Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Събота
03.12.2016, 08:46
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Разделени? (на къде?)
Разделени?
mineДата: Понеделник, 21.04.2014, 23:41 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте! От много време един проблем не ми дава мира, та най-накрая реших да потърся помощ! Въпросът е, че преди повече от година се разделих с приятеля ми, но продължаваме да се виждаме. 
Както казах разделихме се преди повече от година. Бяхме заедно 2. Докато бяхме заедно той даваше всиччко за мен, смея да твърдя, че той беше причината да сме заедно толкова дълго. Аз сякаш не го оценях достатъчно. Постепенно започнаха кавги, той започна да излиза постоянно с негови приятелки ( и да интимничи с тях пред мен) , а тъй като аз съм си от ревнивите, опитвах се но не можех да се държа напълно. И така тези негови приятелки започнаха да му говорят разни неща, че се караме и че не сме един за друг и според мен те му повлияха да вземе решение да се разделим. Тогава той ми каза, че сме несъвместими характери и няма смисъл. Аз го приех много тежко. Отслабнах, сънувах го всяка вечер (и продължавам да го сънувам почти всяка нощ). Никога не бях мислила, че човека който даваше всичко за мен ме оставя.
Разделихме се и не се бяхме виждали около месец. После запонаха "мъките". Започнахме да се виждаме. Постепенно срещите ни прераснаха и в нещо повече. Виждахме се и продължаваме да се виждаме доста често, споделяме си, той продължава да прави всякакви чудеса за мен, и според мен си личи доста, че още ме обича, абе почти всико е както преди освен факта, че не се чуваме всеки ден и че никой не знае (тоест знаят, че поддържаме някаква връзка, но не такава). Когато съм говорила с него за събиране той винаги ми е казвал същото, че не сме един за друг, че сме ужасна комбинация и така. След този разговор обикновено има охладняване на отношенията и после пак затопляне. Междувременно той си излиза и нон стоп с неговите "приятелки". А и преди няколко месеца ми сервира, че е излизал 2 пъти с някакво момиче, но преценил, че не е за него и че той не искал да се занимава с жени сега. И се чудя, не му ли е така най-удобно излиза си с който си иска, а в същото време има и мен?! Ще ми се да можех да разбера какво се случва в главата му...
Та всищност проблема ми е, че не знам как да постъпя. Усещам, че си пречим и че докато сме в това положение нищо няма да се промени. Въпросът е, че мен ме е страх да повдигна темата за събиране отново, защото предполагам до къде ще доведе. Бях си казала, че ще оставя нещата така докато се появи друг, но усещам как аз не вярвам, че това може да се случи, а и сякаш една частица от мен не иска да се разделя с бившия ми. ИСкам да имам нов приятел и всичко вече да е в историята, но при мисълта, че този човек вече няма да е в живота ми, сякаш изпитвам някакъв ужас. А когато си помисля да съм с него и да му кажа как се чувствам сякаш нещо отвътре ме спира и не ми дава да говоря, сякаш знам, че няма смисъл, че нищо няма да е същото и че само ще страдам.
Благодаря , че прочетохте историята ми. Наистина съм страшно объркана. Моля Ви помогнете ми smile

mariya_koevaДата: Tuesday, 22.04.2014, 18:31 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Здравейте, mine!

Смея да твърдя, че нещата, които сте описала, ги осъзнавате много добре, но единствената причина, поради която продължавате да поддържате отношения с това момче, е, че, както сама казахте, искате той да е в живота Ви. Дали ще Ви изневерява, или не - като че ли не е такъв голям проблем. Важно е да е там. Права сте, че ситуацията му е "удобна", защото черпи ресурси от много момичета. Включително и от Вас. Погледнете - "мен ме е страх да повдигна темата за събиране отново, защото предполагам до къде ще доведе." Вътрешно знаете, че с това момче няма как да се получи и по-скоро действате мазохистично - само и само да го виждате, наранявате себе си. "...сякаш една частица от мен не иска да се разделя с бившия ми." - още едно доказателство. "...при мисълта, че този човек вече няма да е в живота ми, сякаш изпитвам някакъв ужас." - трето доказателство. И все пак осъзнавате, че тези взаимоотношения не са истински и няма как да бъдат такива - "знам, че няма смисъл, че нищо няма да е същото и че само ще страдам. "

