Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Събота
03.12.2016, 08:45
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Съвет (Искам съвет)
Съвет
Iliana999Дата: Петък, 01.08.2014, 11:41 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 2
Статус: Офлайн
Здравейте,моят проблем е следният: Имам приятел с който от 2 години живеем заедно,първите 3-4 месеца бяхме много щастливи говорихме за семейство и аз и той го искахме,но в последствие на времето между нас нещата започнаха да се променят от щастлива станах на нещастна,започнахме всеки ден да се караме за най-малкото нещо винаги е нервен,когато се скараме започва да ме обижда да ме нарича всякаква,удрял ме е няколко пъти след това пак се оправяме но за кратко докато не стане следващия скандал. Когато искам да изляза с приятелки или дори и сама на вън да се разходя той се изнервя и след това отново скандал,не ми дава да работя оправданието му за това е че съм търсила неподходяща работа и когато намеря такава каквато той иска пак започват разногласия и спорове,просто иска да съм си постоянно в къщи,а за мен това е трудно понеже съм на 22год и той ходи на работа а аз по цял ден стоя във къщи изолирана от всичко и всички.Преди 2 месеца се запознах с едно момче във интернет започнахме да си пишем,хубаво ми е да говоря с него и го няма това напрежение забравям за всички проблеми когато си говорим и някак си започнах да го обиквам той мен също но не знам дали да продължа.. Мъжът с който живея започна да ме напряга с това негово отношение и любовта ми към него вече не е както преди,искам да го оставя да започна наново всичко защото със него аз загубих и загърбих всичко но същевременно не мога,не се чувствам силна да го направя свикнах толкова много с него че дори когато си го помисля да не съм с него и полудявам,а в същото време си задавам въпроса защо се мъча и самонаранявам.. Психически се чувствам изморена от всичко..  Не знам как да постъпя,как да продължа и въобще дали ще мога да го оставя. Имах нужда да споделя с вас и ви моля за съвет  Благодаря ви предварително

mariya_koevaДата: Петък, 01.08.2014, 13:44 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, Iliana999!

Според мен е време, в което да си дадете право да бъдете истински щастлива без някой до себе си, който да Ви контролира и отнема личната свобода дотолкова, доколкото да се чувствате изолирана от света. Права сте - млад човек сте, на 22 години, хубаво е да се развивате в професионален план, да работите, да имате лични доходи. Сега е времето, в което да се оформите като личност. Да натрупате истински житейски опит. Да изживеете тези прекрасни години по един спокоен и удовлетворяващ начин. Какво Ви дава този мъж в момента? Като гледам, нищо хубаво не се случва между вас, а само обиди, контрол и физическо насилие от негова страна. Щом си е позволил да Ви удари веднъж, ще си позволи и втори път, помнете ми думата. Относно момчето от интернет - приемате го като "отдушник", с когото се разтоварвате от напрегнатото ежедневие, самотата и връзката с другия мъж. Но имайте предвид, че във виртуалното пространство, където комуникацията е сравнително по-лесна и по-неангажираща, човек може да бъде съвсем различен от това, което е като образ в реалността. Съветвам Ви, ако имате желание да развиете отношенията си с момчето, да прекратите сегашната си връзка, преди да се хвърлите в следващата. Мисля, че тя така и така няма да оцелее още дълго, но решението, разбира се, е Ваше.

Мария Коева
(помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Iliana999Дата: Петък, 01.08.2014, 16:07 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 2
Много ви благодаря,ще се вслушам в съвета ви

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Съвет (Искам съвет)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016