Психология форум
Добре дошъл Гост | RSS
Понеделник
05.12.2016, 16:30
Онлайн консултации
за решаване на личностни проблеми
Начало Психология форум Регистрация Вход
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 2 of 2«12
Психология форум » Общо » Говорилня » Кое е най-важното в живота?
Кое е най-важното в живота?
FIREДата: Tuesday, 27.07.2010, 18:46 | Сообщение # 11
Редовен посетител
Група: Потребители
Съобщения: 155
Статус: Офлайн
Просто е насочено към друга цел, за агресията която ти описваш е насочена навътре, демек при чувство за слабост ставаме агресивни и я преодоляваме за "по добро представяне, да продължаваме напред" и тн. и другата навън която е насочена към околните, или по точно пораждащият я обект. И така агресията все пак си остава агресия, породена от омраза, а другото лице на омразата, любов. Извинявай но неможа да ме убедиш, че греша. Ако искаш да разбереш тоя двуполюсен модел (както го нарече) когато се ядосаш не таи омразата в себе си а я искарай на нещо, изживей я, и сподели после какво е усещането.(след изразената омраза) smile

BoyanovaДата: Tuesday, 27.07.2010, 19:18 | Сообщение # 12
Админ
Група: Администратор
Съобщения: 1051
Защо някой изобщо трябва да те убеждава в каквото и да било, пък било и че грешиш? За мен нещата са такива, каквито ти ги представям. А за теб са такива, каквито ми ги представяш ти. Това е общуването. В него няма криви и прави, победители и победени (губещи). Просто всички сме такива, каквито сме, съгласен ли си?

FIREДата: Tuesday, 27.07.2010, 20:39 | Сообщение # 13
Редовен посетител
Не да ме убеждаваш. Каза че е неудачен този модел на описание на света и исках да разбера защо? Защото не разбирам защо е неудачен? Опитвам се да достигна до нещо ново чрез тези дискусии, не друго. (това е за мен общуването, или по точно диалог) smile Това което ти казваш всичко е вярно! Няма спор, и аз не го оспорвам.

ПС: Да съгласен съм. smile И все пак друг няма ли да се включи? unsure

liaДата: Неделя, 08.08.2010, 16:51 | Сообщение # 14
Посетител
Съобщения: 59
smile eto me i tuk .Ne6to ne moga da si otgoworq na edin w1pros otnosno 6tastieto.Za6to za 6tastieto goworim i mislim w minalo i w b1de6te wacko Az se hwa6tam ,4e si kazwam ,,bqh 6tastliwa edi koga si ,, ili ,,iskam towa ili taka da stane za da s1m 6tastliwa .,, no za6to ne os1znawam i ne use6tam 4e sega s1m 6tastliwa ,a sled dwa dni go razbiram ,4e we4e e bilo? wacko
ot tuk si mislq ,4e 6tom towa 6tastie go nqma SEGA I TUK ne e li malko tra-la-la ili plod na iluziq ili kopnej po ne6to neos1znato..?Gubi mi se ,eto kato te boli znae6 4e e sega ,smee6 se i znae6 4e e sega i nqma da se w1rne miga ,no za 6tastieto ne6to se razminawa sad nikoi ne kazwa sega s1m mn. 6tastliw wacko

FIREДата: Неделя, 08.08.2010, 17:50 | Сообщение # 15
Редовен посетител
Това е така защото щастието си е илюзия. За някои хора едно е щастие за други нещастие, всъщност всяко щастие може да е и нещастие. Всичко зависи от това от кой ъгъл го погледнеш. Затова истинските неща се случват на мига и затова знаеш кога изпитваш радост кога тъга защото са и стински. А щастието е постигане на цел, не си щастлив ако не си постигнал цел, щастлив си ако си постигнал цел. Затова не му отдавай много внимание на щастието а отделяй внимание на радостта от живота.

HayleyДата: Четвъртък, 11.08.2011, 14:47 | Сообщение # 16
Новорегистриран
Съобщения: 1
Винаги съм знаела, че щастието е най-важното нещо.Сега разбирам,че Сократ е мислил по същия начин. smile

IordanovДата: Tuesday, 22.01.2013, 22:24 | Сообщение # 17
Новорегистриран
Съобщения: 12
Доста съм радостен,че виждам и други , които мислят г/д  като мен . (Fire)  Когато стигнах до този извод "а другото лице на омразата, любов."  доста хора .... тоест всички .. ми се смяха,но сега ми стана доста хубаво да видя съмишленици.. както и за това "Всичко зависи от това от кой ъгъл го погледнеш. " - това е точно така и всеки си намира нещо , в което да намира смисъл и да го прави радостен (като пример може да се вземе творбата Шинел - в която героя намира щастието в самото писане (или преписване , не помня какво точно работеше)) , също , мисля , че е доста силна притчата за счупения часовник и как е  жив  2 пъти дневно - бях я срещнал в някоя от книгите на Хорхе Букай. Иииии... другото което е , мисля .. че по-правилната дума не е радост.. а наслада. smile   нея трябва да намират хората , да не се напрягат толкова за битовите проблеми  и  да се чувстват като добре приети гости на този свят. happy

И докторът се разболява.

Психология форум » Общо » Говорилня » Кое е най-важното в живота?
Page 2 of 2«12
Search:

Boyanova © 2016