Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Понеделник
05.12.2016, 16:34
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » На какво подсъзнателно ниво се дължи това?
На какво подсъзнателно ниво се дължи това?
ButterflyGirlДата: Петък, 18.01.2013, 10:00 | Сообщение # 1
Група: Removed

Здравейте, по принцип мислите си и чувства преди споделях с мои приятелки и ми действаше добре, от време насам разбивам, че нямам истински приятели, на които мога да разчитам, а само познати, и се опитвам да премахна мислите, които ме тревожат сама и сама си помагам много често, но все едно спирам един глас на болка, който иска да излезе от мен... Имах хубаво детство, добри и любящи са родителите ми, ранно съзрях и може би рано започнах да се влюбвам в момчета и всички връзки до сега бяха проблемни, ревности, караници, след това раздели и т.н. Проблема ми последно време е следния... Преди една година по собствено желание, тъй като се измъчвах прекратих тригодишна връзка, обичах го, но той не го показваше с нищо, лъжеше страшно много, дори и за дребни неща и реших да сложа край. Беше много трудно, но сега съм с нов човек, с който никога не съм смятала, че ще бъда, просто заради различията които имам спрямо външния вид, но може би и това беше разковничето. Той все едно ми беше дар, всичко ме тласкаше да оставя стария приятел и да отида при настоящия..може би съдба биха го нарекли някои...но съм страшно благодарна, че направих тази стъпка и се откъснах и заживях наистина щастливо без абсолютно никакви проблеми във взаимоотношенията ни. А ето и същината на проблема... Във всяка моя връзка настъпва един момент, в който в мен започват да изникват мисли за бившия, какво ли прави, звъня да чуя, постоянни мисли за миналото, как съм грешала и какви глупости съм правела, такива мисли, които ме изморяват, тежат ми, а са абсолютно ненужни, опитвам се да ги премахна, но след секунди пак някоя изникне в главата ми. От тук идва и едно затваряне в себе си, едно мълчание, изнервяне, нежелание за близост с партньора (както е с настоящия), а човека с нищо не го е заслужил. Превъзмогнала съм бившия ми, не го обичам, но все едно нещо ме дърпа назад, няма да се върна, защото нямам чувства, но все едно съм обсебена, обсебена от това да мисля все за нещо, да се страхувам от това да не би бившия да каже нещо по мой адрес, или да покаже наши лични и интимни моменти (снимки и т.н.), които дълбоко в себе си знам, че той няма, тъй като всички снимки бяха записани на диск от мен преди да му се развали харддиска, но ето пак си мисля, че може нещо да стане, да се открият, да направи нещо от злоба срещу мен, мисля планове как да се уверя, че няма неща в него с които би ни навредил...той цяла година не е направил нищо такова от ярост, и сме се чували и сме поддържали добър тон, но все мислите са ми, че той много лъжеше, ами ако и сега се прави и лъже пак... в моменти се паникьосвам, страхувам се, не спя от притеснение, постоянно мисля да звънна да се убедя дали ще говори пак с мен нормално, за да се успокоя, че нищо лошо няма да се случи и едни такива безсмислени страхове и мисли....... затормозяват ме, плашат ме, и развалят връзката ми несъзнателно... опитвах се да се оправя сама, но пак и пак същото.... как може цяла година след раздялата да се чувствам добре и щастлива и в един момент е така щрак! и започват странни и обсебващи мисли, нерви и прочие... лишават ме от близост и интимност, нежелание за любов, повишавам тон за най-малкото....Моля да кажете мнението на какво се дължи това обсебващо и пристрастено едва ли не състояние и как мога да си помогна, за да не се тормозя повече и да се променя! Искрено благодаря!

IordanovДата: Петък, 18.01.2013, 20:16 | Сообщение # 2
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 12
Статус: Офлайн
Психологията не е точна наука , но ще ти кажа аз какво мисля:
....и сама си помагам..(знам какво е, при липса на доверие започваш сама да търсиш изходи и се прибягва до психологията)
-колкото повече се съсредоточаваш и самоанализираш, и откриваш притеснителни неща ,и понякога е трудно да се намери логично обяснение .. в един момент  ти просветва  "Имах хубаво детство,добри и любящи са родителите ми" ,и това допринася още повече да не се чувстваш нормално/а (започва лека параноя да те обсебва,не се притеснявай всеки има тъмни страни,фетиши,извратени мисли и тн. !!!!  Само запомни , че всичко е нормално и колкото повече бягаш от него , толкова по-зле става (има доста описания в нета и аз г/д така преодолявам този проблем) просто не им обръщай внимание ,отдай им се,  занимавай се със спорт и не мисли толкова wink )