Съветът ми е да действате като голям човек - все пак сте на 23 години. smile Да систематизирате плюсовете и минусите, които Ви дават тези взаимоотношения в момента (не бих могла да ги нарека "връзка", защото това понятие изключва всякакви забежки и използване на човека). Да, разбирам, страх Ви е от болката, от самотата, от липсата на това момче. Нормално е, след като продължавате да имате чувства към него. Но се надявам, че ще успеете да се доверите на разума си и ще дадете честен отговор на себе си какво реално Ви дава всичко това с него в момента.

Мария Коева
(помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

sis_sДата: Tuesday, 02.09.2014, 09:34 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Съобщения: 1
Zdraveite,imam nujda ot savet..Shte bada kratka no i izcherpatelna.Predi godina i polovina doidoh da jiveia v Italiq za da rabotia,no ideiata mi beshe da bade za period ot vreme i da se varna v Bg.-imah si planove!!!Poiavi se toi ,na 45 godini ,single, dobar ,krasiv,otgovoren i mi predlagashe vsichko!!!Vrazkata ni se razvi barzo i lsed 6 meseca veche jiveehme zaedno,kato milsehme za semeistvo ,deca i t.n.Za nego na kratko...Toi e na 45-imal 2,3 seriozni vrazki(italianec e)kato endata e bila 14-godishna ,no nikoga ne e predlojil na jenite do sebe si nehsto po-seriozno ,t.e.sajitelstvo,semsitvo...Prez poslednite 7 godini sa mu se sluchvat nai-golemite neshtastiq-gubi bashta si,brat si ,a maika mu se razboliava ot Alchaimer..kato toi i do dnes e postoianno angajiran s tova da se griji za neia(makar i ne priako)Moje bi angajiran ne pravi go s udovolstvie,zashtoto tuk horata sa privarzani mnogo kam semesitvata si...Za men..az sam dete na razvedeni roditeli i vinagi sam imala trudnosti s vrazkite si,moga da kaja che sam dostatchno hubava i nikoga ne sam stradala ot lipsa na vnimanie.Ktao cialo sam gledala da se spravqm sama s jivota si,estestveno ne bez pomoshta na maika mi i sestra mi koito sa nai-blizkite mi hora....No haraktera mi e malko po- rqzak ,na momenti dori tvard,no kato cqlo tova vinagi e bilo edna maska -az sashto sam mnogo ranim i chuvstvitelen chovek.Za nego ne moga da kaja sashtoto v smisal che toi vinagi gledashe da otstapi samo i samo neshtata da varvqt...moje bi behse malko obseben ot tova az da se chuvstvam dobre i da pravi nehsta za men,zashtoto v kraina smetka az promenih i planovete si i vsichko v imeto na liubovta si ,misleiki che tq shte me sapatstva do kraia na jivota mi.I moje bi tova mi behse nai-goliamata grehska...Zapochvaiki da jiveem zaedno az bqh bez rabota,koeto prodalji v ramkite na godina...Iskah da nameria neshto,koeto shte bade udobno i za men i shte mi ostavq vreme da si gledam kashtata.I taka bqhme pochti na raba vinagi s parite(toi ne e bogat ,a i izpitva neistov strah che nqma da se spravi finonasovo,a kakto posle razbrah moje bi i emocionalno)I leka poleka problemite zapochnaha da idvat,toi me kazvashe che ne se chuvstva dobre s men,che ne e reagiram kakto trqbva na vsichko koeto toi kazva i pravi,che nikoga ne sam dovolna i che go podtiskam i tai kato e prekaleno chuvstvitelen ,nehstata zapochnaha da mu se otrazqvat i na fizichesko nivo!!!Stigna se do dve razdiali,kato ednata behse ednomesechna,vtorata dvumesechna...