Добре дошъл Гост | RSS
Tuesday
19.09.2017, 19:14
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » проблем
проблем
Ivo4762Дата: Четвъртък, 01.06.2017, 13:13 | Сообщение # 1
Новорегистриран
Група: Потребители
Съобщения: 6
Статус: Офлайн
Здравейте,
искам да си споделя проблема. Споделял съм го в много форуми - но освен подигравки друго не съм получил.
Та проблема е следния - никога не съм имал връзка с жена и немога да имам.
Незнам защо. Нямам и социални контакти с жени. Пробвал съм в сайтове за
запознанаства - там е абсурд. Според мен мъжете трябва да бойкотират
тези сайтове, но това е друг въпрос.
Навсякъде срещам апатията на хората - просто не им пука за никого (или просто на мен така ми се
струва). Та реших и аз да съм апатичен - защото е по-лесно, пък и за
какво трябва да ми пука за някой като на никой не му пука за мен (не че е
нормално). Започнах да изпитвам и неуважение към жените. Примерно като
шофьор на жена няма да отстъпя предимството си, но на мъж отстъпвам. А
това не беше така, само преди 5 години. Ако някоя жена ме помоли да и
помогна - не и помагам ( казвам си наум "мъжа ти да ти помогне"). Знам
че не е нормално, но за мен това е нормалната рекация да си го върна на
жените, за това че съм сам.
Сигурно ако кажете, че ако съм миличък с жените ще намеря подходяща жена за връзка - ще ви кажа, че при мен не
работи. Като се замисля колко съм бил мил и как е било това използвано
за лична угода от някои жени направо ме хваща яд.
Нормално ли е да ти кажат " Аз съм с теб докато си намеря приятел?" !???

Както и да е. Тормози ме самотата. На 40 год съм. Вече обречена кауза. Просто
като видя двойка- бягам настрани (немога да понеса мисълта, че немога
да има връзка и немога да се усмихна на чуждото щастие). Колеги като
почнат да говорят за децата си или да показват техни снимки гледам по
най-бързия начин да се изключа от разговора- защото не понасям и мисълта
че нямам деца и семейство.

Вероятно от прочетеното ще получите грешна представа за мен. Поне аз бих.

Благодаря за отделеното време.

mariya_koevaДата: Петък, 02.06.2017, 22:26 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: е-списание Посока
Съобщения: 500
Здравейте, Ivo4762!

У Вас се наблюдава като че ли някаква злоба, насочена към жените и интимните връзки. Няма как да създадете връзка, ако Вие самият не желаете и не работите най-вече в посока промяна на мислене относно любовта като цяло. Директна работа с колега психолог може да Ви помогне да се справите с проблема, но отново повтарям - необходимо е и Вашето желание за тази цел. 

Мария Коева
(психолог, помощник-консултант)

www.mariyakoeva.weebly.com

Ivo4762Дата: Събота, 03.06.2017, 15:14 | Сообщение # 3
Новорегистриран
Здравейте отново,
мисля че грешно сте ме разбрали. Както очакваш създадох грешното впечатление. Липсват ми социални контакти и физически качества. За какви психологически проблеми става въпрос? Това че някой те намира нисък или дебел значи ли че имаш и  психологически проблем? Аз въобще не съм споменал думата любов, че да имам проблеми с нея. Просто до този етап не се стига поради липса на женски интерес. Ходил съм няколко пъти на психолог, да пробвам (при двама различни), но ползата бе нулева (за мен) и освен това се усещаше, че не разбират проблема, не се чустваше съчуствие и подкрепа, а безразличие. Според мен от полза може да ми бъде човек който се е сблъскал с проблема, някой който е минал през това, а не някой който е прочел в книгата, че в такава ситуация проблема е еди какъв си, и обикновено е винаги в "пациента". На мен на челото ми не пише че не 'уважавам' жените, а и по никакъв начин не го показвам. Как ще разбере някоя жена , че като не и дам път на кръстовището е само защото е жена, а не да речем че защото съм си простак.  Не мога да уважавам хора които не гледат на мен като на мъж.

DerryДата: Събота, 08.07.2017, 23:19 | Сообщение # 4
Новорегистриран
Съобщения: 1
Според мен опитай се да бъдеш по-добър, няма значение, че другите не са, бъди нещо различно, бъди позитивен. Колкото до жените понякога е въпрос на късмет, а за годините :), аз винаги съм казвал на семейните ни приятелки, че аз когато стана мъж на 50 години ще изглеждам много по добре от жена на 50 години. Така, че действай и не забравяй, че целия живот е борба, отпуснеш ли се веднага започваш да губиш.

Ivo4762Дата: Tuesday, 01.08.2017, 13:17 | Сообщение # 5
Новорегистриран
Derry благодаря за мнението. Най-вечер благодаря за това, че не хвърляш вината върху мен както правят всички.

Психология форум » ПСИХОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ » Любовта- безплатна консултация » проблем
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2017