-всички връзки до сега бяха проблемни, ревности, караници, след това раздели и т.н. - това също дава отражение.
Предполагам , че ти си тази , която излиза потърпевша и изхабила нервите си , ти си ревнивичката и тн... и това се доказва от ниската ти самооценка "с който никога не съм смятала, че ще бъда, просто заради различията които имам спрямо външния вид" "Той все едно ми беше дар" "..може би съдба биха го нарекли някои.." ,ти сама разбираш понякога , че може би прекаляваш , а и сигурно някой ,нещо те е засегнал или изкривил нещата за да замаже положение (момчетата понякога изкарваме момичето параноичка и атакуваме нея) !! и понеже си по-умничка вероятно ,търсиш грешка в себе си,и започваш да анализираш ,и се хващаш за някакви малки неща  , и се изкарваш ти виновна - дори и да не си ! Остави здравия разум да те води - Партньора трябва да те разбира и подкрепя и И той да прави компромиси. (за това не си ги слагай на сърчицето) "как съм грешала и какви глупости съм правела, такива мисли, които ме изморяват" - сама се изморяваш .. всички сме грешни , а и няма какво да го мислиш ... аварийния изход понякога е просто да гледаш напред и да се занимаваш с нещо (започни спорт и си запълни времето с нещо хубаво)

Сега най-важното: разбирам,че те е страх от бившите ти  и особено от последния.
1.Този до теб трябва да те разбира и подкрепя , да прави компромиси и да ти помогне когато имаш нужда !
ако не го прави - по-добре  хич недей се занимава .. не е за теб..
2.Дори и нещо да стане и бившия ти да направи някой "путкински" номер - той е слабак и ти ще доминираш!
-Този до теб въобще не трябва да го интересуват мненията на другите! А и предполагам ,ще те защити и тн.
3.Ако толкова се измъчваш, може направо да му споделиш какво те мъчи и  да ти помогне ,все пак в нужда , човек търси приятели и близки , а в едно семейство трябва да има силна подкрепа !
!Но помни , каквото и да става, всички сме хора и сме правили какво ли не.. и слабите са тези,които използват кирливите ризи ,за да навредят!
4. Предполагам , че си виждала , гледала , чувала или изживявала някакви такива неща и за това те гони лека параноя.
- ТУК ИСКАМ САМА да се замислиш : за бившия си използваш думи като "ярост", "злоба","лъжи".... излишно е да казвам според аудиторията ,която чете, какъв  е ... :Д
- и тук нещо много важно: "се откъснах " и "и сме се чували" "мисля да звънна"  - ако питаш мен това е грешката.
- спри тотална комуникация с него (като прекратяваш подобни връзки го прави до край) ,и според мен ще си спечелиш свободата и увереността.Такива хора не ти трябват , махни ги .. (махни го от всякъде- телефони фб  скайпове и тн)
-Понеже чат пат му звъниш- ти му чешеш егото... и накърняваш своето.. когато прекратиш всичко,тогава може и да се почувства победен и да се ядоса, но това е необходимата болка от лечението. Ако реши да прави нещо , твоя човек трябва да те разбере и ти да му обясниш.. да застане зад теб и да ти помогне.. wink .. онзи най-вероятно ще доукрасява .. а ти недей да мажеш и да лъжеш , просто му кажи.
- Във всички случаи  си победителка : или спира да те тормози и си свободна , или твоя човек ти помага и пак печелиш, или партньора ти се отказва от теб и не проявява разбиране - с което разбираш , че нито 1 от тях не е за теб и няма какво да се занимаваш с тях.

С 2 ДУМИ ПОДСЪЗНАТЕЛЕН СТРАХ -причинен от ниска самооценка и страх от бившия ти и от това , че можеш изгубиш половинката си , и да повярва не него , а не на теб или ,че няма да те разбере и подкрепи , а и може би защото си имала доста провали с бивши и спорове , и понякога дори  се учудваш сама от разбирателствата си с настоящата половинка ..всичко е наред .. няма страшно момиче wink

ПС: Извинявам се , ако имам грешки - по принцип не пиша на кирилица.

Надявам се , ти помогнах да усетиш някои работи,ако искаш си направете някаква почивка двамата и се сближете повечко , планина-или нещо което харесвате. За да усетиш близостта ,закрилата му и  да си по-уверена.  Беше ми приятно. Лети пеперудке ! ;д  : )

И докторът се разболява.

Съобщението е редактирано от Iordanov - Петък, 18.01.2013, 21:16

ButterflyGirlДата: Петък, 18.01.2013, 22:48 | Сообщение # 3
Група: Removed

Толкова много съм ти благодарна!! Наистина някак си като четох ми вдъхна една сила...приятеля ми ме подкрепя страшно много, споделяла съм му какво ме притеснява и от какво ме е страх, той знае за бившия, за всичко свързано с него и за мислите, които ме безпокоят. Винаги ме е подкрепял и ми е казвал да не мисля такива неща и ме успокоява...но явно наистина трябва да стана по-силна и да не мисля за дребни неща..знам че всеки като е бил млад е правел щуротии и е грешил, аз не съм изключение. Благодаря ти отново, ако някой би искал да допълни нещо ще съм също искрено благодарна! Поздрави

IordanovДата: Петък, 18.01.2013, 22:53 | Сообщение # 4
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 12
Статус: Офлайн
Това е чудесно , тогава има някаква представа.. няма от какво да се плашиш , не се чувствай зависима от бившия и спри да му звъниш , гледай си живота и се радвай на миговете . Поздрави и на вас

И докторът се разболява.

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » На какво подсъзнателно ниво се дължи това?
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016