете с изправена глава, имайте самочувствие на жена, която заслужава да срещне правилния мъж. Даже и да напуснете работата си, на следващото работно място няма да сте по-различна, ако не сте предприела действия, които да Ви помогнат в настоящата ситуация.

Относно социалните контакти - не зная каква е ангажираността Ви към детето, но поне през уикендите може да пробвате да се обадите на някой стар приятел например и да излезете заедно. Търсете приятелите си. Занимавайте се също така с нещата, които Ви доставят удоволствие. Сигурна съм, че когато започнете връзка с мъжа, който ще Ви кара да се чувствате истински щастлива, животът ще Ви се стори много по-приятен.

Мария Коева
(помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

rhristovaДата: Четвъртък, 08.01.2015, 18:54 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Здравейте..колебаех се в коя група точно да го напиша,но избрах тази! От доста време се каня да споделя нестандартната си история,може би ме е срам или не съм сигурна как ще реагират другите... Та така аз съм момиче на 19години от София..Преди около 3 години се разделих с предишният ми приятел и от тогава моят ад започна...Имах прекрасен,мил и добър човек до мен,но не успях да го оценя..разделих се с него(М.) и тръгнах с друг(Л.)..много се влюбих в Л. явно някаква невинна тиин любов не мога да си го обясна,но се случи...в денонощието не спирах да мисля за този човек,първите 2-3 месеца той се държеше с мен като с принцеса..докато един ден моята приказка свърши.Изведнъж без видима причина Л. започна да не си вдига телефона,да нямам контакт с него...не се виждахме нито се чувахме ..през 4 5 дни се сещаше за мен и се държеше сякаш нищо не се е случило и едва ли не аз си измислям..говореше ми с обидни думи,изневеряваше ми,нагрубяваше ме пред моите и неговите приятели...за всичко това продължи в продължение на около година ( не успях да се откажа от този човек) .. и се разболях.Дадоха ми диагноза паническо разтройство.. беше най-кошмарното нещо!! Изпитвах страх,незнаех какво се случва..но него го нямаше само М. се опитваше да бъде до мен,но пак неоценено...след известно време(поради общи приятели) с Л. се видяхме,аз бях малко по-добре..и месец-два след това се събрахме уж сериозно Септември 2013... е да,но само аз си мислех така..да няма спор беше се променил,запозна ме с майка си,дигаше си телефона,виждахме се всеки ден или през ден,държеше се добре..но постоянно пишеше на други момичета,звънеше им .. те му звъняха.. и изведнъж всичко отихна,бях щастлива,че съм се преборила за този човек..докато един ден Септември 2014 не му отворих скайпа..видях нещото,което никога не исках да виждам..за съжаление намерих хронология,между него и момиче,от която ясно се разбираше,че те са спали заедно през Февруари 2014.... т.е докато е бил с мен..Светът ми се срина за минути,тъкмо когато доверието ми към него се връща и той го съсипва с един замах..реших,че отново ще се направя на глупачка и ще му дам най-последния шанс..от тогава до ден днешен,да не дърпам дявола за опашката,но няма провинения,даже казва и горе долу показва,че доста ме обича...За какво искам съвет ли ..? Момчето М. до ден днешен ме търси ! От 2012 до сега са почти 3години.. С М. имам преспектива за добър и спокоен живот..но като че ли го приемам като близък приятел на който държа и уважавам много,но Л. .. него хем го мразя хем го обичам,разбира се спрях лекарствата,но проблемите ми с него не спират тъй като той се оказа едно мамино синче,не знам дали имам преспектива за спокоен живот с него,защото той иска да живеем заедно,но самата аз може би не му вярвам.. Най-малкото той е от момчетата,които пушат тр*ва и ходат по мачове на Левски...е скоро не е,поне такава ми е информацията,защото аз съм против,но не съм му забранявала..та не знам какво да правя .. Живот с Л. не си представям..като погледна напред и се виждам разведена с деца,а разбира се никой не иска това,но не мога да се разделя с него, въпреки че причини хиляда...докато М. аз имам сериозни огризения на съвеста за него,защото не се отказа от мен,а аз не го оцених..Надявам се да ми дадете съвет..защото аз останах без приятели..(букванлно) .. и няма на кого да поискам мнение..а нашите като вариянт за съвет ги изключвам..поне за това. smile

mariya_koevaДата: Четвъртък, 08.01.2015, 20:29 | Сообщение # 4
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, rhristova!

Няма смисъл да продължавате да бъдете с човек, с когото не се чувствате щастлива. Рано или късно тази връзка ще приключи, защото Вие самата ще усетите, че Ви дава повече негативи, отколкото позитиви. Погледнете:
  • хем го мразя хем го обичам

• той се оказа едно мамино синче

• не знам дали имам преспектива за спокоен живот с него

• самата аз може би не му вярвам

• живот с Л. не си представям

• виждам се разведена с деца

Е, каква връзка би могла да просъществува в такъв случай? Да не забравяме и фактът, че Л. Ви е изневерявал. Да не забравяме и фактът, че Л. пуши трева, което от един момент нататък може да се окаже сериозен проблем. И какво значи "...даже казва и горе долу показва,че доста ме обича"? Какво значение имат думите, ако действията не ги оправдават? Какво от това, ако Л. всекидневно казва, че Ви обича, а през вечер е в леглото на друга?

Съветът ми е да помислите обективно върху ситуацията и да осъзнаете, че заслужавате нещо по-добро. Насочете вниманието си към М., с когото очевидно се разбирате, имате взаимни чувства и желание да бъдете заедно (да, вътрешно Ви се иска да сте с него.). По-добре дайте шанс да се случи нещо хубаво между Вас двамата, отколкото да не си го позволите и да съжалявате горчиво.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Несигурност (Проблеми в общуването с другия пол, ако той е обект на желан)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016