-idvata pati se pribirah v Bg.Pri parvata razdiala oshte kato si tragnah se znaeshe che shte se varna-imahme nujda ot vreme.Pri vtorata nehstata ne bqha tochno takiva,no s vrmeto potdarjaiki vrazka razbrahme che se obichame i si lipsvame mnogo i ne mojem edin bez drug.I taka az se vaehan-imashe go jelanieto i ot dvete strani,no nishto ne se promeniashe-nito toi stavashe toleranten kam moia harakter,nito az IAVNO ne sam uspiala da se preboria sas sebe si id a bada po-mila,i ne taka direktna.I taka predi 20 dni se stigna do nova razdiala sled malaka problem v sexa,koito za godina i polovina se e sluchval okolo 5,6 pati i na koito az ne reagirah ok.Toi pobesnia tragna si( v smisal che otide da perspi v kashtata na maika si)Na drugiq den doidei kaza che iska da prikliuchim istoriqta-bez vikove i kriasaci-kato golemi hora,no s mnogo bolka i salzi ot moia strana ,toi niamashe sili da me pogledne v ochite.KAza mi che e napravil vsichko po silite si za da tragne tazi vrazka,opitali sme,no iavno harakterite ni ne sa ok zaedno.Che az tolkova vreme ne sam razbrala che toi e edin chuvstvitelen chovek i go naraniavam..Che az ne zaslujavam tozi nachin na jivot(ot gledna tochka na tova che rabotata koiato raboteh tuk i predi da zajiveem zaedno vinagi e bila v sluginskiq sektor)Az naistina imam po-golemi vazmojnosti v Bg.Kaza che sam bila nai-vajnata jena v jivota mu i che me obichal i shte me obicha zavinagi(na koeto az veche ne viarvam-dvoumia se)no naistina ne mojel da proadlji,zashtoto ne mislel che sled vsichko koeto e napravil za tazi vrazka zaslujava da strada.A az preglejdaiki cqlata ni korespondenciq stignah do izvoda che ot nachaloto do kraioa na vrazkata ni sam bila sashtiq chovek,prosto iavno negovata tarpimost i vliubvane sa zapochnali da namaliavat.Nadiavam se se da sam dala dori i malak predtsva za moiata situaciia i bih iskala da popitam ( kazah che shte kupia kola na tozi koito mi otogovori na tozi vapros:-))Vazmojno li e dvama choveka da se obichat i da ne nameriat nachin da sa zaedno I ima li smisal dori i sled tozi pat da se nadivama,zashtoto u men ima oshte nadejda,vapreki hce sled kato reshihme da se razdelim,namerih sili v sebe si da ne go tarsia...(tochno predi da se razdelim si namerih rabota-kasmet!reshih da ostana,kolkoto i da mi e trudno i da vzema kardinalnpo reshenie za jivota si,zashtoto sam na 33 ,a vse oshte se lutam ,mejdu realizaciq,liubov i vsichko ostanalo.Obarkana sam!!!

mariya_koevaДата: Tuesday, 02.09.2014, 23:54 | Сообщение # 4
Заслужил посетител
Здравейте, sis_s!

Преди да отговоря на въпросите Ви, бих искала да използвам случая, за да приветствам потребителите във форума, които се увеличават с всеки изминал ден. Благодаря, че ни имате доверие! Но това, на което е хубаво да се обърне внимание, е всеки от Вас, който има нужда от съвет и емоционална подкрепа и има вътрешна потребност да бъде изслушан и разбран, да направи отделна тема за своите лични преживявания и емоции. Това не отнема повече от минута и аз и колежката ми, психолог Людмила Боянова, ще бъдем благодарни, ако спазите това наше простичко изискване. Уважавайте правото на всеки да има свое собствено "местенце" във форума, в което няма да "нахълтват" други хора. Също молим да пишете на кирилица. По този начин ни улеснявате хем да прочетем по-бързо това, което сте ни споделили, хем да насърчаваме и останалите, които ще споделят също с нас техен проблем, да пишат на кирилица. Благодарим предварително още веднъж!

