Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Неделя
04.12.2016, 12:09
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Братовчеди (любов между 3ти братовчеди)
Братовчеди
sweetberryДата: Tuesday, 30.04.2013, 01:44 | Сообщение # 1
Група: Removed

Аз и приятеля ми се оказахме 3ти братовчеди от прабабите ни .
Много се обичаме , но семействата ни са пречка , те не са сагласни да сме заедно , изчетохме много и молим за съвет дали е правилно и как да постъпим , пак повтарям че сме сериозни и това не е просто увлечение . sad

BoyanovaДата: Tuesday, 30.04.2013, 19:23 | Сообщение # 2
Админ
Група: Администратор
Съобщения: 1051
Статус: Офлайн
Здравейте sweetberry,

Според закона нямат право да са заедно:

1. роднини по права линия;
2. братя и сестри, както и други роднини по съребрена линия до четвърта степен включително;

За повече информация следва да се обърнете към юрист.

психолог Л. Боянова

sweetberryДата: Сряда, 01.05.2013, 23:07 | Сообщение # 3

Степените на родство при съребрена линия се определят по следното правило:
броят се ражданията от единия роднина до общия родоначалник (без да се брои последният) и се събират с броя на ражданията

Съобщението е редактирано от sweetberry - Четвъртък, 02.05.2013, 23:45

sweetberryДата: Четвъртък, 02.05.2013, 23:41 | Сообщение # 4

първи братовчеди са от четвърта степен

А ние с Него сме 3-ти братовчеди това е 8 степен - от правна страна няма никакви пречки
искам друг съвет просто чисто човешки

Съобщението е редактирано от sweetberry - Петък, 03.05.2013, 01:58

BoyanovaДата: Петък, 03.05.2013, 07:09 | Сообщение # 5
Админ
Група: Администратор
Съобщения: 1051
Статус: Офлайн
Здравейте sweetberry,

Въпросът Ви, както посочих, е от юридическо естество, а не от психологично такова. Затова Ви написах да се обърнете към юрист. Юристите са компетентните да Ви отговорят законно ли е и от тук натам - решението е Ваше и никой друг не може да го вземе вместо Вас. Имайте предвид, че аз съм психолог, а не юрист и ако има някоя законова пречка да сте заедно (а законите, наредбите и др. в България не са една, не са две и не се научават чрез гугъл, ако и гугъл да може да даде някаква насока), аз няма как да я зная, тъй като това е вън от моята компетентност. Ако на Вас Ви е трудно да се ориентирате къде да питате юристи, то мога да Ви препоръчам да го сторите във форума за семейно право на lex.bg: КЛИК

психолог Л. Боянова

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Братовчеди (любов между 3ти братовчеди)
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016