Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Събота
10.12.2016, 16:34
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Защо се обвързвам само с нуждаещи се мъже?
Защо се обвързвам само с нуждаещи се мъже?
OlympiasДата: Събота, 05.01.2013, 01:29 | Сообщение # 1
Група: Removed

Отдавна подозирах, но вече съм напълно сигурна, че сама си избирам неподходящи за мен партньори, като избора ми се основава само на това колко нуждаещи се са те. Първият ми сериозен приятел, беше, когато бях на 18г. Пълнолетна според Закона, но реално все още дете. Той имаше проблеми с алкохола, но аз бях до него, водена от инстинкт да помогна, да съм полезна и да направя положителна промяна. Стигна се до там, че на майка му чак й беше омръзнало да се занимава с него (той беше на 24г) и ми звънеше, за да търси помощ от мен, защото той мен слушал, да го бутам да става и да ходи на работа, да посещава курса по английски, на който се беше записал, да го бутам за всичко... когато нещата опряха до там, че да избирам дали него да "бутам" в живота, или да гледам своя (бях кандидат-студентка в СУ и имах достатъчно ангажименти и материал, който да науча за изпитите), аз избрах да гледам себе си и го оставих... За щастие.. но последва "от трън, та на глог"... влязох, учих, постъпих на първата си работа и се захванах с още по-трагичен случай, неподходящ колега, с който знаех, че не искам да бъда и искам да преустановим отношения, но майка му почина и не беше момента да го оставя, чаках да мине време да се стабилизира и докато чаках забременях, родих, оженихме се.. беше катастрофа.. Оказа се мамино синче, неспособно да поеме отговорност за нищо, при все, че вече беше съпруг и баща... директно ми заявяваше, че той решения няма да взима, аз ще ги взимам, защото ако нещо се прецака, виновна да съм аз.... Е, панталоните в семейството не исках да ги нося аз, не че не мога, но съм жена и искам закрила и някой мен да води за ръка, а не аз да бутам всичко.... Да мисля за семейството, дете, мъж, да взимам всички решения, да решавам всички проблеми... стори ми се непосилно... кавги, бой... разведох се.. Години по-късно се захванах с момче, което мен ме подгони, но и той не знаеше какво иска, имал 3 връзки, по 3 години всяка и вече бил разочарован от всичко и не очаквал нищо... аз реших, че ще му върна вярата в любовта, и вече 3 години го обичам адски много, влюбих се.. но той все още е несигурен и не знае какво иска и за всичко съм виновна аз... Живее с майка си, тя разведена когато е бил малък... помислих си, че няма реален пример как би изглеждало едно семейство, но след като 3та поредна Коледа се счупва да обикаля за на майка си подарък, а за мен нищо... не съм толкова тъпа да ревнувам от майка му, но все пак ясно е, обича майка си, това е прекрасно, но аз никой ли съм? .... След 3 години не се е осмелил да й каже, че имам син... а ние правим ли тогава нещо за съвместно съжителство, някакво бъдеще? .... и се замислям напоследък... защо попадам на страхливци и слабаци? И ето защо: защото аз се хващам с такива, с идея да им помогна, да им дам смисъл и сили и вяра и подкрепа, а после се чудя защо нямам силен, стабилен мъж до себе си, а само лигльовци? Вече съм на 30г. и нека сме реалисти... по-хубавите ми години минаха. Майка съм на почти 7-годишно момче и искам семейство, искам нещо стабилно, а докато се правех на Майка-Тереза, аз си губех времето реално.... И осъзнавам, че вината си е моя, това е резултат от моя избор: да се занимавам с нещастници, нуждаещи се от това и онова, мислейки, че те са МЪЖЪТ за мен, от който имам нужда и после се чудя защо съм със слабаци и сополанковци.. И се питам само едно: защо все такива си избирам? Защо все искам да съм в ролята на по-силната, тази която иска да реши нечий проблем, а не си решава своя, защо не избирам мъжа, от който ИМАМ нужда реално? А избирам "пациенти", за които да се грижа, чиито проблеми да решавам, а после се чудя защо нямат силата да са с мен? Искам да знам само защо съм привлечена от патологични случаи? Някакви предположения?

Благодаря предварително!

mariya_koevaДата: Събота, 05.01.2013, 22:12 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 480
Статус: Офлайн
Здравейте, Olympias!

Обърнете внимание върху себе си - какви са Вашите нужди, страхове, желания. Какво искате за себе си? На какъв етап от живота сте в момента? Повярвайте, че заслужавате да бъдете ценена и обичана. Концентрирайте се върху силните си страни и позитивни качества, които притежавате, и се опитайте да промените дезадаптивните си черти. Не може да помогнете на всеки, а и не сте задължена да го правите. Бъдете с човек, който няма да Ви натоварва и с когото няма да се чувствате в позиция "гоня нещо недостижимо". Обърнете внимание на собствените си нужди и потребности. Когато се удовлетворяват нечии чужди желания и молби от страх да не бъдем сами или за да не ни изоставят, усещаме чувство за отчаяние, за липса на уважение към нашите емоции и желания.

Хубаво е да имате връзка с човек, но не с цената на собственото си добро емоционално здраве. Интимните взаимоотношения трябва да Ви карат да се чувствате спокойна, щастлива и в хармония със себе си и с партньора си, а не да Ви натоварват. Аз съм сигурна, че ще срещнете правилния човек, когато осъзнаете какво действително заслужавате да получите и какво пък да дадете. В този ред на мисли може би е хубаво да се научите да казвате "НЕ" тогава когато Ви търсят за поредната услуга или за да помогнете на някого, който всъщност не е показал добро отношение към Вас.

Помислете върху нещата, които Ви написах, и ако желаете, може да пишете отново.

Хубава вечер!

www.mariyakoeva.weebly.com

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » Защо се обвързвам само с нуждаещи се мъже?
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016