sis_s, връзката Ви с този мъж сякаш се движи от един полюс на друг. Не виждам някаква хармония помежду Ви и може би той е прав, че имате различни характери и не може да си паснете. А знаете, че ако двама души не си паснат, връзката им няма бъдеще. Преживели сте няколко раздели, което е показател, че или наистина поне един от двамата не е усетил вътрешна потребност да се промени в по-положителна насока, макар и малко, или че наистина ви е по-добре поотделно. Накрая намесвате и проблем в секса. Може да е някакъв нищожен, но фактът, че го има, също е възможно да е фактор, за да не върви връзката. Да, казваме - сексът не е толкова важен. Не всичко е секс и аз подкрепям това на 100%. Но е факт и че ако не се чувствате удовлетворена от сексуалните взаимоотношения, нещата пак ще куцат. И да се съобразявате известно време с този "недостатък", ще започнете да търсите истинското удоволствие навън. А от това няма смисъл. По-добре бъдете честна с човека до себе си, вместо да влизате в любовни триъгълници. Вие сте достатъчно зряла жена и смятам, че наистина сте способна да вземете правилното решение за това дали да опитате с този мъж отново, дали пък да не се фокусирате върху професионалното си развитие (още повече, като казвате, че в България имате много по-добри възможности за реализация) и след известно време, когато усетите новия полъх на вятъра, да се поогледате за други мъже, с които обаче този път ще имате възможност да си паснете. На въпроса Ви дали е възможно двама души да се обичат, но да не намират начин да са заедно - разбира се, че е възможно! Но зависи за какви ситуации става въпрос. Двама души могат много да се обичат, но да намерят препитанието и щастието си в различни държави например. Двама души могат много да се обичат, но любовта им да е "неудобна" (в новия брой на е-списание за психология "Посока" даже имам такава статия, която горещо Ви препоръчвам да прочетете) - когато се зародят чувства между брат и сестра, между по-малко момиче и по-възрастен мъж и така нататък... Така че това е строго индивидуално. Помислете още малко, дайте си честен отговор има ли смисъл според Вас да опитате да съживите връзката си отново, и направете това, което смятате, че е най-добре за Вас.

Желая Ви успех!

Мария Коева
(помощник-консултант)

СтанковаДата: Понеделник, 02.03.2015, 23:44 | Сообщение # 5
Новорегистриран
Съобщения: 2
Здравейте казвам се Малвина от 9 месеца имам сериозен приятел но преди няколко дена се разделихме грешката е моя нищо не правех за него бях му обещала да се променя да порасна да го слушам искам по някакъв начин да се променя да му спечеля отново доверието моля ви дайте ми съвет..

mariya_koevaДата: Tuesday, 03.03.2015, 12:02 | Сообщение # 6
Заслужил посетител
Здравейте, Малвина!

Каква грешка сте направила? Какво значи "не правих нищо за него"? В кой аспект сте била обещала да се промените?
Нужна ми е повече информация, за да бъда полезна.

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

СтанковаДата: Tuesday, 03.03.2015, 13:10 | Сообщение # 7
Новорегистриран
Съобщения: 2
Бях му обещала мойта промяна държах се гадно с него на моменти съм му крещяла и без причина искам да стана друг човек държа се много детски

mariya_koevaДата: Tuesday, 03.03.2015, 20:12 | Сообщение # 8
Заслужил посетител
Малвина, при така оскъдно дадената информация от Вас мога да кажа единствено, че колкото и човек да Ви е ядосал, винаги сте способна да не се поддадете на гнева и да разрешите възникналото недоразумение по спокоен начин. Опитайте се да броите до 10, когато сте ядосана и Ви идва да се разкрещите без причина. Хубаво е, че искате да се промените, така че, успех!

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Разделени? (на къде?)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016