Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Събота
03.12.2016, 08:47
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Психология форум » Общо » Говорилня » За или против изневярата?
За или против изневярата?
BoyanovaДата: Четвъртък, 05.08.2010, 20:46 | Сообщение # 1
Админ
Група: Администратор
Съобщения: 1051
Статус: Офлайн
И защо? Вие как мислите?

slance20Дата: Четвъртък, 05.08.2010, 23:28 | Сообщение # 2
Заслужил посетител
Група: Пълен достъп
Съобщения: 559
Всяко действие има причина... и следствие разбира се. smile Утре ако остане повече време ще пиша още по темата ... wink

www.slance20.ovo.bg

liaДата: Петък, 06.08.2010, 15:22 | Сообщение # 3
Посетител
Група: Потребители
Съобщения: 59
С риск да ме линчуват всички семейни, ще си кажа мнението smile Аз първо не проумявам кой и защо ни е насадил идеята, че някой може да е собственост на другия и му казват - изневяра. Според мен всеки е свободно същество и следва чувствата си. По-добре ли е лицемерието в една връзка без чувства и без изневери? (под изневяра не визирам сексуални сменящи се обекти като спорт)
Не съм нито за, нито против, човек трябва да се чувства свободен и тогава подобни неща отпадат според мен, ти си там, където искаш да си и знаеш защо си "там".

slance20Дата: Петък, 06.08.2010, 19:30 | Сообщение # 4
Заслужил посетител
Група: Пълен достъп
Съобщения: 559
Ами така е, да. Човек, когато се чувства щастлив, свободен и задоволен в голяма степен (във всеки един смисъл на думата tongue ), няма нужда да го стори - да изневери. Ако пък го направи, значи има причина (в него или другия). Само едно не разбирам в цялата ситуация - ако един човек не те прави щастлив, защо все още си с него и постоянно гледаш (или не само wink ) встрани? Тук изключвам някои специфични случаи - пример: съпругът и е идеален във вички останали аспекти, но липсва тръпка в цялата връзка, няма изненади, няма очакване, няма трепет, няма... Любовникът дава всичко това. Но сигурността, която дава съпругът не може да се изостави с лека ръка, защото любовникът не е сигурно, че е достатъчно благонадежден. И ситуацията си остава такава - съпруг + любовник в едно! smile Бел. ред Историята е на моя позната...

www.slance20.ovo.bg

liaДата: Неделя, 08.08.2010, 17:04 | Сообщение # 5
Посетител
Съобщения: 59
smile mnogo 4esto si mislq kakwa 6te b1de statistikata ,ako popitat ima li ,,tr1pka ,, wse o6te w1w wr1zkata wi ili podobno smile Za jalost mnogo wr1zki se krepqt na zad1ljenieto,sigurnostta ,materialnoto i blagoprili4ieto ,a 4uwstwata koito sa osnowniq zakrepitelen element spored men ostawat izw1n wr1zkata sad e towa jiwot li e ili jalka imitaciq wacko

DelSolДата: Четвъртък, 19.08.2010, 14:18 | Сообщение # 6
Новорегистриран
Съобщения: 5
Запознанство, свалка... нещата се получават и завършват в леглото. Още срещи, приятно ви е, забавно, имате общи интереси и теми за разговор. Сексът е чудесен. Прекарвате времето си заедно, срещите зачестяват и стават по-дълги. Темите стават по-дълбоки и искрени. Всичко е прекрасно. А като натиснеш зеленото копченце на телефона установяваш, че името и винаги присъства в "последните 10 приети/изходящи повиквания".
И тогава се замисляш и си казваш "Какво пък, след като с нея ми е добре и двамата получаваме всичко, от което се нуждаем - какъв е проблемът всъщност?" Дяволчето в главата ти заспива, нещата продължават да са ОК и времето тече...
Гаджето ти е страхотно, но не е перфектно. А наоколо е пълно с потенциални гаджета, които дават всички основания да мислиш, че биха могли да се окажат перфектни. Разбира се в началото нещата са малко идеализирани, но ти приемаш нейните недостатъци, както и тя твоите и фактът, че сте си такива. Но онова проклето дяволче не може да спи дълго. И винаги има за какво да чопли в подсъзнанието ти и да ти обръща внимание на малките несъвършенства, да те дразни като ти натяква за думи, жестове, навици и други дребни неща в нея, с които ти уж вече си свикнал. И да ти набива мисълта, че колкото и хубави качества да има, то и лошите не са малко. Съзнанието ти приема факта, че хората са 50% бяло и 50% черно (условно казано, не се хващайте за това), но някъде дълбоко в теб се промъква една коварна мисъл и изплува все по-нагоре в разума ти. "Тя е чудесна, но не е перфектна". Няма и как да е, но така сме устроени - да търсим идеала. И всеки вярва, че има перфектната половинка за него. Ами сега?

Тук е времето за избор. Само да уточня, че това важи ако ти не си от онези задръстени типове, които ги е страх да приключат връзката си само и само да не останат сами. Не си и от онези лицемери, които поддържат по две или повече връзки докато не се уверят къде им е мястото. Не си и от хората, които не могат да правят компромиси и за които най-малката дреболия е повод за раздяла, после отново заедно, после пак и пак...

Никога, никоя връзка няма да е перфектна... и слава Богу, иначе би било твърде скучно !

Винаги ще има по - по-красиви, по-умни, по-високи, по-слаби, по-образовани, по-амбициозни, по-богати, по-забавни партньори...както от нашите партньори, така и от нас самите...

Мога да посъветвам, себе си и всички пред които стои или ще стои такава дилема - не се страхувайте да останете сами... именно от страх понякога пропиляваме чудесни възможности да сме щастливи. Човек трябва да знае кога да остане сам, когато чувства, че това не е човекът за него.

Съдбата обича смелите...

Просто_азДата: Събота, 14.06.2014, 09:34 | Сообщение # 7
Новорегистриран
Съобщения: 5
Аз смятам,че изневярата може да се случи на всеки,но не е хубаво нещо.За мен лично е под достойнството ми да бъда с друг човек докато съм във връзка.Ако се случи да се овлечеш или влюбиш в друг/друга би било най редно да помислиш и да  избереш с твоя човек ли искаш да останеш.Ако не,то тогава да приключиш връзката и тогава да предприемаш действия.

lost1987Дата: Събота, 30.04.2016, 16:32 | Сообщение # 8
Новорегистриран
Съобщения: 4
Аз не съм против, макар че на мен не ми е в стила, но ми се е случвало, причината беше другия човек, когато някъде нещо ти липсва ти си го търсиш другаде.

ElyДата: Събота, 14.05.2016, 11:08 | Сообщение # 9
Новорегистриран
Съобщения: 4
Разбира се, че против. Човек трябва да знае какво иска и кого иска. Ако искаш да си с някого- ти просто си, ако ли не- не си. Няма нужда от циркове и филми. Живеем един живот и трябва да е пълноценен, с хора, които обичаме и искаме близо до себе си.

Психология форум » Общо » Говорилня » За или против изневярата?
Page 1 of 11
Search:

Boyanova © 2016